به گفته 4 کارشناس ، چگونه می توان کک و مک خود را ایمن نگه داشت

در حالی که افراد زیادی از کک و مک به عنوان علائم زیبایی استفاده می کنند ، اما این لکه های تیره همچنین اثبات می کند که اشعه های مضر خورشید از برخورد با آن ترس ندارند. پیش از این ، چهار متخصص پوست در مورد میزان و نبایده ها برای حفظ لکه های خورشید بوسیده و جلوگیری از لکه های خطرناک درمورد این موارد هستند.

ABC های خود را بشناسید

اگر در حال انجام روال عادی خود هستید ، در خانه چک پوست می کنید ، گلن دیل ، متخصص پوست ، والری کالندر ، دکتر ، تأکید می کند ، “ABCDE های ملانوم را بخاطر بسپارید: عدم تقارن ، حاشیه ها ، رنگ ، قطر و تکامل. اگر کک و مک شما چند سایه قهوه ای است ، از اندازه پاک کن مداد بزرگتر است یا روی پوست بلند می شود ، با پزشک معتبر تابلوی خود تماس بگیرید تا بررسی دقیق تری انجام دهد. تشخیص زودهنگام مهم است! “

هر سال یک بار بررسی کامل پوست انجام دهید

در حالی که بررسی در خانه مهم است ، بازدید سالانه از یک متخصص عاقلانه است. جنیفر دری ، متخصص زیبایی ، توصیه می کند: “داشتن یک نگاه پزشک به مناطقی که برای چشم قابل مشاهده نیستند ، بهترین راه برای ابتلا به چیزی مشکوک است.” همیشه باید توسط پزشک برداشته شود. اگر کک و مک فقط توسط بیمار ناخواسته باشد ، Derry یک لیزر درمانی IPL را در مطب انجام می دهد یا یک نسخه 4٪ هیدروکینون را برای کمک به روشن شدن پوست توصیه می کند. “این می تواند به برخی از کنترل رنگدانه ها کمک کند ، اما گاهی اوقات اگر شما با یک کک و مک متولد شده اید ، ممکن است بخواهید تمام زندگی خود را در کنار شما بماند زیرا حذف آنها برای اهداف آرایشی کمی سخت تر است. گاهی اوقات مهم است که بیمار از کک و مک خود در آغوش بکشد و درک کند که این بخشی از آنهاست و آنها را خاص می کند. “

پالو آلتو ، جراح پلاستیک صورت جیل ال. هسلر ، MD همچنین دوست دارد که کک و مک های ناخواسته را با لیزر BBL (نور باند پهن) از Sciton درمان کند ، که به گفته وی “یک درمان بسیار موثر برای کک و مک و سایر مناطق رنگدانه ای صورت و بدن. ” Fraxel یکی دیگر از درمان های کک و مک است که به گفته وی می تواند خطوط ریز و چین و چروک پوست را همزمان درمان کند.

در ساعات نخست با خورشید مقابله کنید

طبق آکادمی پوست آمریکا ، تجربه پنج یا بیشتر آفتاب سوختگی تاول زده در سنین 15 تا 20 سال خطر ابتلا به ملانوم را 80 درصد افزایش می دهد. دکتر هسلر می گوید: “برای جلوگیری از سوختگی ، با استفاده از ضد آفتاب که از UVA ، UVB و اشعه مادون قرمز مانند اشعه تیتانیوم یا روی محافظت می کند ، از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید.” اگر شما در یک مکان آفتابی زندگی می کنید ، او توصیه می کند “در ساعات اول صبح از آفتاب پرهیز کنید ، یا اگر مجبور به بیرون رفتن هستید از کلاه استفاده کنید.”

فراموش نکنید که تحقیق کنید

کوه توماس هام ، جراح پلاستیک دلپذیر ، SC می گوید پزشکی که برای برداشتن کک و مک باید به وی مراجعه کنید ، به بیوپسی وابسته است. “اگر نتایج شما یک سرطان پوست غیر ملانوم ، مانند یک سلول پایه یا سنگفرشی را نشان دهد ، مراجعه به یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک برای درمان – شما ممکن است به آنچه که به عنوان روش Mohs شناخته می شود نیاز داشته باشید” ، انتخاب بهینه است. اگر کک و مک دارید که سرطانی نیست ، اما باعث ایجاد ناامنی در صورت یا بدن می شود ، می توانید به پزشک مراجعه کنید تا با خیال راحت برطرف شود. ”

در حالی که دکتر هام طرفدار مراجعه به پزشک برای اطمینان از ایمنی کک و مک شما است ، او می گوید مردم باید بزرگترین علامت هشدار دهنده کک و مک خطر را بدانند: اگر مانند یک شکلات کاملا سیاه باشد. وی می گوید: “اگر شما دارای كك و برك بریده شکلات تیره هستید و سابقه ابتلا به ملانوم در خانواده شما وجود دارد ، من قطعاً فکر می کنم که مصرف آن را در نظر بگیرید یا هر ساله ارزیابی شود.” “می توان سخت دانست که آیا هوا تاریک شده است ، بنابراین همیشه خوب است که وارد شوید و به آن نگاه کنید.”

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>