راهنمای A-to-Z برای آلوئه ورا

در حالی که همه ما در برهه ای از زندگی خود بدنبال مزایای درمانی آلوئه ورا پس از آفتاب سوختگی مزاحم بوده ایم ، اما متخصصان صنعت می گویند این ماده بیش از یک ماده تسکین دهنده پوست است. برای یادگیری همه چیز در مورد گیاه فوق العاده ، از نحوه فرمولاسیون آن در مراقبت از پوست گرفته تا فواید بسیار آن ، به ادامه مطلب بروید.

آلوئه ورا چیست؟

به گفته کروپا کوست لاین ، شیمیدان لوازم آرایشی و بنیانگذار KKT Consultants ، آلوئه ورا – این گیاه به نام خشافیت ساکولنت چند ساله نیز شناخته می شود – گیاهی است که برای زنده ماندن در آب و هوای خشک بافت ذخیره آب در برگ های خود ایجاد می کند. وی توضیح می دهد: “داخلی ترین قسمت برگ ، یک بافت شفاف ، نرم و مرطوب است که از سلول های بزرگ دیواره نازک تشکیل شده است و آب در آن به شکل یک ماده لزج نگه داشته می شود.” “برگهای ضخیم و گوشتی گیاهان آلوئه نه تنها حاوی کربوهیدراتهای دیواره سلولی مانند سلولز و همی سلولز هستند ، بلکه کربوهیدراتهای ذخیره ای مانند مانان استیله نیز دارند ، که به طور معمول یافت نمی شوند.”

در مطالعه ای که توسط Skin Research & Technology انجام شد ، محققان دریافتند که توانایی آلوئه در ذخیره آب در برگهای آن ، آن را به یک ماده موضعی عالی برای مراقبت از پوست برای درمان خشکی پوست تبدیل می کند. هدر فلوریو ، بنیانگذار و مدیرعامل مارک مراقبت از پوست مبتنی بر آلوئه Desert Harvest ، اضافه می کند که آلوئه دارای خواص ضد باکتری ، ضد قارچ ، آنتی بیوتیک ، بیهوشی و ضد التهاب است.

چگونه آلوئه در مراقبت از پوست فرموله می شود؟

در حالی که ما معمولاً آلوئه ورا را به عنوان ماده ای تشکیل می دهیم که به شکل ژل غلیظ وجود دارد ، کوست لاین می گوید 90 درصد آلوئه ورا که در مراقبت از پوست مدرن استفاده می شود در واقع به صورت پودر غلیظ است. “مارك ها از فن آوری انحصاری برای ایجاد چنین پودرهایی استفاده می كنند كه حاوی پلی ساكاریدهای استاندارد برای مطابقت با نیازهای برنامه های آرایشی هستند.” وی توضیح می دهد که این همچنین یک روش پایدارتر برای استفاده از گیاه است ، زیرا محتوای آب را کاهش می دهد و اثر کربن تولید شده را کاهش می دهد.

Florio با اشاره به اینکه آلوئه ورا در Desert Harvest بصورت منحصر به فردی پردازش می شود ، به ما گام به گام نگاهی می اندازد که چگونه این برند محصولات مبتنی بر آلوئه خود را فرموله می کند. “ما با رشد آلوئه ورا در خاک آتشفشان شروع می کنیم ، که به طور قابل توجهی محتوای مواد مغذی را در آلوئه ورا افزایش می دهد. سپس ، ما فرآوری اولیه آلوئه ورا را در محل تنظیم کردیم تا قبل از استفاده از یک فرآیند سرد برای خشک شدن یخ زدگی آلوئه ورا ، مواد مغذی آن را حفظ کنیم ، زیرا گرما باعث از بین رفتن تمام مواد مغذی گیاه می شود. “

مزایای مراقبت از پوست آلوئه چیست؟

تینا آلستر ، متخصص پوست ، واشنگتن دی سی ، گفت: بزرگترین مزیت مراقبت از پوست آلوئه ورا توانایی بازسازی بافت آسیب دیده است که به بهبودی کمک می کند – دلیل اصلی اینکه به محصولات پس از آفتاب تبدیل می شود. دکتر می گوید: “برای پوست های حساس نیز عالی است.” فلوریو می افزاید: “آلوئه به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های فراوان از جمله بتا کاروتن ، ویتامین های C و E و روی معدنی ، به جلوگیری از ایجاد زخم و تغییر رنگ بافت کمک می کند.” “این ماده همچنین دارای ترکیباتی است که می تواند ضمن تحریک سنتز کلاژن و بازسازی پوست ، از عفونت زخم جلوگیری کند ، همچنین استفاده از آن در زیر آرایش و یا اصلاح پس از اصلاح برای زنان و مردان برای کمک به بریدگی و برآمدگی بسیار مناسب است.”

اگر با آکنه دست و پنجه نرم می کنید ، Melville ، متخصص پوست ، کالی پاپانتونیو ، MD ، می گوید آلوئه ، شناخته شده به عنوان یک جایگزین طبیعی و ملایم تر برای اسید سالیسیلیک ، می تواند به شما کمک کند. “آلوئه با خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی ، گزینه خوبی برای بیماران مبتلا به ضایعات آکنه ملتهب است که به صورت موضعی استفاده شود. این سبک است و منافذ پوستی را مسدود نمی کند. سایر مواردی که ممکن است با آلوئه موضعی تسکین یابد مواردی مانند پسوریازیس است. همیشه مهم است که فقط برای اطمینان از ابتدا با متخصص پوست خود مشورت کنید. “

آلوئه ورا چگونه استفاده می شود؟

اگر می توانید یک گیاه آلوئه ورا پیدا کنید – آنها اغلب در فروشگاه های مواد غذایی یا بازارهای کشاورزان فروخته می شوند – دکتر آلستر توصیه می کند یک آزمایش DIY را در خانه شروع کنید. “آلوئه ورا را می توان مستقیماً از گیاه روی پوست قرار داد. از هاون و زیره استفاده کنید و می توانید یک ماسک صورت آرام و خنک ایجاد کنید یا می توانید از آن برای تسکین آفتاب سوختگی استفاده کنید. ” در حالی که دکتر می گوید می تواند روزانه روی پوست استفاده شود ، او توضیح می دهد که آلوئه ورا جایگزین مواد فعال مانند ویتامین C یا رتینول نیست. “آلوئه ورا بهترین گزینه است که برای داشتن اثرات آرام بخشی در محصولات فعال وجود داشته باشد تا هرگونه تحریک یا حساسیت را خنثی کند.” اگر ترجیح می دهید محصولی را با آلوئه موجود خریداری کنید ، می توانید آن را در هر جایی که پوست تحریک شود استفاده کنید یا به راحتی پوست را مرطوب و سالم نگه دارید.

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>