پروتز مو مردانه و زنانه دائمی چیست؟ 

پروتز مو مردانه و زنانه یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که موهای سر خود را از دست داده اند. بیماری های مختلفی سبب ریزش مو در سر می شود. این موضوع آسیب رساندن به ظاهر افراد و کاهش اعتماد به نفس آنها را به دنبال دارد. در این شرایط بهره گیر‌ی از راه حلی دائم یا موقت اما با کیفیت مناسب به روحیه این گونه افراد کمک زیادی می کند.

پروتز مو این فرصت را به شما می دهد که از موهایی متناسب با موی سر خودتان به عنوان جایگزین برای بخش هایی از سر که به تازگی تاس شده اند، کمک بگیرید. طبیعی بودن پروتز مو سبب شده است که افراد بسیاری از این روش برای بازگشت زیبایی ظاهری خود استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با این راه حل بی نظیر و سوالات رایجی که در این زمینه پرسیده می شود، آشنا کنیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در این باره تا پایان متن ما را همراهی کنید.

آشنایی با پروتز مو مردانه و زنانه

بیماری هایی نظیر آلوپسی آره آتا یکی از اصلی ترین دلایل ریزش مو به شمار می آیند. در این شرایط استفاده از پروتز مو به طبیعی نشان دادن ظاهر فرد کمک بسیاری می کند. در پاسخ به این سوال که پروتز مو چیست، باید بگوییم که پروتز مو مردانه و زنانه موی مصنوعی است که جلوه ای طبیعی دارد و برای انواع پوست های سر مناسب است. این پروتز براساس نیاز افراد در بخش های تاس سر استفاده می شود. پروتزهای مو به طور کلی برای آقایان و خانم ها در هر سنی مناسب است. برای بهره گیر‌ی از پروتزی که کیفیت و مرغوبیت بالایی داشته باشد، از کلینیک رویان سلامت کمک بخواهید.

 

پروتز مو مردانه چیست؟ 

پروتز مو مردانه برای آقایانی که در بخش هایی از سر خود دچار تاسی شده اند، به کار می رود. این نوع پروتز دارای پایه هایی از جنس های مختلف است که بسته به نظر تکنسین انتخاب خواهد شد. این پایه ها با استفاده از چسب در نواحی مختلف سر جای می گیرند. بیرون آوردن آنها همچون کلاه گیس به سادگی نخواهد بود؛ درنتیجه استفاده از پروتز بیشتر برای کسانی توصیه می شود که در جستجوی راه حل دائمی برای رفع ظاهر کم موی خود هستند.

ابعاد این پروتز برای آقایان و خانم ها متفاوت است. به طوری که اگر شخص بخواهد تمام سر او پوشانده شود، باید از پروتزهای پر و سرتاسری استفاده کند. برخی از افراد پروتز مو را برای جلوگیری از آفتاب سوختگی در ناحیه جمجمه برمی گزینند؛ بنابراین نباید به پروتز مو مردانه و زنانه تنها با دیدگاه حفظ زیبایی ظاهری نگریست. در پاسخ به این سوال که پروتز دائمی مو چیست، گفته می شود که اگر پروتز مو دوام کافی داشته باشد، استفاده از آن به صورت دائمی امکان پذیر خواهد بود.

پروتز مو زنانه چیست؟ 

زنان در سراسر جهان به دلایل مختلفی نظیر آلوپسی آره آتا، شیمی درمانی و مواردی از این قبیل ممکن است دچار ریزش مو و در نهایت تاسی سر شوند. استفاده از پروتز مو شرایط ویژه ای دارد که نباید آن را در تمام موارد توصیه کرد. به طور کل کسانی که از شرایط کاشت مو به صورت طبیعی برخوردار نیستند، پروتز مو بهترین گزینه برای آنها خواهد بود. توجه داشته باشید که ظاهر پروتز مو طبیعی است و هرگز خللی در برقراری روابط اجتماعی شما ایجاد نخواهد کرد. یکی از اصلی ترین دلایلی که سبب می شود خانم ها از پروتز مو استفاده کنند، ریزش موی سر بیان می شود.

