فعالیت و انجام ورزش بعد از کاشت موfunha

[ad_1]

امروزه ریزش مو مشکلی استرس زاست که ممکن است هر کسی را درگیر کند. در این بین روش های درمانی زیادی برای این معضل در نظر گرفته شده است؛ روش هایی از قبیل قرص، شامپو و محلول های مختلف. با این حال برخی افراد باور دارند بهترین درمان برای این معضل کاشت مو است؛ به این ترتیب به دنبال بهترین و مناسب ترین روش برای کاشت مو می گردند.

بعد از هر عمل جراحی و به منظور تسریع روند بهبودی لازم است مراقبت های مختلفی از جمله ورزش هایی انجام گیرد؛ کاشت مو نیز از این قضیه مستثنی نیست. برای اینکه در این زمینه به نتایج عالی دست یابیم، باید به نکاتی از قبیل تغذیه بعد از کاشت مو، نحوه استحمام و شستشوی سر، فعالیت و انجام ورزش بعد از کاشت مو یا فعالیت بدنسازی بعد از کاشت مو وغیره توجه کرد.

برای بسیاری از افرادی که برای کاشت مو اقدام می کنند، این سوال مطرح می شود که بعد از چه مدت از کاشت مو می توان ورزش کرد؟! این مقاله بر آن است در این باره اطلاعاتی هرچند مختصر در اختیار شما قرار دهد؛ با ما همراه باشید.

انجام ورزش بعد از کاشت مو بعد از چه مدت امکان پذیر است؟

کاشت مو چه به روشFUT و چه FUE قطعا نوعی روش پزشکی بسیار جدی است که برای درمان ریزش مو به کار می رود؛ لذا مراقبت های بعد از کاشت مو از اهمیت زیادی برخوردار است. اما این مطلب به این معنی نیست که شما تمامی فعالیت های طبیعی و روزمره پیش از آن را کنار بگذارید.

با همه این اوصاف آیا می توان بعد از کاشت مو به ورزش های سنگین پرداخت؟ سخت بودن فعالیت ورزشی بعد از کاشت مو مضراتی را در پی دارد؟

توصیه اکید پزشکان بر این است که دست کم تا ده روز بعد از کاشت مو بیمار باید از ورزش های سنگین اجتناب کند؛ البته در این زمینه باید از پزشک جراح خود مشورت بگیرید.

هنگام کاشت مو برش های ریزی روی پوست سر ایجاد می شود که پیوند کاشت مو در این نقاط انجام گیرد. از آنجایی که پیوند جدید مو بسیار شکننده است، در روزها و هفته های بعد از عمل برای تسریع روند بهبودی و محافظت از پوست سر باید مراقبت زیادی از آن صورت گیرد؛ لذا انجام فعالیت های سنگین می تواند تهدیدی برای پیوند کاشت مو باشد و نتایج کار را با چالش مواجه کند.

دلایل عدم ورزش سنگین بعد از کاشت مو

انجام فعالیت های سنگین برای افرادی که به تازگی عمل کاشت مو را انجام داده اند، آثار زیان باری را به دنبال دارد. بسیاری از افراد در این زمینه اطلاعات چندانی ندارند. در اینجا به چند دلیل ورزش نکردن بعد از کاشت مو اشاره می کنیم.

مشکلات فشار خون

هنگام انجام ورزش های سنگین، ضربان قلب افراد بالا می رود. متعاقبا فشار خون نیز افزایش پیدا می کند. همه این موارد باعث می شود احتمال خون ریزی در ناحیه گیرنده پوست سر یا ناحیه اهدا کننده افزایش یابد.

دردسرهای تعریق

پوست سر بعد از پیوند بسیار حساس است؛ لذا باید از انجام فعالیت هایی از قبیل سونا، دویدن یا ورزش های سنگین اجتناب شود. تعریقی که در نتیجه این فعالیت ها ایجاد می شود، امکان دارد به پیوندهای جدید مو آسیب برساند.

آسیب های ناشی از کشش

بعد از کاشت مو از تمرینات ورزشی خاصی که باعث کشش پشت گردن می شود، اجتناب کنید؛ چراکه باعث صدمه دیدن زخم FUT می شود. بنابراین دو ماه بعد از انجام چنین عملی انجام ورزش های کششی را کنار بگذارید.

بعد از چه مدت از کاشت مو می توان ورزش کرد؟

بازگشت به فعالیت های ورزشی بعد از انجام عمل کاشت مو برای هر بیمار متفاوت است و متناسب با شرایط جسمانی او تعیین می شود. در کلینیک رویان سلامت این امکان فراهم شده است که برای هر بیمار بسته به شرایط بدنی و فردی، مشاوره های ویژه و تخصصی ارائه شود؛ چراکه این دستورالعمل ها در تسریع روند بهبودی و ترمیم زخم ها بیش از پیش مفید خواهد بود.

به عنوان یک راهنمای کلی باید گفت؛ بلافاصله بعد از جراحی از هر گونه فعالیت غیرضروری حتی فعالیت های سبک از قبیل یوگا، پیاده روی و غیره دوری کنید. حتی از خم کردن و بالا بردن سر به صورت خودآگاه نیز جلوگیری کنید؛ چراکه این ناحیه از سر دارای تورم است و باید با مراقبت های ویژه سطح تورم را به حداقل رساند.

به این ترتیب انجام ورزش بعد از کاشت مو، یک تا سه روز به هیچ وجه توصیه نمی شود. بعد از طی این مدت، در روز چهارم الی نهم فعالیت های سبکی مانند یوگا یا پیاده روی مجاز است. توصیه اکید بر این است در این بازه زمانی از…

لینک منبع

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>