هر آنچه در مورد قدرت پپتیدها در مراقبت از پوست می دانید

ما از سن سپاسگزاریم – هر روز در این دنیای دیوانه یک نعمت است – اما این بدان معنا نیست که ما باید چروک هایی را که در آینه به ما خیره شده اند دوست داشته باشیم.

این همان جایی است که پپتیدها وارد بدن می شوند: به آنها فکر کنید که همانند تشویق کننده های معمول مراقبت از پوست هستند ، و دوباره آن را به پوست برگردانید تا سفت و محکم بماند.

پپتیدها چیست؟

قطعات بسیار كوچك پروتئین كه از دو تا 50 اسید آمینه تشکیل شده اند ، پپتیدها معمولاً از گیاهان می آیند یا با استفاده از بیوتكنولوژی تولید می شوند و به عنوان عناصر سازنده كلاژن و الاستین در پوست عمل می كنند. هر چه پیرتر می شویم ، کیفیت کلاژن و الاستین ما – همچنین انواع پروتئین – به دلیل عوامل ذاتی مانند روند پیری طبیعی و عوامل خارجی مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب و آلودگی ، کاهش می یابد. فرسنو ، متخصص پوست ، کاتلین ال. بهر ، دکتر ، گفت: “پپتیدها می توانند به از بین بردن کلاژن و الاستین آسیب دیده و سپس بازسازی کلاژن ، الاستین و اسید هیالورونیک سالم برای بهبود بافت ، خاصیت ارتجاعی و آبرسانی کمک کنند.” انواع “این منجر به داشتن پوستی سالم و جوان تر می شود.”

نحوه عملکرد آنها

به گفته جان مارینی ، رئیس Jan Marini Skin Research ، پپتیدها به مکانهای خاص گیرنده واکنش نشان می دهند ، بنابراین می توانند عملکرد موثرتر پوست را تحریک و نشان دهند ، به پوست کمک می کند تا به روشی جوانتر عمل کند. وی توضیح می دهد: “آنها قادرند با سلول ها” صحبت كنند ، بنابراین در اصلاح برخی از رفتارهای سلولی كه در نتیجه پیری اتفاق افتاده است ، كمك می كنند. اگرچه فقط می توان تعجب کرد: آیا پپتیدها به طور م effectivelyثرتری روی پوست جوانتر با کلاژن سالم کار می کنند؟ مارینی می گوید: “بسیاری از پپتیدهایی که در کمک به کلاژن نقش دارند این کار را با فریب پوست برای تصور اینکه زخم شده است انجام می دهند.” “بنابراین ، اگر به این فکر می کنید که وقتی 70 ساله در مقابل 20 سالگی هستید پوست خود را ترمیم می کند ، مدت زمان طولانی تر می شود و شرایط کلاژن شما خوب نیست. از لحاظ تئوری ، این بدان معناست که شما ممکن است در سن بالاتر واکنش مشابهی با پپتیدها نداشته باشید ، اما بدون توجه به آنها ، آنها در مراقبت از پوست مفید هستند. ”

در بسیاری از فرمول ها ، مولکول های پپتید برای نفوذ به پوست بسیار بزرگ هستند. اوماها ، متخصص پوست ، جوئل شولسینگر ، MD ، می گوید: “اما اغلب آنها برای انجام کار خود نیازی به نفوذ ندارند.” “در عوض ، آنها به عنوان پیام رسان های مختلفی عمل می کنند ، و به بدن می گویند که کلاژن و الاستین بیشتری تولید کند و خود را ترمیم کند.” با این حال ، طبق گفته Marisa Dufort ، مدیر تحقیق و توسعه Exuviance ، پپتیدهای کوچکتر با وزن مولکولی کمتر از 500 دالتون ، مانند دیپپتیدها ، می توانند به طور م intoثر در لایه های سطحی پوست جذب شوند.

نام بازی

برخلاف سایر مواد پرهیاهو مانند هیالورونیک اسید و نیاسینامید ، که فقط به یک یا دو نام تولید می شوند ، پپتیدها نوع بسیار گسترده ای از مواد تشکیل دهنده هستند که بسیاری از مارک ها تمایل دارند نام تجاری خود را به بازار عرضه کنند. استفان آلن کو فرمول دهنده لوازم آرایشی می گوید: “استفاده از اصطلاح پپتید برای توصیف هر پپتید در محصولات مراقبت از پوست ، مانند این است که بر روی تمام اسباب بازی های فروشگاه اسباب بازی فقط” اسباب بازی “برچسب گذاری کنید. “ایجاد علائم تجاری می تواند راهی آسان تر برای مردم باشد تا مزایای خاصی را که یک پپتید خاص در یک فرمول دارد ، درک کنند.” یک نمونه از آنها Matrixyl 3000 است ، ترکیبی از پالمیتوئیل تریپپتید -1 و پالمیتوئیل تتراپپتید -7 که توسط شرکت Sederma ساخته شده است و در حال حاضر بیشترین استفاده از پپتید توسط مارک های مراقبت از پوست در جهان است.

Perfect Blend

به طور کلی ، پپتیدها با بسیاری از مواد سازنده به خوبی بازی می کنند ، اگرچه کو می گوید بیشتر تحقیقات مربوط به مراقبت از پوست در مورد پپتیدها تمایل به بررسی خود پپتیدها دارند. جفت شدن کامل دکتر Schlessinger برای زنجیره های اسید آمینه رتینول است ، زیرا او معتقد است این دو با هم می توانند مزایای کامل ضد پیری را به همراه داشته باشند. اسید هیالورونیک و ویتامین C از دیگر شرکای پپتیدی مطلوب هستند و یکی از مهمترین گزینه های مارینی عوامل رشد است. “من این ترکیب را دوست دارم زیرا پپتیدها و فاکتورهای رشد کارهای تکمیلی را انجام می دهند و تحقیقات نشان می دهد که پپتیدها در واقع می توانند به موثرتر بودن فاکتورهای رشد کمک کنند.” Dufort خاطرنشان می کند که آنتی اکسیدان ها به خوبی پپتیدها را نیز همراهی می کنند ، زیرا “آنها مزایای بیشتری را علیه متجاوزان خارجی به همراه می آورند.”

