به گفته متخصصین پوست ، تفاوت بین آکنه های هورمونی و استرس ناشی از آن

این که آیا یک جوش یا یک جوش کامل است ، منبع آکنه ما اغلب می تواند یک رمز و راز باشد ، به خصوص هنگامی که ما مراقبت از پوست را در بالای لیست اولویت های خود قرار داده ایم. اما ، طبق گفته متخصصان پوست ، استفاده از بهترین محصولات در دنیا معنی ندارد اگر آکنه شما به دلیل هورمون یا استرس ایجاد شده باشد. در اینجا ، دو متخصص برجسته پوست تفاوت بین این دو عامل لکه دار (بسیار مشابه) را از بین می برند ، نحوه تشخیص اینکه چه چیزی روی شما تأثیر می گذارد و اینکه برای جلوگیری و درمان هرکدام می توانید چه کاری انجام دهید.

به علت اصلی آن نگاه کنید
Delray Beach ، متخصص پوست ، جانت آلنبی ، MD ، دکتر Delray Beach ، متخصص پوست ، FL می گوید: “آکنه توسط عوامل زیادی ایجاد می شود ، بنابراین اغلب اوقات سخت است که فقط یک علت را از بین ببرید.” او می گوید: “هورمون های ماهانه ما می توانند باعث شوند سطح استرس ما کنترل نشود ، زیرا هرچه به قاعدگی نزدیک می شویم و سطح استروژن کاهش می یابد.” با این حال ، به گفته دکتر آلنبی ، یک روش خوب برای تشخیص آنچه که باعث تحریک آکنه می شود با دیدن مکان آن است.

به مکان نگاه کنید
دکتر آلنبی توضیح می دهد که استرس باعث افزایش میزان سبوم (روغن) غدد می شود. به همین دلیل ، “آکنه های ناشی از هورمون در خانم ها بیشتر در اطراف ناحیه چانه و نه در سراسر صورت قرار دارند.” جولی روساک ، متخصص پوست نیویورک اظهار داشت که این ناحیه در اطراف خط فک جایی است که ما بیشترین غلظت غدد روغنی را داریم ، “به همین دلیل است که در طول دوره قاعدگی بیش از آنکه روی پیشانی یا گونه ها باشد ، تمایل به شکستن اطراف فک خود داریم.”

از طرف دیگر ، آکنه های ناشی از استرس دوست دارند خود را جلوی وسط خود نشان دهند. دکتر روساک می گوید: “این نوع آکنه به طور معمول کیستیک است و ممکن است به عنوان یک جوش بزرگ در وسط پیشانی ظاهر شود.” “این جوش های سر سفید کوچک نیستند که به طور معمول از التهاب خارجی ناشی می شوند. آکنه ناشی از استرس در واقع التهاب داخلی است. “

به زمان بندی نگاه کنید
دکتر روساک می گوید: “راهی که شما می دانید آکنه ناشی از استرس یا هورمونی است زمان آن است.” “اگر شما دچار استرس شده اید – یا از استرس عاطفی یا از استرس روی بدن – و نمی خوابید یا از رژیم خود پیروی نمی کنید ، این می تواند منجر به استرس متابولیکی شود ، که پس از آن می تواند به عنوان کیستیک ملتهب در پوست ظاهر شود. آکنه.” وی همچنین توضیح می دهد که مراحل چرخه ما نیز می تواند بر شکستگی هورمونی ما تأثیر بگذارد.

به گزینه های درمان نگاه کنید
اگرچه جدا شدن از عوامل داخلی می تواند ترسناک باشد و غیر قابل درمان به نظر برسد ، دکتر آلنبی می گوید نترسید: “آکنه به طور کلی با داروهای موضعی و خوراکی قابل درمان است که به ایجاد ثبات و تنظیم عوامل ایجاد کننده ترشحات کمک می کند.” در حالی که روند عمل در بیمار متفاوت است ، دکتر آلنبی توضیح می دهد که روش معمول وی در درمان آکنه به شرح زیر است: تثبیت هورمون ها ، کاهش باکتری های آکنه زا و ترکیب عادات سبک زندگی سالم مانند “خوب غذا خوردن ، خوب خوابیدن ، ورزش و تمرین یوگا و مراقبه برای سلامت روان. ”

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “دکتر برتر زیبایی” نزدیک تو
Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>