هر آنچه در مورد روند سلامتی آداپتوژن می دانید

نظرسنجی هریس به نمایندگی از انجمن روانشناسی آمریکا نشان داد که سال 2020 اولین افزایش قابل توجهی در میانگین استرس در بزرگسالان آمریکایی از زمان بررسی سالانه در سال 2007 را نشان می دهد. بدون شک این افزایش به بیماری همه گیر COVID-19 و پس از آن اقتصادی مربوط است ، اما با این وجود ، استرس در کشور ما به اپیدمی خود تبدیل شده است. در حالی که ما به دنبال روش هایی برای مقابله با تنش روزمره هستیم که بر ذهن ، بدن و پوست ما تأثیر می گذارد ، نمی توان یک روند بزرگ سلامتی را نادیده گرفت: آداپتوژن ها.

چگونه کار می کنند

دیوید وینستون ، RH می گوید: “قرن ها در طب سنتی چینی و روش های درمانی آیورودا استفاده می شود ،” آداپتوژن ها گیاهانی هستند که در صورت مصرف در مکمل ها و مکمل ها به ما کمک می کنند تا در برابر فشارهای مختلف روانی ، از جمله فشار روانی و فیزیولوژیکی ، یک مقاومت ایجاد کنیم. AHG) ، گیاه شناس بالینی و نویسنده Adaptogens ؛ گیاهان قدرت ، قدرت و استرس. “آنها به آرامی عملکرد طبیعی سیستم های غدد درون ریز ، عصبی ، ایمنی و تولید مثل را تقویت و تقویت می کنند.” اساساً ، آداپتوژن ها توانایی کمک به بدن ما را دارند تا (از این رو نام) را با تغییرات روزمره و عوامل استرس زا سازگار کنند. دانیل دوبوئس ، بنیانگذار شرکت سلامتی ساکارا لایف ، توضیح می دهد: “آنها از محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال (HPA) پشتیبانی می کنند که پاسخ استرس ، هورمون ها ، کیفیت خواب ، ذخیره انرژی ، ایمنی و پایداری روحیه ما را کنترل می کند.”

آنها به ما کمک می کنند تا با هجوم ناشی از جنگ کورتیزول و آدرنالین که در هنگام استرس اتفاق می افتد ، درگیر شویم ، بنابراین ما دائماً با هورمون های ایجاد کننده التهاب پمپ نمی شویم. دوبوزه می افزاید: “بسیاری از ما در حالت استرس مداوم زندگی می کنیم و بدن ما فرق بین دیر رسیدن به جلسه و تعقیب شیر را نمی داند.” “وقتی بدن ما در حال هموستاز است ، به طور طبیعی سطح استرس فیزیولوژیکی پایین می آید و ما می توانیم نفس عمیق بکشیم و از داخل و خارج احساس قدرت و زیبایی کنیم.”

وینستون می گوید تحقیقات جدید نشان می دهد آداپتوژن ها نیز در سطح سلولی کار می کنند و از خاموش شدن میتوکندری ، نیروگاه های سلول های ما جلوگیری می کنند. “این توضیح می دهد که چرا آداپتوژن ها می توانند برای درمان بیماری هایی مانند فیبرومیالژیا ، که در اثر تخلیه محور HPA و اختلال عملکرد میتوکندری ناشی از کورتیزول ایجاد می شود ، بسیار مفید باشند.”

داروی گیاهی

اگرچه این گیاهان فوق العاده در حال حاضر از عزیزان صنعت سلامتی به حساب می آیند ، اما متخصصان تأکید می کنند که آنها جایگزین رژیم غذایی یا سبک زندگی سالم نیستند و برای همه درمان نمی شوند. وینستون می گوید: “Adaptogens این واقعیت را جبران نمی کند که شما به شدت غذا می خورید ، به طور منظم خواب کافی ندارید یا ورزش منظم می کنید ، سیگار می کشید یا در یک ازدواج ناراضی هستید.” “جایی که آنها می توانند کمک کنند زمانی است که شخصی که به خوبی از خود مراقبت می کند دوران سختی را پشت سر می گذارد – شاید کودک جدیدی در خانه داشته باشد یا ساعات بیشتری مشغول کار است.”

