متخصصان پوست در مورد همه چیز جای زخم های آکنه و نحوه پاک کردن آنها ظرف می پوشند

بیشتر ما می توانیم با هم ارتباط برقرار کنیم: ما یک جوش را انتخاب کردیم و دوباره آن را برداشتیم و سپس ، یک جای زخم باقی مانده است ، چه یک “آکنه” باشد مانند یک لکه تاریک ، یا یک زخم. و گاهی حتی بدون چیدن اتفاق می افتد که البته بسیار ناامیدکننده است. Delray Beach ، متخصص پوست ، FL Francesca Lewis ، MD ، می گوید: “متأسفانه ، انواع پوست ممکن است مستعد ایجاد زخم در آکنه باشد.”

با این حال ، جای زخم آکنه بسیار متفاوت است ، از تغییر در رنگدانه های پوستی تا تغییر در بافت ، همان چیزی است که وقتی به زخم های سنتی فکر می کنیم ، مانند موارد جراحی ، به آن فکر می کنیم. Spokane ، متخصص پوست WM Wm اضافه می کند: “تغییر در سطح پوست همان چیزی است که ما آن را” جای زخم واقعی “می دانیم و تغییر رنگ نمی دهد. فیلیپ ورشلر ، دکتر در اینجا ، ما همه جزئیات مربوط به اسکار آکنه را می بینیم ، مستقیماً از نکات مثبت.

کدام نوع و رنگ پوست بیشتر در معرض تغییر رنگ در اثر اسکار آکنه است؟

وقتی متخصصان پوست درباره انواع پوست بحث می کنند ، آنها را با استفاده از 6 نوع پوست فیتزپاتریک (FST) طبقه بندی می کنند ، با 1 پوست روشن ترین پوستی است که همیشه می سوزد و هرگز برطرف نمی شود و 6 پوستی به رنگ قهوه ای تیره یا سیاه است که هرگز نمی سوزد و همیشه برنمی گردد. دکتر ورشلر می گوید: “جالب توجه است که ، ما شاهد تغییر چشمگیر رنگدانه ها – هایپرپیگمانتاسیون” زخم های تیره “در انواع میانی پوست ، به ویژه FST 3 و 4 هستیم. “تمایل به دیدن اریتم پس از التهاب – قرمزی یا” زخم های قرمز “در FST 1 و 2 وجود دارد. تشخیص بیش از حد رنگدانه در FST 5 و 6 دشوارتر است. با دستکاری بیش از حد ، هر نوع پوست می تواند” زخم سفید “ایجاد کند یا مناطقی از رنگدانه ها که از آنها به عنوان هیپوپیگمنتیشن بعد از التهاب یاد می شود. این بسیار دشوار است برای درمان و همچنین پنهان کردن. ” دکتر لوئیس موافقت می کند و می گوید که مشاهده زخم های صورتی در بیماران پوست روشن و زخم های رنگی رنگی در بیماران پوست تیره معمول است.

اسکارهای بافت دار (در مقابل تغییر رنگ) چطور؟

“ما جای زخم ها را به سه نوع اساسی تقسیم می کنیم: بالا یا هیپرتروفیک / کلیوئید. افسرده یا حفره ای یا آتروفیک ؛ یا مسطح با تغییر بافت “، دکتر ورشلر توضیح می دهد. “اکثریت قریب به اتفاق اسکارهای آکنه بافتی و افسرده ناشی از چیدن ، دستکاری ، فشار آوردن و غیره است. زخم های افزایش یافته یا پاپولار یا هایپرتروفیک – گروه اول – غالباً از یک استعداد ژنتیکی برای بهبود با فراوانی بیش از حد کلاژن ناشی می شوند. این می تواند در انواع پوست اتفاق بیفتد ، اما در FST 1 ، 5 و 6 بیشتر مشاهده می شود. ”

اگرچه ژنتیک در این زمینه نقش دارد ، اما دکتر ورشلر می گوید که به نظر می رسد سرخی و انواع پوست تیره مستعد هستند. “دوریس دی” ، متخصص پوست ، نیویورک ، دکتر ، اضافه می کند: “از نظر تاریخی ، آفریقایی آمریکایی ها مستعد ابتلا به اسکار از نوع کلوئید بودند ، اما این نوع اسکار می تواند در هر نوع پوستی ایجاد شود.” و اگرچه این نوع زخم های برجسته می توانند در تمام نواحی بدن ایجاد شوند ، اما بیشتر در سینه ، خط فک ، بالای شانه ها و حتی لاله گوش وجود دارد.