به گفته دکتر بهر ، محصولات پپتیدی موضعی نیز برای استفاده بعد از درمان های داخل مطب مانند لیزر ایده آل هستند زیرا سد پوست “زخمی” شده است و پپتیدها ملایم هستند و در بهبود زخم واکنش خوبی نشان می دهند.

آیا پپتیدهای ‘بزرگتر’ بهتر هستند؟

اغلب نام عناصر پپتیدی مانند استیل اکتاپپتید -3 ، پالمیتوئیل پنتاپپتید -4 و پالمیتوئیل تریپپتید -38 را با پیشوندهایی مشاهده خواهید کرد که به شما می گوید چه تعداد اسید آمینه پپتید را تشکیل می دهند. به عنوان مثال ، “تری پپتید” به معنی سه اسید آمینه است. با این حال ، کو می گوید اسیدهای آمینه بیشتر لزوماً یک پپتید را بهتر یا قوی نمی کنند. “مهم این است که چگونه با پوست تعامل دارد ، که بر اساس تحقیق در مورد اثرات آن است ، نه اندازه آن.” پلی پپتیدها در محصولات مراقبت از پوست نیز محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده اند و دانشمند مراقبت از پوست ، روشیو ریورا ، PhD می گوید این پپتیدهای خاص حاوی حداقل 50 اسید آمینه یا بیشتر هستند و زنجیره طولانی تری تشکیل می دهند. اما دوباره ، زنجیره بلندتر مترادف با افزایش کارایی نیست.

5 نوع کلیدی

در محصولات مراقبت از پوست ، انواع مختلف پپتیدها به روش های مختلف عمل می کنند.

پپتیدهای حامل: همانطور که از نام آنها پیداست ، این پپتیدها مواد معدنی مفیدی را به پوست می رسانند یا “حمل” می کنند تا به تولید کلاژن کمک کنند. کیت رایلی ، مدیر آموزش NEOVA ، می گوید: “آنها برای سلامت پوست بسیار مهم هستند.” “به طور خاص GHK-مس از بازسازی کلاژن و رشد رگ های خونی جدید در ترمیم زخم پشتیبانی می کند.”

پپتیدهای سیگنال: دکتر ریورا می گوید ، این پپتیدها “بخش هایی از بدن را برای تولید کلاژن و الاستین بیشتر در پوست نشان می دهند و به صاف شدن خطوط ریز و چین و چروک کمک می کنند.”

پپتیدهای بازدارنده آنزیم: این کمک می کند تا تجزیه کلاژن و الاستین در پوست کاهش یابد. رایلی می گوید: “در مراقبت از پوست ، ما به دنبال این هستیم كه متالوپروتئینازهای ماتریس (MMPs) ، گروهی از آنزیم های تخریب كننده كلاژن و سایر پروتئین های پوست ، را مهار كنند.”

پپتیدهای انتقال دهنده عصبی: دکتر Schlessinger می گوید: “اغلب در لیست مواد تشکیل دهنده به عنوان argireline یا استیل hexapeptide-3 ، این پپتیدها منحصر به فرد تر هستند.” وی گفت: “آنها مانع ترشح دهنده عصبی به نام استیل كولین می شوند كه از انقباض عضلانی جلوگیری می كند به روشی مشابه بوتاكس. اما انتظار نداشته باشید که همان نتایج تزریق بوتاکس سنتی را بدست آورید – این موارد بسیار م moreثرتر هستند. ”

پپتیدهای مس: کو می گوید: “اینها پپتیدهایی هستند که با مس غنی از آنتی اکسیدان یک مجموعه را تشکیل می دهند ، که همه پپتیدها قادر به انجام آن نیستند.” آنها مانند سایر انواع کلاژن و الاستین را تقویت می کنند ، اما دکتر شلزینگر می گوید همچنین تصور می شود که آنها باعث تولید اسید هیالورونیک طبیعی می شوند و حتی ممکن است به بدن در بهبود زخم کمک کنند.

جوخه پپ

چهار محصول بسته بندی شده با پپتید برای رسیدن به هدف هنگامی که پوست سفت تر است.

1
/
4

سرم لیفت چشم فوق العاده NEOVA (61 دلار)

این سرم ژل مانند با استفاده از پپتید انتقال دهنده عصبی ، پوست crepey را در اطراف چشم تون می کند و نرم کننده خنک کننده از پف شدن احساس خوبی دارد.

3
/
4

Revision Skincare Revox Line Relaxer (145 دلار)

این سرم قوی که برای هدف قرار دادن خطوط بیان سرسخت در صورت و گردن طراحی شده است ، حاوی هشت پپتید موجود زنده است و می تواند به تنهایی یا بعد از سموم عصبی مورد استفاده قرار گیرد.

4
/
4

کرم Exuviance Age Reverse Plus Rebuild-5 (88 دلار)

دوفورت می گوید: “ما هشت سال روی MicroDipeptide229 ثبت شده خود کار کرده ایم.” “این مرطوب کننده به پوست قابل ملاحظه ای کمک می کند ، به ویژه در استخوان های گونه و خط فک.”

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>