بسیاری از اعتیاد به مواد مخدره و اطلاعات غلط نیز فواید گیاهان را احاطه کرده است. “اگرچه بسیاری از گیاهان نسبتاً حیرت انگیز انجام می شوند ، اما همه آنها با معیارهای واقعی آداپتوژن سازگار نیستند ، به این معنی که شما باید به عنوان یک مصرف کننده از اختیار استفاده کنید.” در واقع ، طبق گفته وینستون ، فقط 9 گیاه وجود دارد که شواهد زیادی در مورد فواید سازگاری داخلی دارند: جینسینگ آسیایی ، جینسینگ آمریکایی ، شیشاندرا ، ردیولا ، الئوترو ، آشواگاندا ، بند ناف ، راپونتیکوم و شیلاجیت. برخی از آداپتوژن ها تسکین دهنده هستند. دیگران می توانند اثر محرک داشته باشند. دوبوسه می گوید: “اینجاست که مفهوم” هوش بدن “مطرح می شود ، به این معنی که باید به نحوه واکنش بدن توجه کنید.” “این گیاهان ابزاری هستند ، اما گلوله ای نقره ای نیستند ، بنابراین با خود ساکت باشید ، هماهنگ شوید و به قدرت گیاهان به عنوان دارو اعتقاد داشته باشید.”

آداپتوژن ها متناسب با نیاز بدن تنظیم می شوند ، بنابراین تا زمانی که دوز توصیه شده مصرف شود ، به طور کلی بی خطر هستند. با این حال ، کسانی که باردار هستند و یا شرایط پزشکی موجود دارند باید ابتدا با پزشک مشورت کنند. دوبوسه می گوید: “این گیاهان دارای اثر تجمعی هستند ، بنابراین قدرت آنها از مصرف مداوم آنها حاصل می شود.” “ایجاد تشریفات و توجه به احساس بدن شما راهی عالی برای ارزیابی این است که آیا آنها زندگی شما را تقویت می کنند و نشاط ، انرژی و لذت را برای شما به ارمغان می آورند.”

کشش سطحی

علاوه بر نه سازگاری اثبات شده وینستون برای بدن ، چندین گیاه دیگر – reishi ، زردچوبه ، گون ، قارچ chaga ، ریحان مقدس و سایر گیاهان – همچنین دارای مزایای آنتی اکسیدان و بهبودی برای پوست هستند ، هر چند عملکرد آنها مانند زمان قبلی نیست. آنها مصرف می شوند وینستون توضیح می دهد: “گیاهان طبقه بندی شده به عنوان آداپتوژن فوایدی برای پوست دارند ، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این ماده به دلیل آداپتوژن سازی است.” “به این دلیل که آنها ممکن است حاوی مواد شیمیایی شیمیایی نیز باشند که دارای ترمیم زخم ، ضد التهاب ، ضد باکتری یا نرم کنندگی هستند.” با این وجود ، “جوش روزبروک” ، بنیانگذار خط مراقبت از پوست خود ، می گوید: “هنگامی که پوست استرس می یابد ، التهاب افزایش می یابد و نوسانات هورمون باعث افزایش کورتیزول می شود که گردش خون را کاهش می دهد و غدد چربی ما را مجبور به تولید روغن بیشتر می کند.” “این می تواند برای بسیاری از انواع پوست جمع شده و شرایط التهابی مانند اگزما ، روزاسه ، پسوریازیس و آکنه را تشدید کند. گیاهان با مجموعه ای از عناصر ریز مغذی به برقراری تعادل پوست کمک می کنند. ”

