راهنمای کامل اسید سالیسیلیک

چه مستعد جوش های کامل باشید و چه چند جوش مزاحم ، احتمال این که احتمالاً از محصولی حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کرده باشید وجود دارد. سالیسیلیک اسید که یکی از برترین مواد ضد آکنه در پوست محسوب می شود ، یک ماده فعال کاملاً امتحان شده است ، اما به هیچ وجه قابل توضیح نیست. در اینجا مواردی است که جوانب مثبت می خواهند بدانید.

سالیسیلیک اسید چیست؟

“که به طور معمول در پوست برای درمان انواع بیماری های پوستی و بیماری ها (چه بدون نسخه و چه داروهای بدون نسخه) استفاده می شود ،” سالیسیلیک اسید یک ترکیب آلی است که یک هورمون گیاهی است که به طور طبیعی در پوست بید سفید و برگهای گیاهان زمستان یافت می شود. ” بلومفیلد هیلز ، Linda C. Honet ، MD ، متخصص پوست در MI می گوید. “این یکی از قدیمی ترین ، همه گیرترین و در دسترس ترین داروهای موضعی در پوست است ، و می توان آن را در انواع محصولات مراقبت از پوست ، پاک کننده ها ، مواد لایه بردار و ترکیبات دارویی تجویز کرد که به چند مورد اشاره می کند. این دارای چندین ویژگی مهم و کاربردهای بالینی است ، جایی که می تواند به عنوان یک لایه بردار ، یک کراتولیتیک عمل کند – می تواند پوسته ها و پوسته ها را حل کند – و یک ضد التهاب است ، و این یک درمان بسیار مفید برای انواع بیماری های پوستی است. “

با این حال ، شما احتمالاً آن را به عنوان اسید بتاهیدروکسی بهتر می دانید. کمپبل ، متخصص پوست ، آملیا کی هاوساور ، MD ، توضیح می دهد: “سالیسیلیک اسید نمونه کلاسیک اسید بتاهیدروکسی (BHA) است ، در مقایسه با اسیدهای آلفاهیدروکسی مانند اسید گلیکولیک یا اسید لاکتیک.” “این بدان معنی است که یک کربن اضافی در ساختار ستون فقرات آن وجود دارد که قسمت هیدروکسی را از قسمت اسید جدا می کند. تفاوت در ساختار به این معنی است که BHA ها بیشتر از AHA محلول در روغن هستند ، بنابراین اسید سالیسیلیک می تواند از طریق لایه های چربی پوست نفوذ کند و به سطح عمیق تری برسد. ” هیدی A. والدورف ، متخصص پوست نیویورک می افزاید که نه تنها اسید سالیسیلیک “لیپوفیلیک” است – که جذب چربی و روغن می شود – بلکه کمدولیتیک است – به جدا شدن جوش های سرسفید و جوش های سرسیاه کمک می کند – بنابراین در مکان های مورد نیاز به فولیکول های چربی (منافذ) جذب می شود. “

چه چیزی می تواند برای درمان استفاده شود؟

دکتر هاوساور توضیح می دهد: “این واقعیت که اسید سالیسیلیک می تواند به پوست نفوذ کند و از لایه چربی عبور کند ، به این معنی است که در هدف قرار دادن منافذ مسدود شده در آکنه مفید است.” وی افزود: “این ماده برای حل یا عدم چسباندن بقایای پوست كه منافذ پوست را متلاكم می كند ، عمل می كند و دارای خواص ضد التهابی است كه همچنین می تواند به جوش زدن و جوش های قرمز ملتهب و به حداقل رساندن تسكین و پاك كردن آن كمك كند. سه عامل عمده در بروز آکنه مثر هستند: دوغاب غیر طبیعی سلولهای پوست که پلاگ ایجاد می کنند ، چربی بیش از حد و عملکرد آن P. acnes باکتری ها سالیسیلیک اسید با حل کردن پلاگین کراتین و تنظیم بهتر فعل و انفعالات سلول ، اولین مکانیسم را هدف قرار می دهد. بنابراین ، برای درمان جوش های سرسیاه و جوش های سر سفید م effectivelyثر است. “

دکتر هاوزاور می افزاید: “این واقعیت که می تواند اتصالات سلول های پوستی را از بین ببرد ، آن را به یک لایه بردار تبدیل می کند.” “همچنین برای درماتیت سبورئیک یا شوره سر مفید است: T / Sal نمونه ای از درمان شامپو / پوست سر است که می تواند به پوسته پوسته شدن پوست کمک کند.” سایر بیماری های پوستی که با اسید سالیسیلیک قابل درمان هستند شامل زگیل ، پینه ، کراتوز پیلاریس و حتی پسوریازیس است ، اما همیشه قبل از آزمایش در خانه با پزشک مشورت کنید.

