اگر رتینول برای پوست شما بسیار خشن است بهترین جایگزین ها

از هر متخصص پوست بپرسید که پس از یک کرم ضد آفتاب خوب ، باید از چه ماده اولیه ای در روتین استفاده کنید ، و به احتمال زیاد آنها رتینول می گویند. رتینول گردش سلول های پوستی را افزایش می دهد ، سنتز کلاژن را تحریک می کند و سطح پوست را دوباره ایجاد می کند و لایه برداری می کند ، اما حتی با استفاده از ترفند معرفی تدریجی یا مخلوط کردن آن با مرطوب کننده ، استفاده از آن برای برخی از افراد بسیار خشن است. برای برخی از افراد ، پوست خشک ، تکه تکه ، پوسته پوسته ، قرمز و تحریک شده هرگز بهبود نمی یابد و نتیجه آن بافتی پوستی است که بدتر از زمان شروع است.

دیوی ، متخصص پوست لسلی کلارک لوسر ، MD می گوید: “این بسیار رایج است و به همان اندازه که سعی می کنیم رتینول را به گونه ای تنظیم کنیم که فکر کنیم می توانیم پوست را با آن هماهنگ کنیم ، گاهی اوقات این اتفاق نمی افتد.” “خبر خوب این است که ما امروز جایگزین هایی داریم ، و اگر شما هم مثل من و در گروه سنی بالای 40 سال هستید و می دانید که باید کاری انجام دهید ، مواد دیگری وجود دارد که می تواند به همان مزایای پوستی کمک کند.”

1
/
5

اسید گلیکولیک

روچستر ، متخصص پوست لسلی لوس ، MD می گوید اسید گلیکولیک مانند رتینول است زیرا یک ماده لایه بردار است که گردش سلول را برای بهبود بافت پوست افزایش می دهد. این گزینه ملایم تری برای پوست های حساس است. من عاشق استفاده از ماسک های Farmhouse Fresh با گلایکولیک هستم ، مانند ماسک پودینگ Apeel Tapioca + Rice Active Fruit Glycolic Mask (26 دلار) تا از مزایای آن بدون عوارض جانبی شدید رتینول برخوردار شوم. ”

2
/
5

باکوچیول

یک جایگزین محبوب دیگر برای رتینول ، باکوچیول گیاهی است که برای افرادی که دارای پوست حساس هستند مناسب است. Nanuet ، متخصص پوست نیوی ، هایدی والدورف ، که به او می گوید: “Bakuchiol عصاره گیاهی است که گفته می شود عملکرد مشابهی با رتینول از طریق تنظیم بیان ژن مانند رتینول دارد تا صافی ، درخشندگی ، وضوح و ظاهر کلی را افزایش دهد.” مورد علاقه ISDIN Melatonik Serum (160 دلار) است که شامل ملاتونین ، باکوچیول و ویتامین C است.

ISDINceutics ملاتونیک

اعتبار عکس: ISDIN

3
/
5

نیاسینامید

مانند رتینول ، نیاسینیمید به صاف شدن پوست و کاهش ظاهر منافذ کمک می کند ، اما بدون سختی. دکتر لاس می گوید: “نیاسینیمید توانایی هیدراتاسیون مرطوب کننده را افزایش می دهد ، بنابراین اگر بدنبال هیدراتاسیون هستید یا به عنوان عنصری در سرم ضد پیری ، آن را به عنوان یک عنصر در مرطوب کننده جستجو کنید.”

دکتر می افزاید: “آنچه ما با رتینوئیدها انجام می دهیم نه تنها سلامت پوست است بلکه خشکی ، تیرگی ، نازکی و چین و چروک را نیز درمان می کند – و اغلب با این واقعیت که استروژن ما شروع به غواصی می کند ، ارتباط دارد.” کلارک-لوسر. “شما در حال تلاش برای بازسازی آن محیط جوانتر و سالمتر پوست هستید ، بنابراین با رطوبت بیشتر ، همه این موارد بهبود می یابد. من سرم Biopelle Emepelle (175 دلار) را دوست دارم ، بسیار ملایم است و از فناوری MEP ، نیاسینامید ، اسید هیالورونیک و ویتامین C و E و اسید فرولیک استفاده می کند. “

4
/
5

ویتامین سی

دکتر Loss ، که در مورد استفاده از این ویتامین همراه با محصولی حاوی اسید گلیکولیک احتیاط می کند ، می گوید: “مانند رتینول ، ویتامین C باعث افزایش کلاژن می شود و دارای مزایای آنتی اکسیدان های بیشتری برای مبارزه با پیری است.” او می گوید: “این دو یکدیگر را لغو خواهند کرد.”

گتی ایماژ

5
/
5

پپتیدها

اگر شما آسیب زیادی به نور خورشید ندارید و می توانید گردش سلول را کنار بگذارید ، دکتر والدورف می گوید پپتیدها انتخاب خوبی هستند. “پپتیدهای پیشرفته برای جایگزینی الاستین و کلاژن آسیب دیده با جدید برای بازگرداندن قابلیت ارتجاعی و کاهش خطوط و چین و چروک ها و حمایت از چربی سطحی برای حفظ حجم عمل می کنند. من مجتمع پوست ترمیمی Alastin با فناوری TriHex (195 دلار) را دوست دارم ، که دارای پپتیدها و آنتی اکسیدان های اضافی از جمله نیاسینامید است. “

مجتمع رستوران برهنه

دکتر پیدا کنید

NewBeauty پیدا کنید “پزشک برتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>