هر آنچه در مورد ویتامین C باید بدانید ، از جمله بهترین محصولاتی که باید امتحان کنید

ویتامین C یکی از پرمصرف ترین مواد مراقبت از پوست است که هم اکنون در بازار وجود دارد – و این دلیل خوبی دارد. در حالی که ویتامین مطمئناً هنگام بلعیدن فواید سلامتی خود را دارد (سلام سیستم ایمنی قوی تر) ، این یک افسانه مطلق در دنیای مراقبت از پوست است. وقتی به صورت موضعی استفاده شود ، واقعاً می تواند پوست شما را دگرگون کند.

اگرچه ما مایل هستیم شرط بندی کنیم که قبلاً در مورد ویتامین C شنیده اید ، اما به احتمال زیاد شما از همه چیزهایی که می توان در مورد بهره مندی از این ماده راک استار بدانید آگاهی ندارید. در اینجا ، ما از بیرمنگام ، متخصص پوست و مو کوری ال. هارتمن ، MD استفاده کردیم تا توضیح دهد دقیقاً ویتامین C چیست ، چرا باید از آن استفاده کنیم و بهترین گزینه های موضعی که می توانید در حال حاضر بخرید.

ویتامین C چیست و چه کاری می تواند برای پوست انجام دهد؟

دکتر هارتمن توضیح می دهد: “ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که یک جز vital حیاتی در یک رژیم کامل ضد پیری برای مراقبت از پوست است.” هنگامی که به صورت موضعی استفاده می شود ، ویتامین C با خنثی سازی رادیکال های آزاد ، که مولکول های بسیار واکنشی (و مضر) هستند و در اثر قرار گرفتن در معرض عوامل تنش زای محیط مانند نور ماورا UV بنفش و آلودگی ایجاد می شوند ، باعث آسیب سلول های ما می شود. این رادیکال های آزاد می توانند کلاژن را تخریب کرده و منجر به ایجاد پوستی کسل کننده و آهسته و ظاهری آرام شوند.

دکتر هارتمن می افزاید: “تولید کلاژن در 22 سالگی به اوج خود می رسد و پس از آن هر دهه کاهش می یابد ، بنابراین تولید و جلوگیری از تجزیه آن تا حد ممکن ضروری است.” ترجمه: با جلوگیری از تخریب کلاژن ، می توانید چین و چروک های پوست را برطرف کرده و پوست خود را برای مدت طولانی تری جوان نگه دارید.

ویتامین C ، که توسط اسید اسکوربیک L نیز تأمین می شود ، همچنین از تولید ملانین در پوست جلوگیری می کند ، که به روشن شدن هایپرپیگمانتاسیون و لکه های قهوه ای ، یکدست شدن رنگ پوست و تقویت درخشندگی پوست کمک می کند. بنابراین نه تنها می توانید خطوط ریز و چین و چروک پوست را بهبود ببخشید ، بلکه می توانید هنگام استفاده از یک محصول ویتامین C رنگ پوست روشن تری نیز ایجاد کنید.

چگونه باید ویتامین C در برنامه روزانه شما گنجانده شود؟

دکتر هارتمن توصیه می کند ویتامین C را صبح استفاده کنید. “با استفاده از یک محصول ویتامین C قبل از اینکه به دنیا بیایید ، شما بهترین راه را برای دفاع از پوست خود برای مبارزه آماده می کنید [environmental] متجاوزین [like UV radiation and pollution]، “دکتر هارتمن توضیح می دهد. “ابتدا باید بعد از شستشو با شوینده مناسب و قبل از استفاده از ضریب محافظت در برابر آفتاب استفاده شود.”

آیا استفاده از ویتامین C برای همه افراد بی خطر است؟

دکتر هارتمن می گوید: “ویتامین C از نظر ایمنی بسیار عالی است و تقریباً به راحتی در رژیم مراقبت از پوست برای هر شخص وارد می شود.” “اکثر افراد می توانند سالها از ویتامین C استفاده کنند بدون اینکه هیچ عارضه جانبی را تجربه کنند.”

ویتامین C همچنین به همراه سایر مواد موثره مانند اسیدهای هیدروکسی ، رتینوئیدها و نیاسینامید نیز بی خطر است. همچنین ، ویتامین C وقتی با سایر آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین E ، اسید فرولیک و سیلیمارین همراه شود ، بسیار موثر است. دکتر هارتمن می گوید: “برای بیماران با پوست حساس ، ممکن است احساس سوزن سوزن شدن و تحریک جزئی وجود داشته باشد ، اما زودگذر است.”

چه محصولاتی از ویتامین C را به بیماران خود توصیه می کنید؟

دکتر هارتمن برای تهیه یک محصول ویتامین C با قیمت مناسب و موثر ، سرم La Roche-Posay 10٪ ویتامین C خالص (40 دلار) را توصیه می کند. “[This serum] پوست را بدون تحریک محافظت و درخشان می کند. ” “این ترکیب ترکیبی از عناصر ضد پیری سه گانه بی نظیر با اسید سالیسیلیک 10 درصد خالص ویتامین C و نوروسین سیتین غلیظ را برای اثربخشی مطلوب ترکیب می کند در حالی که حتی برای حساس ترین پوست نیز مناسب است.”

برای کسانی که به دنبال افزایش مزایای ضد پیری در محصول ویتامین C خود هستند ، کرم چین و چروک 10٪ La Roche-Posay Active Vitamin C (50 دلار) گزینه خوبی است. این محصول ویتامین C را با اسید هیالورونیک جفت می کند تا به جمع شدن خطوط ریز و بهبود بافت کلی پوست کمک کند. به علاوه ، برای پوست های حساس نیز مناسب است.

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “دکتر برتر زیبایی” نزدیک تو
Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>