در دوزهای بالاتر ، دکتر هونت می گوید از اسید سالیسیلیک همچنین می توان به عنوان یک لایه بردار شیمیایی عمیق برای درمان ضایعات پیش سرطانی به نام کراتوزهای اکتینیک (یک لکه پوسته پوسته پوسته و خشن روی پوست که از سالها در معرض آفتاب ایجاد می شود) استفاده کرد. دکتر هاوساور از لایه بردارهای شیمیایی اسید سالیسیلیک برای درمان بیماران مستعد آکنه خود نیز استفاده می کند.

برای چه نوع پوستی بهتر است؟

به گفته دکتر هونت ، سالیسیلیک اسید توسط اکثر انواع پوست بسیار خوب تحمل می شود و فقط افراد بسیار حساس یا بسیار خشک ممکن است مشکل داشته باشند. وی توضیح می دهد: “نه تنها در غلظت های پایین بسیار ملایم است ، بلکه درصد نیز می تواند از بسیار پایین تا بسیار زیاد متغیر باشد.” “جنبه ارزشمند دیگر اسید سالیسیلیک این است که اغلب با سایر داروها ترکیب می شود و برای تقویت خواص درمانی خاص مواد فعال موثر است.” دکتر والدورف می گوید این ماده برای تمام رنگ های پوست نیز بی خطر است و بعید است باعث ایجاد هایپرپیگمنتیشن شود. (“این همچنین از مزایای عدم استفاده از لباس یا حوله نسبت به پراکسید بنزوئیل برخوردار است.”)

آیا موادی وجود دارد که نباید با آن مخلوط کنید یا عوارض جانبی دارد؟

رایج ترین عوارض جانبی خشکی ، قرمزی و تحریک است و دکتر هونت خاطرنشان می کند که اگرچه اسید سالیسیلیک به طور معمول ملایم است ، اما اگر همراه با سایر مواد موثره که همان اثرات مشابه را دارند استفاده شود ، ممکن است تقویت شوند و پوست ایجاد شود بیش از حد تحریک شده “با این حال ، و جالب توجه است ، برخی از محبوب ترین محصولات مراقبت از پوست هر دو اسید آلفاهیدروکسی ، مانند اسید گلیکولیک و اسید سالیسیلیک را در یک ترکیب می کنند تا به طور موثرتری لایه برداری ، بهبود بافت پوست و بهبود جوش های سرسیاه ، جوش های سر سفید و منافذ پوست را انجام دهند.”

اگر باردار هستید ، دکتر هاوساور می گوید اگرچه بین 0.5 درصد تا 2 درصد از طریق داروخانه فروخته می شود و به طور کلی در بارداری نیز بی خطر است ، اما در دوزهای بالا یا در مناطق وسیع توصیه نمی شود. “هنگامی که به مقدار زیاد استفاده شود ، همچنین می تواند با رقیق کننده های خون تعامل داشته باشد و یک لایه را روی بدن کامل قرار ندهید – فقط در مناطق مستعد آکنه – تا خطر جذب سیستمیک کافی برای مسمومیت با سالیسیلات را به حداقل برسانید.”

آیا می توان از آن به عنوان درمان لکه ای استفاده کرد و سرتاسر پوست؟

سالیسیلیک اسید برای درمان جوش های آکنه و مناطق T روغنی م effectiveثر است. دکتر هونت می گوید که این ماده در زگیل و پینه های پوستی نیز استفاده می شود و به عنوان ماده موثره در محصولات مراقبت از پا بدون نسخه پزشک یافت می شود. “برای درمان چهره و بدن ، می توان آن را به عنوان ماده موثره در پاک کننده ها ، شامپوها ، لوسیون ها ، ژل ها و لایه بردارها برای درمان بیماری های پوستی مانند شوره سر ، کراتوز پیلاریس (پوست مرغ) ، لکه های زانو و آرنج ، و ترک پوست روی پاشنه ها ، “توضیح می دهد.

با این حال ، دکتر هاوساور به کاربران هشدار می دهد تا منطقه تحت درمان را در مقابل قدرت دارو تماشا کنند. “خوب است که بدن را بمالید – مانند کمر یا سینه اگر مناطقی باشد که از بین برود – اما برای نواحی بزرگتر ، فرمول با مقاومت کمتری را انتخاب کنید.”

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>