مراقبت های پس از پیوند مو و کاشت مو (نحوه خوابیدن ، شامپو ، مدل مو)

کاشت مو روشی سرپایی است که در آن فولیکول های مو نحوه خوابيدن بعد از كاشت مو از قسمتی از بدن به نام اندام اهدا کننده گرفته می شود و به قسمت بدون مو (طاس) موسوم به گیرنده پیوند می شود. از کاشت مو علاوه بر اینکه برای از بین بردن طاسی استفاده می شود ، گاهی اوقات برای از بین بردن اثر ضخیم شدن ناشی از جراحی یا آسیب های دیگر نیز استفاده می شود.

روزها و هفته های اول بعد از جراحی کاشت مو بسیار مهم است ، به همین دلیل جراحان و تیم درمانی پس از هر روش خوابيدن بعد از كاشت مو به طور خاص دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از کاشت مو را برای هر بیمار توضیح می دهند. پیروی از این دستورالعمل ها تأثیر قابل توجهی در نتایج کاشت مو دارد و رعایت این دستورالعمل ها می تواند شما را به بهترین نتیجه جراحی برساند.

برای اطمینان از دستیابی بیماران به نتایج موفقیت آمیز در درمان کاشت مو ، لازم است که به دقت تمام توصیه ها و مراقبت های پس از کاشت مو را دنبال کنید. با تقویم بهبودی پس از پیوند ، بیماران می توانند نحوه خوابيدن بعد از كاشت مو در روزها و هفته های بعد از عمل و در هر مرحله از بهبودی انتظار داشته باشند.

در زیر شما توصیه ها و دستورالعمل های کلی پس از کاشت مو را می خوانید ، اما برای هر بیمار خاص به این توصیه ها برخی از توصیه ها و دستورالعمل های خاص با توجه به شرایط بیمار اضافه می شود.

پس از یک عمل کاشت مو ، در صورت داشتن هر گونه سوال یا مشکل ، هر زمان که بخواهید می توانید با خیال راحت با کلینیک تماس بگیرید. در طول جلسه مشاوره با متخصصان کلینیک پوست و مو رازی ، شما یک توضیح کلی در مورد شرایط و دستورالعمل های بعد از کاشت مو دریافت خواهید کرد. در طول جلسه کاشت مو ، متخصصان ما جزئیات نحوه خوابيدن بعد از كاشت مو همه مواردی را که باید بعد از عمل بدانید به شما اطلاع می دهند.

بازیابی و مراقبت بعد از کاشت مو

بعد از عمل درد خفیف تا متوسطی دارید که به راحتی با مسکن قابل کنترل است. درد و ناراحتی شما طی 72 ساعت پس از عمل به تدریج کاهش می یابد. اگر بعد از این زمان درد شما به میزان قابل توجهی افزایش یافت ، باید با کلینیک تماس بگیرید و پزشک خود را مطلع کنید. در همه موارد ، هنگامی که یک برش در پشت سر ایجاد می شود (برداشتن یک نوار از پوست پشت سر) ، یک خط بسیار باریک و کوچک در محل زخم باقی می ماند.

جراح شما تا حد امکان برش ایجاد می کند تا بعد از ترمیم محل قابل مشاهده نباشد. اگر مو به روش FUE پیوند شود ، هیچ جای زخمی به شکل مقطع در پشت سر باقی نخواهد ماند. بلافاصله پس از عمل ، نحوه خوابيدن بعد از كاشت مو ممکن است جای زخم برش جراحی متورم و قرمز به نظر برسد. لازم نیست نگران این موضوع باشید. در نهایت ، جای زخم یکنواخت می شود و قرمزی آن از بین می رود.

بخاطر داشته باشید که اگر در گذشته تحت درمان با ایزوترتینوئین (Accutane) بوده اید ، تحت پرتودرمانی سر و گردن بوده اید یا از داروهای استروئیدی یا سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده کرده اید ، باید این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.
بیماران مبتلا به بیماری های سیستم ایمنی بدن یا بیمارانی که در نتیجه برخی از درمان ها سیستم ایمنی بدن ضعیف شده است (افراد مبتلا به HIV ، افرادی که شیمی درمانی می شوند و غیره) و همچنین نحوه خوابيدن بعد از كاشت مو بیماران مبتلا به بیماری های خود ایمنی (حملات سیستم ایمنی بدن به اندام ها و بافتهای بدن ممکن است برای کاشت مو مناسب نباشند ، زیرا خطر عفونت ، بهبودی ضعیف زخم و عدم دستیابی به نتایج مطلوب زیاد است.

اگر هر یک از این شرایط را دارید ، مهم است که قبل از کاشت مو به پزشک خود اطلاع دهید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنم؟

افزایش قابل توجه درد در 72 ساعت اول پس از جراحی
افزایش دمای بدن به بالای 100 درجه فارنهایت.
محل جراحی باید قرمز باشد و ترشحات چرکی باید در خارج باشد یا در هنگام لمس بسیار حساس باشد.
اگر هر یک از موارد فوق پس از افتتاح درمانگاه رخ داد ، نحوه خوابيدن بعد از كاشت مو لطفا از طریق خدمات پاسخ با ما تماس بگیرید.

برنامه بهبودی
روند بهبودی پس از کاشت مو به شرح زیر انجام می شود:

روز اول: به خانه برمی گردید. نباید به مدت 24 ساعت پانسمان جراحی را لمس کنید.
روز 2: احساس درد مبهم و درد تپنده. زخم را با سرکه تمیز کنید و روی زخم پماد آنتی بیوتیک بزنید و این کار را 4 بار در روز تکرار کنید.
روزهای 7 تا 10: بخیه ها توسط بدن کشیده یا جذب می شوند.
روز 7-14: زخم را بپیچانید ، با پراکسید هیدروژن بشویید و سپس وازلین را روی زخم قرار دهید (مگر اینکه پزشک خلاف این را توصیه کند). این کار را روزی دو بار تکرار کنید. می توانید از آرایش های نحوه خوابيدن بعد از كاشت مو برتر استفاده کنید.
6 تا 12 ماهگی: رنگ قرمز در محل برش جراحی از بین می رود.
1 سال: نتایج نهایی کاشت مو مشخص می شود
چگونه باید از خودم مراقبت کنم بعد از کاشت مو؟
داروهای تجویز شده را قبل از کاشت مو آماده کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>