به گفته کارشناسان ، فواید روغن گل محمدی در مراقبت از پوست

یک دقیقه می گذرد که روغن نارگیل به صحنه زیبایی می ریزد و رعد و برق هر روغن زیبایی دیگر – از جمله روغن گل محمدی را به سرقت می برد – اما همه چیز تغییر می کند. مشهورها از ماده غنی از اسید چرب سوگند یاد می کنند ، که از طریق فرآیند سرد پرس استخراج می شود و به دلیل توانایی در هیدراته شدن و درخشندگی در عین حال که مانع از جلوگیری از علائم رایج پیری می شود ، قهرمان می شود.

روغن گل محمدی چیست؟

روغن از میوه ای که پس از گلبرگ گلبرگ خود باقی مانده به دست می آید. گوشت گل مملو از ویتامین ها ، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب ضروری است. به عنوان روغن خشک طبقه بندی شده ، به این معنی که در معرض هوا برای مدت طولانی مایع باقی نمی ماند ، “جینجر کینگ” شیمی دان لوازم آرایشی و بهداشتی می گوید: “روغن گل محمدی برای روشن کردن ، سفت شدن و مرطوب سازی پوست بسیار مناسب است” و افزود که بدون ترک روغن چربی به راحتی جذب می شود احساس کردن از نظر بسیاری ، روغن گل محمدی رایحه ای گلگون و گل ندارد ، بلکه در نتیجه روش استخراج ، چوبی است. برخی از فرمول ها خالص تر هستند ، که در رنگ تیره آنها مشهود است ، اما بعضی دیگر از آنها مخلوط آبگیری با غلظت کم ماده فعال هستند.

روغن گل محمدی چه فایده ای دارد؟

اگر یک روغن وجود دارد که تقریباً همه کار را انجام می دهد ، این یکی است. Nanuet ، متخصص پوست ، نیویورک هیدی والدورف ، MD می گوید: “روغن گل محمدی حاوی آنتی اکسیدان ها ، به ویژه اسید اسکوربیک (ویتامین C) ، ترکیبات فنلی و اسیدهای چرب است.” “از نظر تئوری ، این بدان معناست که می تواند باعث آرامش ، آبرسانی و حتی به صورت موضعی هایپرپیگمانتاسیون شود.”

اوریت مارکوویتز ، متخصص پوست ، نیویورک ، دکتر می گوید: “روغن گل سرخ به دلیل خواص آنتی اکسیدانی خود ، که به کاهش آسیب پوست کمک می کند ، یک اثر ضد پیری دارد.” “فعالیت آنتی اکسیدانی به دلیل محتوای آن در پلی فنول ها ، ویتامین های B ، C و E و کاروتنوئیدها است. گفته می شود گل رز نیز دارای اثر ضد التهابی است. ” گفته می شود که این روغن غیر دارویی به بهبود پوست کمک می کند و خاصیت ارتجاعی و کلاژن سازی را تشویق می کند. به علاوه ، تقریباً با هر نوع پوستی سازگار است زیرا “سطح TH2 IgE و ائوزینوفیل را در خون کاهش می دهد ، بنابراین احتمال ایجاد واکنش های آلرژیک کمتر است”.

مخلوط امگا -3 و -6 موجود در آن باعث خشکی پوست می شود در حالی که اسیدهای لینولئوم و اولئوم به بازسازی سد پوست کمک می کنند. با این حال ، همه احساس نمی کنند که روغن گل محمدی جایگزین یک مرطوب کننده معمولی است. دکتر مارکوویتز می گوید: “روغن ها بسیار نازک هستند و نمی توانند به عنوان مهر و موم عمل کنند و معمولاً حاوی مواد مرطوب کننده نیستند ، که دو عنصر اصلی در تأمین رطوبت پوست هستند.” دکتر والدورف موافقت می کند و توصیه می کند روغن های لایه بندی شده روی سایر محصولات وجود داشته باشد. “نفت مخفی است. این در رطوبت موجود در پوست مهر و موم می کند ، اما لزوماً به آبرسانی اضافه نمی کند. “

آیا روغن گل محمدی به محو شدن نقاط تاریک کمک می کند؟

روغن گل محمدی می تواند به محو شدن لکه های تاریک کمک کند زیرا حاوی ویتامین C روشن کننده پوست است. دکتر مارکوویتز می گوید: “خواص آنتی اکسیدانی روغن گل محمدی به کاهش آسیب نوری کمک می کند ، که یکی از دلایل ایجاد لکه های تیره است.” با این حال ، به اندازه چیزی مانند هیدروکینون نتیجه چشمگیری نخواهد داشت ، اما گزینه خوبی برای کسانی است که محلول های طبیعی ترجیح می دهند. فقط نقاطی نیستند که به روغن گل محمدی پاسخ می دهند. روی زخم ها نیز کار می کند. مطالعه ای در مجله آرایشی و بهداشتی ، علوم پوستی و کاربردها نشان داد که اسکارهای پوستی وقتی با روغن درمان می شوند ، بافت آنها بهبود می یابد.

روغن گل محمدی برای آکنه

روغن گل محمدی به دلیل داشتن ویتامین A و آنتی اکسیدان می تواند به کنترل شکستگی کمک کند – هر دو دارای مزایای ضد التهابی برای کاهش قرمزی و التهاب هستند. پوست ملتهب و تحریک شده از آنتوسیانین ، فلاونوئید موجود در روغنی که پوست مستعد روزاسه و اگزما را آرام و آرام می کند ، در حالی که اسید لینولئیک برای کاهش اندازه و شدت جوش ها استفاده می کند ، تسکین می یابد.

نحوه استفاده از روغن گل محمدی

برای بهترین نتیجه ، از روغن گل محمدی صبح و شب یا به صورت انفرادی (به عنوان روغن) یا در كرم ، سرم یا لوسیون استفاده كنید. برخی از موارد مورد علاقه ما شامل روغن صورت ضد پیری Herbivore Phoenix Rosehip (88 دلار) برای آبرسانی به پوست خشک و کسل کننده ، دو پا صورت 2 (35 دلار) پوست مبتنی بر کرم (Visha Skincare) و روغن معمولی 100 Organ ارگانیک دانه گل سرخ با فشار سرد (چند دلار) ( 10 دلار) که فقط حاوی یک ماده تشکیل دهنده است: روغن گل محمدی.

روغن گل محمدی به خوبی با سایر مواد موجود در ماسه زیبایی بازی می کند و تقریباً از هر چیزی می تواند لایه لایه شود. فقط مراقب استفاده از آن با ویتامین A و رتینول باشید زیرا روغن حاوی غلظت بسیار بالایی از ویتامین خود است.

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>