هر آنچه در مورد مراقبت از پوست خشک شده باید بدانید

در تاریخ سفرهای میدانی در مدارس ابتدایی ، چیزی بیشتر از بازدید از واشنگتن دی سی (حداقل برای گروه خاصی از ما که در دهلیز شمال شرقی ایالات متحده در سیاره زمین در طول دهه 80 زندگی می کنیم) پیش بینی نشده است. صبح سواری با اتوبوس ، نگاه اجمالی سریع به کاخ سفید ، تی شرت های کافه هارد راک و اوج: چند دقیقه در پایان روز برای اوقات فراغت بدون کنترل در مادرگاه همه فروشگاه های فروش هدایا ، اسمیتسونیان ملی موزه هوا و فضا ، جایی که ردیف ها و ردیف های بستنی فضانورد منجمد خشک شده در انتظار ما کسانی است که با چند ماه پس انداز پس انداز و چند اتاق اضافی در کوله هایمان مسلح شده اند.

سریع به جلو به حال: مسابقه فضایی کاملاً پر قدرت است و همینطور علاقه به هر چیزی که فریز شده است افزایش می یابد – فقط این بار در مراقبت از پوست ظاهر می شود.

“ورونیکا بارتون شوارتز” زیبایی شناس مشهور می گوید: “خشک کردن یخ زده سالهاست که در صنایع غذایی انجام می شود و اکنون دنیای لوازم آرایشی در حال پیشرفت است که می تواند تا چه حد کارآمد باشد.” “بسیاری از کشورها از این فناوری استفاده می کنند – کره مدتی است که از لکه های کلاژن و اسید هیالورونیک یخ زده برای بهبود زخم های پوستی استفاده می کند. من همچنین چند سال پیش در ژاپن و چین آن را دیدم و اکنون اینجا است. ”

خشک کردن یخ زده سالهاست که در صنایع غذایی انجام می شود و اکنون دنیای لوازم آرایشی در حال پیشرفت است.

همانطور که شیمی دابوس ، شیمی دان لوازم آرایشی توضیح می دهد ، به طور خلاصه ، خشک شدن در یخ – که او “آخرین روند زیبایی بی آب” را می داند – با استفاده از یک فرآیند کم آبی در دمای پایین انجام می شود. “خشک کردن با یخ زدگی یک فرآیند پیچیده است که در آن فشار و مقدار کمی گرما پس از سرد شدن ماده در زیر انجماد به طوری که آب متعلق به آب می شود ، اعمال می شود – به این معنی که از حالت جامد منجمد به گاز می رسد بدون اینکه در ابتدا به مایع ذوب شود. این فرآیند کیفیت مواد اولیه را به شکل طبیعی و خام آن حفظ می کند. مواد خشک شده با مخلوط شدن با آب مجدداً هیدراته می شوند تا درست قبل از استفاده فعال شوند. ”

در حالی که دابوس می گوید ، هر ماده مراقبت از پوست برای فرایند انجماد مناسب نیست (“پروتئین ها و پپتیدهای پیشرفته شکننده هستند و می توانند آسیب ببینند. بعلاوه ، به دلیل تفاوت در رفتار انجماد افراد ، خشک کردن چند ماده با هم دشوار است. اجزای سازنده “) ، وی این فناوری را به ویژه برای مواد گیاهی حاوی اجزای حساس به گرما که به راحتی با سایر روش های خشک کردن تخریب می شوند ، بسیار مفید می داند. “کنترل اندازه بلورهای یخ تشکیل شده در این فرآیند همچنین می تواند دیواره های سلولی مواد گیاهی را پاره کرده و باعث آزاد شدن م someثرتر برخی از اجزای مفید شود. برخی از مواد یخ زده مانند آلوئه ورا سالهاست که در محصولات آرایشی و بهداشتی به دلیل مزایای استفاده و نگهداری از آن استفاده می شود ، اما این فرآیند می تواند هزینه بر باشد ، بنابراین تاکنون ، استفاده از آن در مقیاس بزرگتر نسبتاً محدود بوده است.

یک امتیاز دیگر: خشک شدن با یخ باعث ماندگاری بیشتر می شود ، که به نوبه خود می تواند نسبت به محیط نرم تر و انواع پوست حساس نیز باشد. “به دلیل کمبود مواد نگهدارنده ، مراقبت از پوست با یخ خشک نیز ضد حساسیت است. هنگامی که آب در فرمول وجود دارد ، آن فرمول برای ایمن نگه داشتن آن به یک ماده نگهدارنده احتیاج دارد ، اما مواد خشک شده با یخ نیازی به حفظ ندارند [microbes need water to survive]Barton Schwartz با اشاره به موادی مانند اسید هیالورونیک و پلی فنول ها که به ویژه به خوبی کار می کنند ، می گوید: “محققان هنوز در حال مطالعه هستند که چه ماده فعال می تواند یخ زده شود و چه نمی تواند شود ، اما استفاده از مواد نگهدارنده کمتر و کمتر بر روی پوست ما ممکن است یک پیروزی برای همه باشد ، به ویژه در دوران پس از COVID.”

در حالی که روچستر ، متخصص پوست نیویورک ، لسلی لوس ، دکتر می گوید که قطعاً چیزی جالب درباره وعده “قوی تر و خالص تر” وجود دارد ، وی تأکید می کند که تعدادی از عوامل باید در نظر گرفته شود ، از جمله نحوه تهیه مواد و هرگونه سو mis استفاده بالقوه توسط کاربر نهایی . وی می افزاید: “خیلی زود است و فناوری بسیار جدید است و نمی توان در مورد موثرتر بودن این محصولات گفت.” “من فکر می کنم که فن آوری و نوآوری با زیبایی خشک همچنان ادامه خواهد یافت و ما حتی پیشرفت بیشتری در کارایی محصول خواهیم دید که امکان انتقال بهتر مواد فعال را فراهم می کند ، همه در حالی که مواد نگهدارنده ، مواد پرکننده و تثبیت کننده ها را از بین می برد.”

دکتر لوس می گوید: “از متخصصانی که موثرترین محصولات را برای درمان های خاص به محصولات بدون نسخه و کسانی که می خواهند مواد غیرضروری را از استفاده روزانه به حداقل برسانند ، توصیه می کنند ، زیبایی خشک شده توسط یخ را می توان کلید اصلی دانست.”

کلاس علوم: دوبوس می گوید: حذف آب همچنین باعث کاهش وزن برای حمل و نقل می شود. “به همین دلیل ناسا از فناوری یخ زدایی برای تأمین مواد غذایی به ایستگاه فضایی استفاده می کند. هزینه و انواع موادی که می توانند با موفقیت در یخ خشک شوند از عوامل محدود کننده هستند ، اما پایداری و روند زیبایی دوستدار محیط زیست کاربرد وسیع آن را در لوازم آرایشی ترجیح می دهند. “

این مواد فعال پودر شده برخی از محلول های قوی مراقبت از پوست را ارائه می دهند – فقط آب اضافه کنید.

Rael Moisture Melt Snowball (24 دلار) آمپول های ویتامین C Beauty Pie Superdose C (100 دلار) ؛ سیستم ضد پیری اسید هیالورونیک فریز شده Saro de Rúe (170 دلار) ؛ ماسک های چشم Weibo.

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>