مطالعه نشان می دهد لوازم آرایشی ممکن است حاوی مواد شیمیایی بالقوه سمی موسوم به PFAS باشند

یک لایحه جدید دو حزبی به نام “قانون ایمنی محصولات مراقبت شخصی” یا “قانون PFAS در لوازم آرایشی” ممکن است فشاری باشد که ما برای تنظیم صحیح مواد شیمیایی موجود در مواد آرایشی مورد نیاز هستیم. مانند CNN گزارش ها ، این به دنبال انتشار یک مطالعه جدید است که نشان می دهد سطح بالایی از یک مارکر برای مواد سمی PFAS – مواد شیمیایی ساخته شده توسط بشر برای تولید محصولاتی که در برابر گرما ، روغن ، لکه ها ، چربی و آب مقاومت می کنند – در 52 درصد از 231 آرایش محصولات خریداری شده در ایالات متحده و کانادا.

در این لایحه اطمینان حاصل خواهد شد که FDA در حال بررسی مواد شیمیایی آرایشی و جلوگیری از تولید محصولات و همچنین در صورت یافتن ماده شیمیایی خطرناک ، فراخوان است.

اسکات فابر ، معاون ارشد رئیس جمهور در امور کارگروه محیط زیست می گوید: “اکثر مصرف کنندگان از دانستن اینکه شرکت های لوازم آرایشی و بهداشتی می توانند تقریباً هر ماده شیمیایی در محصولات آرایشی و بهداشتی و شخصی ، هر چقدر خطرناک باشد ، شوکه می شوند.” “83 سال از آخرین تصویب قانون آرایشی و بهداشتی توسط کنگره می گذرد. قانون ایمنی محصولات مراقبت شخصی دو جانبه سرانجام ابزارهایی را که آژانس برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر مواد شیمیایی خطرناک در این محصولات روزمره نیاز دارد ، به سازمان غذا و دارو ارائه می دهد. “

در زمان انتشار ، این لایحه همچنین الزامات برچسب گذاری برای مواد حساسیت زای معطر را ذکر کرده و شرکت ها را از افزودن PFAS به محصولات آرایشی خود منع می کند. در مطالعه اخیر منتشر شده در مجله علوم و فناوری محیط زیست دانشمندان که مقادیر زیادی PFAS در محصولات آرایشی را بررسی کردند ، دانشمندان مقدار زیادی مواد PFAS سمی را در 231 محصول مورد بررسی قرار دادند – به طور خاص در 63 درصد پایه ها ، 82 درصد ریمل های ضد آب و 62 درصد رژ لب های با دوام.

فابر می گوید: “این عقل سلیم است كه شركت های آرایشی و بهداشتی می توانند PFAS – كه به سرطان مرتبط است و به سیستم تولید مثل و سیستم ایمنی بدن آسیب می رساند – به محصولات خود اضافه كنند.” “وجود مواد شیمیایی سمی برای همیشه در لوازم آرایشی نشان می دهد که قوانین آرایشی ما چقدر شکسته است.”

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>