پانسمان کامفیل و انواع آن

بعضی از پانسمانها مانند گاز و پنبه در زخم ذرات و الیاف ریزی به جای می گذارند پانسمان کامفیل که این ذرات به عنوان جسم خارجی محسوب شده و ممکن است باعث بروز عفونت و یا واکنش بافتی گردند. پانسمان های سنتی که این روز ها در کشور ما نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد با استفاده از باند، گاز وازلینه و پنبه انجام می شود و هیچ یک از ویژگی های یک پانسمان ایده آل و مناسب را ندارد و مرحله ترمیم زخم را طولانی می کند. پانسمان های شفاف، بعضی از ویژگی های یک پانسمان ایده آل را دارند. این پانسمان ها به زخم بستر چسبیده و آن را خشک ودهیدراته می کنند و نیاز به تعویض مکرر ومراقبت پرستاری ماهرانه دارند. چسب زخم بستر کامفیل کلوپلاست مدل 3110 محصولی از کشور دانمارک است.

پانسمان کامفیل

این پد مربعی که امروزه از آن تحت عنوان پانسمان آماده زخم بستر نیز نام برده می شود، به دلیل داشتن ساختاری ضد آب، مانع از برخورد آب با موضع آسیب دیده می شود و از این رو عاملی موثر در بهبود و درمان بیماری زخم بستر می باشند. چسب زخم بستر کامفیل کلوپلاست مدل ۳۱۱۰ از ذرات سلولزی (CMC) جاذب رطوبت تشکیل شده است، که در یک توده الاستیک و چسبنده قرار گرفته اند. معمولا بعد از یک هفته زخم بهبود نسبی خواهد یافت و بیمار میتواند هنگام دوش گرفتن با گاز استریل و شامپو بچه داخل زخم را شسته و سپس پانسمان کند. در این کار برای رعایت کامل شرایط استریل به یک یا دو نفر کمکی نیاز خواهید داشت.

کامفیل مربع قابل برش به شکل و اندازه دلخواه است.

بعضی از این فرآورده ها ممکن است فقط در مراحل خاصی از التیام زخم موثر باشند اما بطور کلی در خصوص اثر آنها اغلب اغراق شده و پایه و اساس علمی ندارند. و همچنین با حفاظت از انتهای آزاد اعصاب درد بیمار را کاهش می دهد. از ویژگی های دیگر این ژل حفاظت آن از انتهای آزاد اعصاب و بافت گرانولاسیون است ، که باعث کاهش قابل ملاحظه درد بیمار می گردد. پانسمانهای شفاف بصورت ورقه ای شکل و قابل انعطاف بوده ومعمولا در یک طرف چسبدار هستند. کامفیل مربع قابل برش به شکل و اندازه دلخواه است. سطح بیرونی چسب زخم بستر کامفیل کلوپلاست مدل ۳۱۱۰ نسبت به آب غیر قابل نفوذ است و بیمار امکان دوش گرفتن دارد. برای دانستن اطلاعات راجع به سوالات بالا و به خصوص چسب زخم بستر با ما همراه باشید.

پانسمان کامفیل مربعی

سطح خارجی چسب زخم بستر کامفیل کلوپلاست مدل ۳۱۱۰ با یک لایه نیمه تراوا پوشانده شده است که با وجود اجازه تبخیر و عبور اکسیژن، نسبت به میکرو ارگانیسم ها غیر قابل نفوذ است. این سطح صاف و ضد آب در صورت تماس با ادرار و مدفوع قابل پاک کردن است. لبه های این چسب بسیار محکم به سطح مورد نظر می چسبد و نسبت به نفوذ آب مقاوم است در نتیجه امکان دوش گرفتن نیز با وجود این چسب وجود دارد. همچنین این ژل به نوعی نشانگر زمان تعویض چسب نیز هست و اگر به لبه های چسب برسد زمان تعویض پانسمان فرا رسیده است. این نوع از وسایل پزشکی دارای قیمت های گوناگونی می باشند که به برند و کیفیت آن هم نرخ گذاری تأثیر گذار است.

