تغییرات مربوط به بارداری که می توانید قبل و بعد از آمدن کودک انتظار داشته باشید

هنگامی که شروع به اشتراک این خبر می کنید که باردار هستید ، تک تک مادرانی که می شناسید به ناچار شما را با نظرات ، داستان ها و مشاوره در مورد آنچه در طی 9 ماه تغییر مداوم باید انجام دهید بمباران می کنند. در حالی که منظور از حسن نیت واقعاً خوب است ، اما هر مادر آینده نگرانی های یکسانی را تجربه نخواهد کرد. برای مرتب سازی ذخیره اطلاعات ، از متخصصان خواسته ایم نکات خود را در مورد چگونگی شاد نگه داشتن پوست در هر سه ماهه و اینکه در غیر این صورت چه باید کرد ، به اشتراک بگذارند.

دستور العمل براق

به نظر می رسد ، “درخشش بارداری” که اغلب در مورد آن صحبت می شود واقعی است. دکتر مونیکا گروور ، متخصص زنان در نیویورک توضیح می دهد: “به دلیل تولید بیش از حد سبوم از بافت غده ای و افزایش حجم خون ، پوست متورم می شود و بسیاری از خانم ها چیزی را که به عنوان درخشش بارداری شناخته می شود ، تجربه می کنند.” با این حال ، بسیاری از خانم ها از اوایل سه ماهه اول تغییرات پوستی ناخوشایند مربوط به بارداری را نیز تجربه می کنند ، در حالی که برخی دیگر تا دوم یا سوم این تغییرات را ندارند. “به همین دلیل استفاده از محصولات مراقبت از پوست که تمیز و بالینی هستند بسیار مهم است زیرا آنها از رایج ترین موضوعات پوستی مربوط به بارداری پشتیبانی می کنند و دارای بالاترین استانداردهای کیفی هستند و در یک محیط استریل با دقیق ترین مواد اولیه ساخته می شوند. ، “استاد زیبایی شناسی ابیگل زسنای توصیه می کند.

نگرانی های مشترک

مشکل: آکنه هورمونی
جابجایی هورمون ها در دوران بارداری می تواند باعث آکنه شود ، حتی برای کسانی که در نوجوانی به آن مبتلا نبودند. نیوپورت بیچ ، متخصص پوست ، Zenovia Gabriel ، MD ، می گوید: “آکنه بارداری برای برخی از افراد واقعا ناامید کننده است و گزینه های درمانی در این مدت به دلیل مسمومیت های احتمالی محدود است.”

راه حل:
دکتر زنویا می گوید: “اگر پزشک شما این کار را تأیید کند ، می توانید از بنزوئیل پراکسید با دوز کم استفاده کنید ، اما ماده اصلی دیگری که دوست دارم اریترومایسین است ، اگرچه به نسخه تجویز می شود.” “همیشه قبل از شروع یک رژیم جدید مراقبت از پوست ، حتما با متخصص پوست یا OBGYN خود مشورت کنید.”


مشکل: ملاسما
ملاسما که گاهی اوقات به عنوان “ماسک بارداری” شناخته می شود ، نوعی تغییر رنگ است که به سختی قابل درمان است و معمولاً در لکه های صورت ظاهر می شود. دکتر زنویا توضیح می دهد: “افزایش سطح استروژن و پروژسترون به دلیل افزایش هورمون تحریک کننده ملانین از غده هیپوفیز قدامی ، که می تواند منجر به ملاسما و سایر تغییرات رنگدانه شود ، سلول های رنگدانه ای را در بدن تشویق می کند.” “تغییر رنگ معمولاً در پیشانی ، لب فوقانی و گونه ها رخ می دهد.”

راه حل:
زسنای می گوید: “اشعه ماوراio بنفش می تواند ملانوسیت های پوست شما را تحریک کند ، بنابراین خورشید می تواند ملاسما را بدتر کند.” “به همین دلیل پوشیدن یک آفتاب” فیزیکی “یا معدنی با دی اکسید تیتانیوم و / یا اکسید روی با SPF 30 به طور مداوم در ماه های تابستان و به خصوص در دوران بارداری بسیار مهم است.”