 

کافی است پروتز مو را با دید یک راه حل دائم و بی نظیر نگاه کنید و اثرات معجزه آسای آن را در زندگی خود دریابید. پروتز مو این امکان را به شما می دهد که از دردسرهای کلاه گیس و موارد این چنینی رهایی یابید و به گزینه های ارزشمندتری روی آورید. از آنجایی پروتز مو زنانه کاملا با موهای شخص تطابق دارد؛ بنابراین هرگز تاسی شما به چشم نمی آید. در صورت تمایل به استفاده از پروتز مو با کیفیت و ظاهر زیبا، رویان سلامت با کادر مجرب در خدمت شما خواهد بود.

مراحل انجام پروتز مو چیست؟ 

یکی از رایج ترین سوالاتی که درباره پروتز مو پرسیده می شود، مدت زمان انجام آن است. تمامی مراحل این کار حدود یک ماه به طول می انجامد؛ بنابراین خللی در انجام کارها و فعالیت های روزمره شما وارد نمی کند. براساس مراحل تعیین شده ابتدا باید پزشک وضعیت فرد متقاضی را بررسی کند. این کار در زمینه اطمینان از نتیجه مطلوب برای زیباجو لازم است. اغلب افرادی که پروتز مو را برای رفع مشکل خود انتخاب می کنند، گزینه های مناسبی برای این نوع کار زیبایی هستند.

پس از طی مراحل فوق باید پروتز مناسب را برای موی زیباجو پیدا کرد. بدین منظور اندازه و جنس مو به طور کامل بررسی می شود که پروتز مو خیلی دور از جنس موی فرد نباشد. در این زمینه حتی پوست سر نیز اندازه گیر‌ی خواهد شد و براساس سایز آن نسبت به انتخاب پروتز مو اقدام می شود. برای انجام پروتز باید موهای سر زیباجو به عنوان نمونه برداشته شود تا با تزریق غشا نمونه را گسترش دهند. غشاء به کار رفته در این حوزه ماده ای ضدحساسیت است که متناسب با پوست سر فرد تعیین خواهد شد. غشا فضای مناسبی را برای رشد موهای نمونه برداری شده فراهم می کند؛ درنتیجه پس از اعمال پروتز تفاوت فاحشی میان موی سر و پروتز مو مردانه و زنانه دیده نمی شود.

 

معایب پروتز مو چیست؟ 

به طور قطع پروتز مو نیز همچون دیگر روش ها نیاز به مراقبت دارد؛ بنابراین اگر از پروتز موی جایگزین شده به خوبی مراقبت نکنید، به کارگیری آن برای شما آزاردهنده خواهد بود. یکی از این نوع مراقبت ها شست و شوی مداوم پروتز است؛ زیرا پروتز مو مردانه و زنانه باید همواره تمیز باشد. در غیر این صورت احتمال بوگرفتن و رشد باکتری در بخش های مخفی پروتز بسیار زیاد خواهد بود. همچنین با توجه به مدل های متنوع این نوع پروتز، هزینه های گوناگونی نیز برای آنها در نظر گرفته می شود. علاوه بر این دیگر نباید هنگام شستشو از نرم کننده بهره بگیرید؛ زیرا پایه پروتز مو دچار آسیب دیدگی خواهد شد.

چسب پروتز مو چیست؟ 

در برخی گزینه های رفع تاسی مو نظیر کلاه گیس، از نوار دو طرفه برای اتصال مو به سر استفاده می شود؛ اما این کار برای پروتز فرق می کند. زیرا پروتز راه حلی دائمی به شمار می رود و نباید با شستشوی سر از جای خود خارج شود. برای اتصال پروتز به سر از چسب های مختلفی بهره گرفته می شود. بسته به اینکه پوست سر شما از چه جنسی باشد، نوع چسب نیز متفاوت است.