با پیشرفت فناوری و تکنولوژی در عرصه پزشکی، پانسمان ها نیز قابلیت های گوناگونی را پیدا کرده اند. لیکن راحتی تهیه، مقرون به صرفه بودن و طبیعی بودن پانسمان عسل در ترمیم زخم فشاری موجب گردید (با توجه به امکان تهیه آسان در داخل کشور) تا این پانسمان به عنوان گزینه مناسبتر و بهتر در ترمیم زخم فشاری توصیه گردد. بطور کلی آنتی بیوتیک های موضعی برای درمان عفونت زخم توصیه نمی شوند. وگرنه برای زخم های معمول می توان از پانسمان های کلاسیک و سنتی استفاده کرد. از مواد آنتی باکتریال می توان کرم سیلورسولفادیازین را مثال زد که به همراه یک پانسمان جاذب استفاده می شود وبر روی سودومونا بسیار موثر است. درمان این گونه زخم ها بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد خصوصا اگر شخصی که دچار زخم بستر شده است به بیماری های دیگری مانند دیابت مبتلا باشد.

پانسمان کامفیل قیمت

هنگامی که پانسمان زخم بستر کامفیل شفاف بر روی زخم قرار داده می شود این ذرات در تماس با تراوه زخم، آن را جذب می کنند و ترکیب ژل مانندی را تشکیل می دهند که به تدریج زخم را می پوشاند. این پانسمان قابلیت آن را دارد که بدون برداشتن ان از روی زخم می توان مراحل درمان زخم را به خوبی مشاهده کرد. علی رغم ویژگی های مثبت فراوان پانسمان های هیدروکلویید، متاسفانه مصرف آنها بویژه در کشورهای جهان سوم فراگیر نشده، علت آن شاید ترس از عفونت و یا قیمت بالاتر آنها نسبت به پانسمان های سنتی باشد. از نوع خمیری پانسمان ها مانند خمیر کامفیل در زخمهای حفره ای، علی الخصوص اگر به شکل سینوسی بوده و خطر افتادن لبه ها به داخل زخم وجود داشته باشد می توان بهره برد.

پانسمان کامفیل کلوپلاست

در حالت هوشیاری به وسیله تغییرپوزیشن و بهداشت، تمامیت پوست خود را حفظ می کند.بیماران گیج و افرادی که سطح هوشیاریشان کاهش یافته است قادر به حفاظت خود در برابر زخمهای فشاری نیستند.بیماران گیچ ممکن است قادر به درک فشار باشند اما نمی توانند بفهمند چگونه آن را مرتفع کنند اما بیمارانی که در کما هستند حتی قادر به درک فشار نیز نمی باشند.بیمارن بیهوش یا بیماران بیهوش یا بیماران بخشهای ICU اگر به مئت طولانی در یک پوزیشن در تخت قرار بگیرند در معرض خطر هستند.همچنین این مطلب در مورد افرادی که از نظر روانی افسره هستند و تمایلی به حرکت ندارند صدق می کند. به صورت خلاصه، کرم بریر کامفیل کلوپلاست به منظور ترمیم زخم های سطحی پوست مانند آفتاب سوختگی و همچنین زخم هایی که بر اثر استومی ها به وجود خواهد آمد،کمک می کند و سبب می گردد امکان ابتلا به زخم بستر کاهش یابد و یا از بروز زخم بستر پیشگیری کرد.

پانسمان کامفیل چیست

یکی از این مخاطرات ایتلای شخص بیمار به عارضه زخم بستر می باشد . برای این منظور برای هر سرم به یک سِت سرم نیاز دارید. برای خرید و مشاهده جزئیات محصول در دیجی کالا کلیک نمایید. مشخصات، قیمت و خرید پانسمان هیدروکلوئید کامفیل ضربدری … جهت خرید محصولات درمان زخم و ضدعفونی زخم از حافظ طب نوین می توانید به سایت این شرکت مراجعه کرده و محصولات مورد نظرتان را با قیمت مناسب انتخاب کنید. پانسمان زخم هر چیزی است که در تماس مستقیم با زخم استفاده می شود که معمولا به نوع زخم بستگی دارد و این که معمولا در زخم های خشک از فراورده های موضعی پانسمان استفاده می شود تا به بهبودی آن کمک کرده و از بروز مشکلات یا عوارض بعدی جلوگیری کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>