دلیل اینکه چرا موهای بلند و تاریک در لکه های عجیب ظاهر می شوند

یافتن موهایی که به طور تصادفی در جاهایی ظاهر می شوند که انتظار ندارید مانند چانه ، بینی ، انگشتان پا و پستان شما بسیار شگفت آور و شرم آور باشد. به نظر می رسد که این امر کاملاً رایج است ، خصوصاً با افزایش سن. در اینجا اسکوپی در مورد چرایی وقوع و چگونگی خلاص شدن از شر آنها برای همیشه آورده شده است.

همچنین ممکن است بپسندید: درمان های زیبایی که زنان در خفا انجام می دهند

چرا این اتفاق می افتد:
این می تواند جهش ژنی بی ضرری باشد. اگر به طور تصادفی یک موی بلند و تیره پیدا کنید ، ممکن است یک فولیکول مو از مسیر طبیعی خود منحرف شود. آنجلا لاو بوک آوت ، متخصص پوست در آتلانتا می گوید: “مرحله رشد در چرخه حیات مو ویژگی های آن مانند طول و قطر آن را تعیین می کند. در هر زمان ، جهش ژنی یک فولیکول منفرد ، به دلیل ضربه یا تأثیرات محیطی ، می تواند موی بلندتر و تیره تری ایجاد کند. و هرگاه جهش یافته باشد ، به همین ترتیب رشد خواهد کرد. “

به احتمال زیاد به هورمون های شما مربوط می شود. دبی پالمر ، متخصص پوست نیویورک ، می گوید زنان در 40 یا 50 سالگی اغلب رشد مو را در مناطقی که قبلاً نداشته اند تجربه می کنند. وی توضیح می دهد: “آندروژن ها (هورمون های مردانه) ، به ویژه تستوسترون ، مسئول این تغییرات هستند.” “سطح استروژن در دوران یائسگی کاهش می یابد ، و باعث ایجاد اختلال در تعادل بین استروژن و تستوسترون می شود که باعث تاریک یا طولانی شدن مو می شود.”

مارسی آلوارز-پینسلی ، متخصص پوست میامی موافق است و می گوید ، تأثیرات هورمونی می تواند باعث شود موهای تیره (یا “موهای مرد” به گفته بیمارانش) در مکان های کمتر مطلوب مانند گونه ها ، پایین صورت یا اطراف آرئول ظاهر شوند. او می گوید: “این می تواند یک ویژگی خانوادگی یا قومی نیز باشد ، بنابراین زمینه مهم است.” با این حال ، ساریکا اسنل ، متخصص پوست واشنگتن دی سی گفت که هایپرتریکوز – رشد بیش از حد مو که مربوط به هورمون ها نیست و معمولاً توسط داروها یا شرایط پزشکی ایجاد می شود – نیز ممکن است ، هرچند به اندازه شایع نیست.

چطوری ازشرشون خلاص میشید:
موهای جداگانه را بکشید یا از موهای زائد استفاده کنید. دکتر پالمر می گوید: “کندن یک موی تصادفی ممکن است بهتر از تراشیدن آن باشد زیرا هنگام برداشتن مدت زمان بیشتری برای رشد مجدد وجود دارد.” کرم های موبر نیز یکی دیگر از راه حل های موثر است ، زیرا باعث حل شدن موهای سطح پوست بدون درد می شود. برخی از موهای زائد نیز تراکم و طول مو را کاهش می دهد به طوری که رشد آن سبک تر ، کوتاهتر و کمتر اتفاق می افتد. برای اینکه موی فردی را در ریشه آن قرار دهید ، یک موچین را امتحان کنید که محل دردسر شما را روشن می کند ، مانند موچین شیب روشن تابشی (27 دلار). و به طور کلی برای دور نگه داشتن موها ، از Nair Facial Hair Remover Cream (7 دلار) ، یک کرم موبر مرطوب کننده که پوست را بسیار صاف می کند ، استفاده کنید.

از دستگاه حذف مو در خانه استفاده کنید. اگر به دنبال پاسخی دائمی تر هستید ، دکتر بوک اوت پیشنهاد می کند لیزر موهای زائد را حذف کنید ، که به گفته وی این استاندارد برای کسانی که موهای تیره تری دارند استاندارد استاندارد است. وی افزود: ظهور سیستم های حذف مو با لیزر و خودكار توسط FDA كه توسط FDA تأیید شده اند ، درمان این موهای مزاحم را به تنهایی در خانه آسان كرده اند. من این سیستم ها را ایمن می دانم به شرطی که شما دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید. ” ما TRIA Laser Precision Laser Precision (299 دلار) را می پسندیم ، که نشان داده شده در طی سه هفته نتایج چشمگیری ارائه می دهد.

لیزر موهای زائد را در مطب امتحان کنید. وقتی روش های DIY نتایجی را که انتظار داشتید تولید نمی کنند ، ممکن است زمان مراجعه به پزشک فرا برسد. دکتر Bookout می گوید: “برخی از سیستم های حذف مو در خانه برای کسانی که رنگ مو یا پوست خاصی دارند توصیه نمی شود ، اما یک متخصص پوست به ابزارها و فن آوری های مختلف دسترسی دارد.” ”برای انواع پوستهای روشن با موهای تیره ، لیزر BBL و برای انواع پوستهای تیره با موهای تیره ، لیزر Nd: YAG را پیشنهاد می کنم. هر دو موهای ناخواسته را کاهش می دهد. ” برای از بین بردن موهای زائد با لیزر ، چندین جلسه لازم است – که گاهاً تا شش جلسه انجام می شود -.

الکترولیز را انتخاب کنید. با استفاده از الکترولیز مقدار کمی الکتریسیته به پایه فولیکول مو وارد می شود تا آن را از بین ببرد و موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد. فورت لادردیل ، متخصص پوست ، دکتر متیو الیاس ، می گوید: “تنها راه دائمی برای از بین بردن واقعی مو ، الکترولیز است.” “اگرچه لیزرها ممکن است برای مدتی این موها را کاهش دهند ، اما موهای کنترل شده توسط هورمون ها همیشه برمی گردند.”

به پزشک مراجعه کنید دکتر آلوارز پینسلی می گوید: “اگر احساس می کنید موهای شما بیش از حد معمول است – بیماری معروف به هیرسوتیسم – وقت آن است که برای انجام یک آزمایش پزشکی به متخصص پوست یا متخصص داخلی خود مراجعه کنید.” این می تواند به یک بیماری پزشکی زمینه ای مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) مربوط باشد و باید زودتر از دیرتر تعیین شود.