این قطره چشم جدید بدون جراحی پلک های افتاده را بلند می کند

زندگی در این دنیای نقاب دار جدید ، چشمان ما راهی برای برقراری ارتباط است ، هم از طریق بیان ، و هم از طریق چشم دودی گاه به گاه. اما برای بسیاری از ما – زنان و مردان – افتادگی پلک باعث خستگی به نظر می رسد ، که معمولاً احساسی از درون نیست. این پتوز نامیده می شود ، و موضوعی است که میلیون ها نفر را تنها در ایالات متحده تحت تأثیر قرار می دهد: جستجوهای Google برای “جراحی افتادگی پلک” در ماه گذشته 400 درصد افزایش یافته است. جستجو برای “برداشتن پلک بدون جراحی” نیز رو به پیشرفت است ، به همین دلیل یک قطره چشم جدید به نام Upneeq باعث ایجاد هیاهوی زیادی در بین مصرف کنندگان و جامعه پزشکی می شود.

قطره چشم جدید که در جولای سال 2020 توسط FDA تصویب شد ، در موارد پتوز اکتسابی کار می کند ، این زمانی است که ماهیچه ای که پلک را بلند می کند به مرور زمان مقداری از قدرت خود را از دست می دهد و باعث افتادگی درب می شود. ریموند داگلاس ، دکتر جراح چشم ، بورلی هیلز ، بورلی هیلز ، می گوید: “این” اکتسابی “نامیده می شود زیرا ما آن را با افزایش سن به دست می آوریم. “این امر اغلب می تواند برای دارندگان لنز تماسی یا کسانی که جراحی آب مروارید انجام داده اند ، یا فقط به عنوان یک نتیجه از پیری عمومی رخ دهد – این برای بزرگسالان در همه سنین اتفاق می افتد. افتادگی در ابتدا می تواند ظریف باشد ، اما ناگهان یک روز به آینه نگاه می کنید و چشمگیرتر است. ” با این حال ، بهتر است خود را با دکتر گوگل تشخیص ندهید ، همانطور که بسیاری از ما تمایل به انجام این کار داریم: “افتادگی می تواند در بعضی موارد مربوط به یک بیماری زمینه ای باشد ، بنابراین مراجعه به پزشک مهم است.”

قطره چشم حاوی 0.1 درصد ماده موثری به نام اکسی متازولین هیدروکلراید است که گیرنده های عضله مسئول بلند شدن پلک را فعال کرده و عضله را تا هشت ساعت منقبض می کند. وندی دبلیو لی ، جراح جراح چشم و میکرو میامی می گوید: “ما قبلاً فقط به عنوان گزینه جراحی بودیم که در آن عضله را کوتاه می کنیم.” وی افزود: “اگر بیماری با پتوز خفیف مانند 1 میلی متر افتادگی وارد شود ، بیشتر اوقات من عمل نخواهم كرد و متأسفانه مجبورند با آن زندگی كنند. اما اکنون ، Upneeq گزینه شگفت انگیز و مهیجی برای این بیماران است. آنها متوجه می شوند که میدان دید آنها فقط با یک قطره افزایش می یابد – نور بیشتری وارد می شود و سایه کمتری وجود دارد. “

یک قطره در هر چشم صبح توصیه می شود – یا فقط یک چشم ، اگر پتوز فقط روی یک چشم تأثیر بگذارد – و می تواند در کمتر از 5 دقیقه کار کند ، اما در برخی از بیماران ممکن است دو ساعت طول بکشد. دکتر داگلاس می گوید: “در آزمایشات بالینی ، متوسط ​​موقعیت پلک 1 میلی متر برداشته شد ، که بسیار قابل توجه است زیرا پلک اغلب فقط حدود 3 میلی متر باز می شود.” “نتایج همچنین نشان داد 88 درصد بیماران بهبود یافته اند.”

دکتر لی برای موارد متوسط ​​تا شدید پتوز ، جراحی پتوز را توصیه می کند که باعث کوتاه شدن یا پیشرفت عضله می شود تا پلک بیشتر باز شود. “ما در حال تغییر موقعیت پلک هستیم ، که متفاوت از بلفاروپلاستی فوقانی است ، که پوست اضافی پلک فوقانی را از بین می برد.”

Upneeq از طریق نسخه پزشک در دسترس است و همچنین افرادی که تماس می گیرند یا جراحی لیزر چشم دارند می توانند از آن استفاده کنند. دکتر داگلاس می گوید: “هیچ منع مصرف خاصی برای استفاده از این قطره قطره چشمی وجود ندارد و در کل توسط همه کاربران تحمل می شود.” “عوارض جانبی شامل حداقل قرمزی یا خشکی است و فقط 1 تا 5 درصد از کاربران را تحت تأثیر قرار می دهد.”

کربی جانسون ، متخصص زیبایی و همسایگان گلس آنجلس پادکست ، مشتاق است که در مورد قطره جدید چشم صحبت کند زیرا او شخصاً با آن ارتباط دارد. “من با پتوز مادرزادی متولد شدم ، بنابراین همیشه خواب آلود به نظر می رسیدم. وقتی کوچک بودم ، دائماً سرم را به عقب می انداختم تا سرم را بالا بیاورم و مادرم را ببینم. » پلک های من قسمت قابل توجهی از عنبیه چشم من را می پوشاند و بینایی من را مختل می کند. سپس در سه سالگی جراحی درمان پتوز انجام دادم و این عمل فقط باعث تغییر درپوش نمی شد بلکه زندگی را نیز تغییر می داد. می توانستم دنیا را بهتر ببینم. ”

سال گذشته ، جانسون متوجه سنگینی پلک چپ خود شد ، که به دلیل پیرتر شدن آن گچ زد ، اما او برای یافتن اطلاعات در مورد “پیگیری جراحی پتوز” به اینترنت متوسل شد و در نهایت قرار ملاقات با دکتر داگلاس را برای کسب اطلاعات بیشتر تعیین کرد . او می گوید: “من زیاد دوربین می بینم ، بنابراین مدام چشمهایم را متوجه می شوم و متوجه می شوم که سرم را کج کرده ام تا پلک چپم متعادل به نظر برسد.” “دکتر. داگلاس به من اطلاع داد که هنوز به جراحی دیگری احتیاج ندارم و اشاره کرد که چشم چپ من به دلیل پتوز اکتسابی کمی سنگین تر است. اون موقع بود که Upneeq رو امتحان کردم. واقعاً قابل توجه است که چقدر اکنون می توانم از چشم چپم ببینم. من آگاه تر به نظر می رسم و احساس بیداری بیشتری می کنم و دید محیطی ام بسیار بهتر است. “

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>