به گفته متخصصان پوست ، موثرترین درمان های داخل مطب و محصولات مراقبت از پوست برای روزاسه

طبق انجمن ملی روزاسه (NRS) ، روزاسه بیش از 16 میلیون آمریکایی و بیش از 415 میلیون نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. وضعیت التهابی – معمولاً ارثی است – در هر بیمار می تواند کمی متفاوت به نظر برسد ، اما متخصصان موافقت می کنند که علائم اولیه روزاسه شامل قرمزی پوست یا گرگرفتگی ، افزایش ظاهر رگ های خونی ، آکنه ، سوزش ، سوزش و حساسیت زیاد به پوست های مختلف است – محصولات مراقبت

استیسی چیمنتو ، متخصص پوست ، جزایر Bay Harbor ، اضافه می کند: “بیماران اغلب می توانند قرمزی ، خارش چشم و ناهنجاری های بافتی در بینی بنام رینوفیما ایجاد کنند.” پیشاپیش ، چه باید در مورد شرایط و چگونگی مراقبت بهتر از آن بدانید.

هشدار ماشه

به طور معمول ، علائم روزاسه هنگامی که در معرض عوامل خاصی مانند نور خورشید ، الکل ، نوشیدنی های گرم و سوپ ، غذاهای پرادویه ، کافئین ، گرما و استرس قرار بگیرید ، شعله ور خواهد شد. فورت لادردیل ، دکتر متیو الیاس ، متخصص پوست ، FL اضافه می کند: “با این حال ، ممکن است ماشه شما فقط برای شما منحصر به فرد باشد ، بنابراین همیشه بهتر است مواردی را که باعث برافروختگی روزاسه می شوند مشاهده کنید و سپس سعی کنید هر کدام از عوامل تحریک کننده را قطع یا کاهش دهید.”

در حالی که دکتر Chimento خاطرنشان می کند که پاتوفیزیولوژی دقیق روزاسه هنوز ناشناخته است ، عوامل ژنتیکی و زیست محیطی وجود دارند. “[Rosacea] یک بیماری مزمن است که اغلب موم می شود و کاهش می یابد ، به احتمال زیاد به سیستم ایمنی بدن و حساسیت بیش از حد رگ های خونی در پوست منجر می شود. ”

اتصال آکنه و روزاسه

ممکن است آکنه در بخش حساس به قرمز و قرمز ، روزاسه را تقلید کند ، اما تفاوتهای عمده ای وجود دارد که باید بین این دو بیماری احتیاط کرد.

قرمزی همراه با آکنه معمولاً در اطراف خود آکنه متمرکز می شود ، در حالی که قرمزی همراه با روزاسه به طور معمول در سراسر صورت ، همراه با رگ های خونی قابل مشاهده است. دکتر Chimento اضافه می کند که آکنه همچنین با جوش های سر سفید ، جوش های سرسیاه ، پاپول ها ، جوش ها و کیست های بزرگ التهابی همراه است. وی می گوید: “آکنه در سایر مناطق غیر از صورت ، از جمله قفسه سینه ، پشت ، شانه ها و باسن نیز دیده می شود.”

علاوه بر این ، دکتر الیاس توضیح می دهد که آکنه به طور معمول در بزرگسالان و جوانان رخ می دهد در حالی که روزاسه با بزرگتر شدن در بزرگسالان بیشتر است. طبق NRS ، روزاسه معمولاً پس از 30 سالگی شروع می شود.

از نظر زیست شناختی ، دکتر Chimento می گوید که آکنه به طور معمول دارای یک جز bacter باکتریایی (پروپیونی باکتریوم آکنه) است که به آن مرتبط است ، “و در حالی که هر دو بیماری از نظر ماهیت التهابی هستند ، روزاسه بیشتر در معرض عوامل استرس زای درون زا و محیطی است.”

گزینه های درمان

روزاسه قابل درمان نیست اما می توان آن را مدیریت کرد. جدای از احتیاط و محدود کردن قرار گرفتن در معرض ماشه (های) خاص روزاسه – مراقبت مناسب از آفتاب نیز ضروری است – دکتر. Chimento خاطرنشان می کند که گزینه های درمانی روزاسه بسیار زیاد است. او می گوید: “موضوعاتی مانند آزلیک اسید ، ایورمکتین (برای درمان کنه های تنزل یافته که می توانند باعث ایجاد روزاسه شوند) ، مترونیدازول ، داپسون ، نیاسینامید ، مواد شستشوی گوگرد و مواد موضعی ، محصولات چای سبز و آنتی بیوتیک های خوراکی مانند تتراسایکلین ها می توانند به بهبود روزاسه کمک کنند.” . “لیزر درمانی با نور شدید پالس و لیزر رنگی پالسی برای روزاسه نیز عالی است.”

منگنه های مراقبت از پوست

دکتر الیاس می افزاید: “درمان های معمول برای روزاسه شامل ضد آفتاب ، ضد آفتاب ، ضد آفتاب است.” AAD توصیه می کند هر روز از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF حداقل 30 استفاده کنید. دکتر آلیاس Alastin Hydratint (55 دلار) و ISDIN Eryfotona Actinica (55 دلار) را به عنوان دو ضد آفتاب مورد تایید پوست برای پوست مستعد روزاس ارائه می دهد.

دکتر الیاس توصیه می کند: “اساس مراقبت از پوست و محافظت از سد در روزاسه بسیار مهم است ، بنابراین استفاده از پاک کننده های ملایم در ترکیب با مرطوب کننده ها بسیار کمک خواهد کرد.” برخی از موارد دلخواه بدون نسخه شامل Dove ، Cetaphil و CeraVe هستند.

اگر مشکوک به روزاسه هستید ، با پزشک خود تماس بگیرید. هرچه بیماری زودتر تشخیص داده و درمان شود ، مدیریت طولانی مدت آن آسان تر است.

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>