مشکل: ایمنی مواد تشکیل دهنده
هنگام انتخاب مراقبت از پوست ، هر چیزی که می تواند وارد جریان خون شود ، مانند رتینول ، منع قانونی محسوب می شود. زسنای می گوید: “شما می خواهید ایمن ترین دستورالعمل ها را برای سلامتی کودک خود دنبال کنید ، و برخی از مواد می توانند به صورت منفی بر روی پوست تأثیر بگذارند یا جذب بدن شوند.” “رتینول های متصل به پروتئین می توانند وارد جریان خون شوند و سپس به عنوان استرهای رتینیل ذخیره شوند و در نهایت متابولیزه می شوند.” کارشناسان همچنین استفاده از بنزوئیل پراکسید موضعی ، تتراسایکلین های خوراکی ، اسید سالیسیلیک و روغن های اساسی را پرچم گذاری می کنند.

راه حل:
میشل کو ، جراح پلاستیک در سنت لوئیس می گوید که خاص بودن در مورد رتینول بسیار مهم است ، زیرا گزینه های بی خطر بارداری وجود دارد. “از نظر تاریخی ، رتینول با ترتینوئین و ایزوترتینوئین اشتباه گرفته شده است ، و قابل درک است زیرا همه آنها در خانواده ویتامین A هستند. در نتیجه ، مردم تصور کرده اند که رتینول در دوران بارداری بی خطر نیست ، اما این درست نیست. تا زمانی که محصول حاوی 8000 IU یا کمتر باشد ، کاملاً بی خطر است. “

تغییرات بدن

افزایش وزن ، احتباس مایعات ، علائم کشش ، تغییر رنگ و تحریک پوست معمولاً هنگامی رخ می دهد که شکم باز می شود و در سه ماهه دوم و سوم سواحل خود را طی می کنید. و اگرچه همه چیز سرانجام به حالت عادی برمی گردد ، اما در لحظه می تواند مانند بدن شخص دیگری احساس شود. در اینجا آنچه انتظار می رود وجود دارد.

پوست خشک و خارش دار
دکتر شری راس ، متخصص زنان در سانتا مونیکا ، متخصص کالیفرنیا ، از معمول ترین مواردی که از بیمارانش می شنود ، پوست ناراحت کننده است. او می گوید: “خشکی و خارش خفیف علامت طبیعی بارداری است.” “شما می توانید با نوشیدن آب برای هیدراته ماندن یا استفاده از روغن نارگیل بکر و آب گرم آن را تسکین دهید تا پوست لکه دار را مرطوب کنید.”

خط بارداری
دکتر گروور می گوید: “غلظت بیش از حد استروژن و پروژسترون می تواند منجر به انبوهی از تغییرات پوستی ، از جمله تیره شدن شود.” “برخی از این تغییرات شامل هایپرپیگمنتیشن در قسمت های بدن مانند آرئولا ، گردن ، زیر بازوها ، نواحی ادراری دستگاه تناسلی و یک خط تیره در شکم است که به عنوان linea nigra شناخته می شود.” این خط می تواند چندین ماه پس از زایمان ادامه داشته باشد و برای برخی ممکن است کمرنگ شود ، اما هرگز به طور کامل از بین نمی رود.

علائم کشش
دکتر راس توصیه می کند: “در مورد علائم کشش وسواس نکنید.” “شما می توانید از مادر ، مادربزرگ و مادربزرگ بزرگ خود برای این هدیه ژنتیکی تشکر کنید. تعیین اینکه چه کسی دچار علائم کشیدگی می شود و چه کسی نه فقط ژنتیکی است. ” دو نکته از دکتر گروور شامل کاهش وزن آرام برای دادن زمان به پوست برای بازیابی خاصیت ارتجاعی و استفاده از پمادهای مرطوب کننده ای است که از بدتر شدن علائم جلوگیری کرده و خارش ناشی از انبساط پوست را تسکین می دهد.

پوست شل
پوست شل یا شل پس از زایمان در معده یک نگرانی طبیعی در میان مادران جدید است و نحوه درمان آن پوست بلافاصله پس از زایمان می تواند به شروع روند بازگشت به عقب کمک کند. دکتر گروور توضیح می دهد: “درجه شلی به کشش بستگی دارد.” “چقدر شکم کشیده شده و وزن شما بعد از بارداری به آرامی یا سریع کاهش می یابد ، عامل آن خواهد بود. مالیدن روغن های حامل ، مانند روغن جوجوبا یا روغن نارگیل ، در امتداد خط شکم می تواند به سفت شدن پوست کمک کند. موادی مانند کلاژن ، ویتامین C و رتینوئیدها – اگر شیرده نیستید – همچنین ممکن است به پوست کمک کند تا برخی از استحکام خود را بازیابد. “

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “دکتر برتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>