آیا نور آبی می تواند ریزش مو را تسریع کند؟

دکتر کریگ زیرینگ ، متخصص ترمیم موی بورلی هیلز ، CA ، متخصص در همه موارد مربوط به ریزش مو ، می گوید ، اواخر او برخی توصیه های مدرن را به بیماران خود داده است – و این چیزی است که فراتر از اصطلاحات عقل استاندارد است به موارد مربوط به سلامت مو.

وی هشدار می دهد: “زیاد بودن زمان نمایشگر به ندرت اتفاق خوبی است” ، افزود: اگرچه صفحه های روشن و نور آبی کوتاه با طول موج آنها با افزایش وضعیت سلامتی بی خوابی مرتبط است ، اما آنچه که بسیاری از آنها نمی دانند ارتباط بین خواب نامناسب است و سلامت مو.

“بدن شما برای ترمیم سلول و آرامش عمومی به خواب خوب و مداوم نیاز دارد – به ویژه در این اوقات پرتنش که پایان چندانی در چشم ندارند. همچنین نشان داده شده است که کمبود خواب باعث ایجاد دوره های ریزش مو به نام telogen effluvium می شود که در آن چرخه رشد مو مختل شده و در مرحله استراحت خود و پس از آن ریزش گسترده مو “گیر” می کند. “

بعلاوه ، دکتر زیرینگ هشدار می دهد ، برخی شواهد نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض نور آبی زیاد می تواند باعث ریزش ریزش مو در زنان و مردان شود. “محدود کردن زمان صفحه نمایش ، فواید زیادی برای سلامتی و سلامتی شما دارد. قطع ارتباط خوب است. ”

همدن ، متخصص پوست CT مونا گوهارا ، MD – که همچنین با همه چیز کار می کند – نام تجاری نور آبی Goodhabit – از این واقعیت پشتیبانی می کند که نور آبی خودش ممکن است مستقیماً بر ریزش و ریزش مو تأثیر نگذارد ، اما مطمئناً خواب را تحت تأثیر قرار می دهد ، که به نوبه خود باعث ایجاد رشته هایی در طولانی مدت می شود.

او توضیح می دهد: “وقتی نمی خوابید ، سطح کورتیزول بالا می رود.” “این می تواند ریزش مو را به طور موقت افزایش دهد – یعنی شما آن را روی بالش خود و در دوش می بینید – و حتی در صورت پایداری ریزش مو زودرس آن را افزایش می دهید.”

نتیجه نهایی ، جدی A. Levine ، MD ، متخصص پوست در نیویورک تقویت می کند: نور آبی باعث استرس می شود و این باعث نگرانی است که بیماران قطعاً روی رادار خود دارند.

او می گوید: “مردم نگران نور آبی هستند و پیر شدن آن روی چشم و پوست تأثیر می گذارد ، اما من هرگز نگرانی در مورد ریزش مو در این باره نشنیده ام.” “می توان استدلال کرد که افرادی که بسیار استرس دارند و تمام وقت بر روی دستگاه های خود کار می کنند ممکن است ریزش مو / ریزش مو را افزایش دهند ، اما این ناشی از استرس است و نه از نور آبی.”

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو
Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>