دندانپزشک برتر زیبایی می گوید: باز شدن منافذ دندان های ما می تواند باعث ایجاد حفره در مسیر آنها شود

ما که خود عاشق آب نبات هستیم ، می دانیم که حفره گرفتن چقدر خسته کننده است. اگر در مراحل اولیه باشد ، ما اغلب باید از پنج ماه تا چند سال صبر کنیم تا پر شود ، اما ، به گفته Swati Agarwal ، دندانپزشک زیبایی سانفرانسیسکو ، درمانی به نام ICON Resin Infiltration به جلوگیری از ایجاد حفره در ابتدای آنها کمک می کند مراحل ، بنابراین می توانیم یک بار برای همیشه با زمان انتظار و پر کردن یک ساله خداحافظی کنیم.

وی می گوید: “این روش درمانی منافذ دندان ها را باز می کند تا به حفره ها دسترسی پیدا کرده و از پیشرفت آنها جلوگیری کند.” پیش از این ، دکتر آگاروال هر آنچه را که باید در مورد درمان ابتکاری بدانیم ، از زمان خرابی تا نحوه کار ، خراب می کند.

نفوذ رزین ICON چیست؟

ICON Resin Infiltration از فرم رزین مایعی ساخته شده است که یک ترکیب آلی است و برای پر کردن دندانها استفاده می شود. این واقعیت که رزین در درمان بسیار مایع است – تقریباً مانند قوام آب – به ما اجازه می دهد تا در منافذ دندان قرار بگیریم. با بازکردن این منافذ ، به لکه های سفید روی دندان دسترسی پیدا می کنیم ، که نشان دهنده پاک شدن مینای دندان ما است و می تواند پس از برداشتن بریس از افراد و یا حفره در مراحل اولیه ایجاد شود. نکته قابل توجه در مورد این روش درمانی این است که میکرو تهاجمی است ، به این معنی که نیازی به سوراخکاری یا برش دندان ندارد بنابراین به هیچ وجه آسیب نمی بیند.

چگونه هم لکه های سفید و هم حفره را درمان می کند؟

دندانها چند لایه هستند و خارجی ترین لایه آن مینای دندان است که سخت ترین قسمت دندان ما است. مینای دندان بسیار مقاوم و مقاوم است ، اما مقاومت کافی در برابر حفره ها و باکتری ها ندارد. هنگامی که افراد بریس می گیرند و از رعایت بهداشت خود پیروی نمی کنند ، باکتری ها در اطراف بریس ها جمع می شوند و شروع به شکستن مینای دندان می کنند. اگر آن باکتریها تا زمان جدا شدن بریس ها هنوز پوسیدگی نداشته باشند ، باعث ایجاد لکه های سفید می شوند. این لکه ها همچنین بیانگر مراحل اولیه حفره است. وقتی از ICON Resin Infiltration بر روی این نقاط استفاده می کنیم ، از نظر فیزیکی لکه سفید را از بین نمی برد. کاری که رزین انجام می دهد شکست نور به گونه ای است که از رنگ دندان طبیعی شما تقلید می کند بنابراین چشم انسان نمی تواند آنها را ببیند در حالی که حفره را نیز پر می کند و از رشد بیشتر جلوگیری می کند.

چرا درمان ایجاد شده است؟

ما به عنوان دندانپزشک بر جلوگیری از ایجاد حفره متمرکز هستیم – این هدف شماره یک ماست. اما ، هنگامی که یک حفره ایجاد می شود ، ما باید آن را با پر کردن یا هر روش درمانی مناسب برای بیمار درمان کنیم. قبل از ایجاد ICON Resin Infiltration ، یک حفره کوچک مشاهده می کنیم و منتظر می مانیم تا قبل از درمان بزرگتر شود. اساساً ، هنگامی که باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از رشد آن انجام می دادیم ، شاهد رشد یک حفره خواهیم بود. این همان جایی است که این درمان وجود دارد: از رشد حفره بدون نیاز به پر کردن جلوگیری می کند – این یک محیط مناسب است.

چه مدت درمان طول می کشد؟

دانشمندان برای اولین بار تحقیق در مورد این فناوری را از سال 2000 آغاز کردند ، بنابراین این فناوری 21 سال است که وجود دارد. در این چارچوب زمانی ، مورد دیگری نبوده است که دوباره عود کرده باشد. ما فکر می کنیم دلیل این امر این است که رزین به داخل منافذ دندان کشیده می شود و در آنجا مهر و موم می شود. در واقع هیچ دلیلی وجود ندارد که هرگز رزین بیرون بیاید. از آنجایی که من در هشت سال گذشته از آن استفاده کرده ام ، هیچ یک از بیماران لکه های سفید راجعه نداشته اند. تنها دلیل شکستن این روش درمانی این است که حفره جدیدی در آن ناحیه ایجاد شود. سپس ، ما باید آن را دوباره انجام دهیم.

آیا این روش درمانی روی کسی که ضایعات لکه سفید وجود دارد تأثیر دارد؟

اگر بیمار در مراحل بعدی خود دارای یک حفره باشد ، مجبور به پر کردن معمولی می شود. این روش درمانی برای پر کردن یک حفره بزرگ ایجاد نشده است ، بلکه برای کاهش ظاهر لکه های سفید که اغلب با حفره همراه هستند ایجاد شده است. اگر حفره ای برای پر شدن خیلی کوچک باشد ، از رشد بیشتر آن جلوگیری می کند.

آیا خرابی در ارتباط با این درمان وجود دارد؟

اصلا. بیهوشی ، سوزن ، شلیک و حفاری لازم نیست. بنابراین ، هیچ دردی وجود ندارد. این روش نزدیک به دو ساعت است زیرا مراحل کند است ، اما شما به معنای واقعی کلمه فقط روی صندلی دراز کشیده اید و نیازی به انجام کاری نیست. بعد از پایان کار ، دندانها را صیقل می دهیم و همه آماده رفتن هستید! می توانید مانند حالت عادی غذا بخورید و بنوشید و نگران لک شدن نباشید. پیش بروید و شراب قرمز بنوشید یا غذاهای رنگی بخورید زیرا منافذ دندان کاملاً بسته خواهد شد.

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>