به گفته دنیس گروس ، متخصص پوست نیویورک ، استرس همچنین می تواند به صورت لکه های خشک ، قرمزی ، تیرگی ، خستگی چشم ، برافروختگی ، خطوط و چین و چروک ظاهر شود – برخی از کارشناسان معتقدند که پوست به دلیل اشعه ماورا UV بنفش ، آلودگی و سایر عوامل متجاوز همیشه استرس دارد . دکتر گروس می گوید: “اگر به صورت موضعی استفاده شود ، آداپتوژن ها می توانند جریان خون در پوست را افزایش دهند و بلافاصله علائم استرس را معکوس کنند.” “اما ، به همان اندازه که آداپتوژن ها برای بدن عالی هستند ، برای اینکه آنها واقعا بر روی پوست تأثیر بگذارند ، باید یک سیستم زایمان مناسب داشته باشند – شما فقط نمی توانید قارچ را به صورت خود بمالید.”

جو کلوئیس ، بنیانگذار مارک مراقبت از پوست Youth To The People ، محصولی را با reishi ، rhodiola و ashwagandha فرموله می کند ، که به گفته او برای پوستهای بیش از حد لایه برداری شده که باید بهبود یافته و آرام شوند ، ایده آل است. “هدف اصلی آنها تغذیه و محافظت از سد پوست است.”

داروهای گیاهی

پنج گیاه فوق ستاره دارای فواید داخلی و خارجی هستند.

گیلاس زمستانی – پنیر باد: هنگام مصرف ، این گیاه قدرت کاهش استرس را به اثبات رسانده است – Duboise می گوید که حاوی آهن خوبی برای خون شما است و به تعادل هورمون های گرسنگی کمک می کند – اما وینستون هشدار می دهد که چون تیروئید را نیز تحریک می کند ، بهتر است قبل از این با پزشک مشورت کنید استفاده كردن. روی پوست ، آشواگاندا نه تنها یک آنتی اکسیدان قوی است ، بلکه یک ماده عالی برای آرام کردن پوست استرس و تحریک شده است.

جینسینگ آسیایی: متخصصان غالباً این آداپتوژن محرک را برای افراد مسن و یا از دست رفته انرژی توصیه می کنند. این ماده همچنین به طور معمول در مراقبت از پوست کره یافت می شود و “به ویژه در فرمول های ضد پیری برای مبارزه با تیرگی و پوست کم رنگ موثر است” ، وبلاگ نویس مراقبت از پوست و YouTuber Renée Chow یادداشت می کند.

قارچ Chaga: این قارچ خاص تمایل به رشد و زنده ماندن در شدیدترین محیط ها دارد ، که آن را فوق العاده مقاوم می کند و به آن خاصیت تقویت ایمنی و محافظت از پوست می دهد. دکتر گروس می گوید: “این می تواند به خنثی سازی رادیکال های آزاد ، کاهش التهاب و افزایش استحکام و آبرسانی پوست کمک کند.”

ریحان مقدس (تولسی): ریحان مقدس به عنوان “آداپتوژن احتمالی” توسط وینستون طبقه بندی می شود ، یک گیاه آرامبخش است و می تواند برای کسانی که دچار مه مغز یا سندرم متابولیک می شوند مفید باشد. هنگامی که به صورت موضعی استفاده می شود ، جزایر Bay Harbour ، متخصص پوست FL Stacy Chimento ، MD می گوید که خواص ضد التهابی و ضد میکروبی آن را برای فرد مبتلا به آکنه ، درماتیت آتوپیک یا درماتیت سبوره مفید می کند.

رودیولا: Duboise می گوید این گیاه با توجه به قابلیت های ترمیم DNA و پشتیبانی از خستگی غده فوق کلیه ، که در شرایط استرس زیاد – این احساس سوختگی – هنگام ایجاد خستگی شدید اتفاق می افتد ، بسیار مورد مطالعه قرار گرفته است. به عنوان یک ماده مراقبت از پوست ، دکتر Chimento تمرکز بالای آنتی اکسیدان های رودولیولا را که با رادیکال های آزاد و رنگدانه های زیاد مبارزه می کند ستایش می کند

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “دکتر برتر زیبایی” نزدیک تو
Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>