در صورتی که پوست سر شما از چربی زیادی برخوردار است، باید در بازه های زمانی کمتری برای تعویض آن اقدام کنید. چسب هایی در بازار وجود دارند که پایه آنها از جنس آکرولیک است. این چسب ها نزد تکنسین ها و زیباجویان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند؛ بنابراین اگر می خواهید پروتز به پوست سر شما آسیب نزند، حتما از چسب های متناسب با جنس پوست سر خود بهره بگیرید.

پروتز اسفنجی مو چیست؟ 

پروتز اسفنجی مو جزو انواع پروتز مو مردانه و زنانه به شمار می رود که در آرایشگاه ها به وفور استفاده می شود. کسانی که موهای کوتاهی دارند و می خواهند موی آنها بلندتر به نظر برسد، قادر به استفاده از پروتز اسفنجی هستند. خانم ها نیز برای شینیون کردن موهای خود از این نوع پروتز استفاده می کنند. به طور کلی محبوبیت این نوع پروتز نزد خانم ها بیشتر است. پروتز اسفنجی مو به کمک مش و گیره های گوناگون در سر جای می گیرد؛ بنابراین به کارگیری این پروتز برای افرادی که دچار تاسی مو هستند، ممکن نیست.

 

سخن آخر

امروزه پروتز مو مردانه و زنانه به عنوان تکنولوژی جدید برای برطرف کردن مشکل کم مویی یا تاسی افراد مختلف استفاده می شود. در این مقاله به بیان توضیحات مهمی در این باره پرداخته شد. پروتز مو به کمک چسب و پایه با جنس های گوناگون روی پوست سر فرد قرار می گیرد. در صورتی که پوست سر شما چرب یا خشک باشد، نوع چسب استفاده شده متفاوت خواهد بود. به کارگیری پروتز مو برای کسانی که می خواهند به طور دائمی از موهایی با ظاهر طبیعی بهره گیرند، بسیار مناسب است. به طبع برای مراقبت از این پروتز باید تدابیری را اتخاذ کنید که در آینده با مشکلات خاصی روبه رو نشوید. با کلینیک رویان سلامت همراه باشید.

سوالات متداول

در زمینه استفاده از پروتز مو برای آقایان و خانم ها سوالات بسیاری پرسیده می شود. برای آنکه جای ابهامی در این باره باقی نماند، قصد داریم به تعدادی از این سوالات پاسخ دهیم.

۱. آیا پروتز مو راه حل دائمی به حساب می آید؟ 

برای افرادی که دچار کم مویی در بخش های مختلف سر هستند، پروتز مو به عنوان یک گزینه دائم محسوب می شود. بنابراین اگر می خواهید از مشکلات کلاه گیس و مواردی از این قبیل رهایی یابید، پروتز مو بهترین راه حل برای شما خواهد بود.

۲. پروتز برای چه کسانی مناسب است؟ 

برای تمام کسانی که مشکل ریزش مو را به دلایل مختلف تجربه کرده اند، قابل استفاده است. بیماری های گوناگونی مانع از رشد صحیح مو در خانم ها و آقایان می شود. به کمک پروتز مو شما قادر هستید مشکل کم مویی یا طاسی سر خود را پنهان کنید و با موهای کاملا طبیعی در معرض عموم ظاهر شوید.

۳. پروتز تا چه زمانی دوام دارد؟ 

پروتز مو بسته به نوع مراقبت از آن ۶ ماه تا ۳ سال دوام خواهد داشت. همچنین پروتزهای مختلف در مقایسه با یکدیگر عمرهای گوناگونی خواهند داشت؛ درنتیجه اگر می خواهید پروتز موی شما دوام بالایی داشته باشد، حتما در این باره با پزشک متخصص صحبت کنید. علاوه براین روش های مراقبتی از پروتز مو را نیز جدی بگیرید.

۴. پروتز مو روی پوست سر با روش های جراحی انجام می شود؟ 

یکی از بهترین مزایای روش پروتز مو نبود درد طی قرارگیری آن روی پوست سر بیان می شود. همچنین هیچ گونه عمل جراحی نیاز نخواهد بود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>