هر آنچه درباره مراقبت از لیزر پوست پست خود باید بدانید

اگر به دنبال یک تازه سازی پوست هستید که از یک وانت سبک تا سطح مجدد تمام عیار گسترش یابد ، لیزر را در نظر بگیرید. با لیزر به دلیل توانایی آن برای از بین بردن رنگدانه های ناخواسته ، بهبود بافت و رنگ ناهموار ، کاهش علائم پیری و موارد دیگر ، نتایج چشمگیری ارائه می شود ، اما چند نکته وجود دارد که باید به خاطر بسپارید تا از یک مورد بیشترین بهره را ببرید . لیزرها هر لحظه که طول موج انرژی با پوست تماس می گیرد کار می کنند ، اما در اینجا متوقف نمی شود. جولی روساک ، متخصص پوست نیویورک ، دکتر می گوید: “مراقبت های پس از لیزر برای دستیابی به بهترین نتیجه و جلوگیری از عوارض مهم است.”

مراحل آماده سازی

باتون روژ ، لس آنجلس ، آنت زدلیدز ، پزشک متخصص پوست ، می گوید که یک روال خوب قبل از قرار ملاقات شما پوست را ترجیح می دهد. کرم ضد آفتاب از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا تضمین می کند پوست برای لیزر آماده است. من همچنین بیمارانی دارم که از سرم ویتامین C استفاده می کنند ، که به کشش و تولید کلاژن و بهبود آن کمک می کند. ” “انواع بالاتر فیتزپاتریک به مدت دو هفته قبل از لیزر از یک محصول روشن کننده پوست مانند هیدروکینون بهره می برند تا خطر هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب را کاهش دهند.” با استفاده از رتینوئیدهای موضعی ، فاکتورهای رشد و پپتیدها در ماه های منتهی به لیزر شروع به تولید کلاژن می کند تا نتایج بهتری حاصل شود.

در طرف مقابل ، محصولات و روش های درمانی وجود دارد که می توانید از آنها (مانند لیزر ، از 48 ساعت تا یک هفته قبل) جلوگیری کنید ، که می تواند باعث ایجاد حساسیت ، NSAIDS و مکمل ها شود ، زیرا باعث افزایش کبودی و خودبرسی و آفتاب سوختگی می شود. ، که می تواند مانع نتیجه شود. برای بیماران مبتلا به نور شدید پالس (IPL) ، مارینا پردو ، متخصص پوست نیویورک ، تمام داروها را فهرست بندی می کند تا خطر حساسیت به خورشید را کاهش دهد.

آرام باش

در دنیای لیزرهای ابلیشن ، نیمه فرورفته و غیرآزمایش ، استفاده از مواد ایمن ، ملایم و آرام بخش ضروری است. “لیزرهای غیر زایشی به مرطوب کننده ملایم نیاز دارند ، در حالی که درمان های جراحی ممکن است یک برنامه پیچیده مراقبت از پوست را کنترل کنند. درمان های نیمه زایشی در این بین قرار می گیرند ، “می گوید Spokane ، WM متخصص پوست WM. فیلیپ ورشلر ، دکتر لیزرهای کمتر تهاجمی حدود 48 ساعت به یک روال نرم نیاز دارند. لیزرهای تهاجمی تر ، نیاز به یک تا دو هفته وقفه در محصولات منظم مراقبت از پوست دارند. دکتر روساک توضیح می دهد: “تا زمانی که پوست یک لایه بالایی جدید (از لیزرهای ابلیشن) تشکیل دهد ، آسیب پذیر است و مراقبت از ضد ویروس و ضد باکتری مهم است.” “با لیزرهای غیر نسبی ، فاکتورهای رشد ، پپتیدها و مواد مغذی به عنوان پوست در پتانسیل نفوذ مطلوب خود کمک می کنند.” آنتی اکسیدان های کاهش دهنده التهاب نیز مفید هستند. دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید و فقط از هیچ محصولی در کابینت زیبایی خود استفاده نکنید. دکتر پردو می افزاید: “پوست به خطر افتاده است و باید با محصولاتی درمان شود که باعث تحریک یا تشدید آن نشود.”

برای پاکسازی پوست تازه لیز شده ، از یک پاک کننده ملایم بدون سولفات – بدون آب گرم ، دستگاه های پاک کننده یا پارچه های شستشوی خشن استفاده کنید ، که می تواند پوست را تشدید کند. اگر PRP با لیزر تکه تکه شده ترکیب شده ، برای حفظ PRP 24 ساعت صبر کنید تا تمیز شود. دکتر زدلیتز به پوست بعد از لیزر توصیه می کند که محصولات دارای رایحه و / یا الکل که در حال خشک شدن هستند را کنار بگذارد. از دیگر ترکیباتی که در لیست استفاده نمی شود ، می توان به رتینول و ترتینوئین اشاره کرد که باعث حساسیت پوست به آفتاب ، ویتامین C ، آلفا هیدروکسی اسیدها می شود که باعث لایه برداری بیش از حد پوست و روغن های اساسی می شود که می تواند تحریک کننده باشد.

هیدراتاسیون یاوران

آبرسانی ضروری است زیرا معمولاً از دست دادن آب ترانسپیدرمال (تبخیر آب از طریق پوست) است. اکثر متخصصان پوست ، محصولات انسدادی را برای لیزرهای ابلیشن و نرم کننده ها برای درمان های غیر زایشی توصیه می کنند. دکتر ورشلر می گوید: “هرچه محصول انسداد بیشتری داشته باشد ، احتمال شکستن آن بیشتر خواهد بود” ، که می تواند برای بیماران مبتلا به اسکار آکنه که به دنبال درمان اصلاحی هستند مشکل ساز شود. دکتر روساک می گوید: “احتمال شکستن بعد از لیزر وجود دارد زیرا پوست در طول درمان کم آب شده است.” “اگر پوست چرب تر باشد ، این امر پوست را وادار به تولید روغن می کند. متأسفانه ، پوست به این روش آب تولید نمی کند و چربی اضافی باعث شکستگی می شود. ” برای جلوگیری از شکستن پس از درمان ، از متخصص پوست خود یک آنتی بیوتیک تجویز شده بخواهید.

سپرهای خورشید

ضد آفتاب قابل بحث نیست و نسخه های فیزیکی غیر تحریک کننده با SPF 30 تا 50 بهترین استفاده را دارند. دکتر زدلیتز می گوید: “آفتاب باعث تجزیه کلاژن و الاستین می شود و لیزرها کلاژن را تحریک می کنند ، بنابراین استفاده از ضد آفتاب از سرمایه شما محافظت می کند.”

هر متخصص مصاحبه شده برای این داستان موافق است که انجام لیزر – به ویژه لیزرها – در طول تابستان به دلیل افزایش قرار گرفتن در معرض آفتاب ایده آل نیست. “پاییز و زمستان بهتر است. در پاییز ، خورشید از شدت کمتری برخوردار است ، بنابراین ما می توانیم آسیب های تابستان را درمان کنیم. ” اگر وقت و هزینه خود را صرف پوست خود می کنید ، می خواهید آن را بدرخشد!

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>