اسکارهای آتروفیک به عنوان فرورفتگی های تخت و کم عمق توصیف می شوند که در زیر لایه بالایی پوست بهبود می یابند. دکتر لوئیس می گوید: “این فرم دیگری از اسکار آکنه است که شامل انواع مختلفی مانند زخم های بوکسار ، زخم های یخ و زخم های غلتک است.” جای زخم های بوکسار معمولاً در اثر آکنه های گسترده در ناحیه پایین صورت ایجاد می شود و معمولاً جعبه مانند و دارای لبه های مشخص هستند. جای زخم های یخ در گونه ها و پایین صورت نیز شایع است و مانند تورفتگی های ریز و باریک تری است که به سمت پایین پوست قرار دارند ، گویی که یک یخچال گونه شما را خار می کند. اسکارهای غلتکی موج دار به نظر می رسند و در عمق پوست متفاوت هستند.

بهترین محصولات موضعی برای استفاده در درمان هایپرپیگمانتاسیون ناشی از اسکار آکنه کدامند؟

اگرچه هیدروکینون یک عنصر داغ است ، دکتر دی هنوز آن را استاندارد طلایی برای روشن شدن لکه های تاریک می داند. “من معمولاً از فرمولاسیون 4 درصدی استفاده می کنم و اغلب آن را با اسید ترانکسامیک ، ویتامین C و رتینول ترکیب می کنم. با این حال ، آربوتین جایگزین خوب و مطمئنی برای هیدروکینون است. ” “من کرم Ultra Brightening خود را برای افزایش رنگدانه های ناشی از آکنه یا آفتاب دوست دارم. این ماده حاوی آربوتین ، ویتامین C استر و یک رتینول ملایم و در عین حال قدرتمند به نام HPR است. من همچنین فلسفه Miracle Worker را دوست دارم. “

دکتر لوئیس همچنین یکی از طرفداران هیدروکینون است ، اما اغلب اوقات ترکیبی از مواد سبک کننده پوست با نسخه پزشکی و پزشکی را برای از بین بردن جای زخم توصیه می کند. “اصلی ترین درمان هیدروکینون با نسخه پزشکی است که به شما کمک می کند تا در مدت دو تا سه ماه به طور موثر علائم را کاهش دهد. ما همچنین ممکن است موادی مانند کوجیک اسید ، آربوتین ، ترانکسامیک اسید و آزلائیک اسید را در کرم های موضعی ترکیبی با نسخه یا مراقبت از پوست با درجه پزشکی ترکیب کنیم. “

تینا آلستر ، متخصص پوست ، واشنگتن دی سی ، “ترکیبی از ژل آنتی اکسیدان A٪ C 20٪ – برای روشن شدن پوست صبح زیر کرم ضد آفتاب – و اکسیر روشن کننده ژل روشن کننده روش TX ترجیح می دهد رنگدانه ها را در شب هنگام خواب کمرنگ کند. TX مخفف ترانکسامیک اسید است که باعث تغییر رنگ و اصلاح تغییر رنگ پوست می شود. “

دکتر ورشلر خود را “کمی قدیمی” در زمینه درمان می داند ، اما پروتکل وی تقریباً همیشه شامل “ترکیبی از فرمول قدیمی ترتینوئین ، هیدروکینون و تریامسینولون است. وی می گوید: “از این اصطلاحاً به عنوان فرمول كلیگمن یاد می شود.” “اما بسیاری از محصولات خوب فرابورس نیز وجود دارد.”

صرف نظر از نوع پوست ، همه متخصصان پوست بر اهمیت استفاده از ضد آفتاب برای به حداقل رساندن قرمزی و رنگ آمیزی های ناشی از آکنه و کمک به بهبود آن با حداقل زخم و بدون ایجاد زخم تأکید می کنند. دکتر دی اضافه می کند: “من توصیه می کنم هر روز صبح یک SPF مبتنی بر روی استفاده کنید.”

کدام روش های درمانی در مطب برای اصلاح رنگدانه های ناشی از زخم های آکنه بهتر است؟

هایپرپیگمانتاسیون را می توان با مداخلات مختلف از میکرودرم ابریژن نور گرفته تا لیزرهای تکه تکه شده سطحی درمان کرد. اگرچه دکتر آلستر برای لیزرهای مختلف ، از جمله کلوئیدها و جوش های آتروفیک آکنه ، درمان های لیزری را توصیه می کند ، اما روش دیگری را برای درمان جای زخم های رنگی رنگی ترجیح می دهد. وی توضیح می دهد: “من از لایه برداری شیمیایی یا میکرونیدلینگ استفاده می کنم ، زیرا این روش های درمانی باعث گرم شدن پوست نمی شوند ، که اغلب باعث افزایش هیپرپیگمانتاسیون می شود”

دکتر لوئیس همچنین از لایه برداری شیمیایی برای جای زخم های رنگی ، و همچنین “درمان های میکرونیدلینگ یا لیزر ResurFx برای زخم های افسرده ، IPL – نور شدید پالس شده – یا excel V برای زخم های صورتی و همچنین لیزر Clear + Brilliant برای رنگ آمیزی پوست و جوان سازی آن استفاده می کند. “

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>