پوست شما خشک است یا کم آب است؟ در اینجا نحوه تشخیص تفاوت وجود دارد

وقتی فصول از گرم به یخبندان تغییر می یابد ، پوست خشک شده بلافاصله مانند ساعت به چت وارد می شود. علائمی مانند پوسته پوسته شدن ، لایه برداری و زبری همه در لیست مواردی است که باید در این زمان مورد بررسی قرار گیرد ، اما پزشکان می گویند فقط به این دلیل که برخی از نشانه های خشک خشکی پوست را مشاهده می کنیم به این معنی نیست که در واقع این چیزی است که داریم تجربه می کنیم پیش از این ، چهار متخصص پوست ، تفاوت بین پوست خشک و کم آب ، نحوه تشخیص تفاوت بین این دو و آنچه را که می توانیم برای درمان هر دو مورد انجام دهیم ، از بین می برند.

تفاوتهای بیولوژیکی

طبق گفته سانتا مونیکا ، متخصص پوست CA ، آوا شبان ، MD ، پوست خشک در واقع یک نوع پوست است و کمبود آب بدن یک بیماری پوستی است. “اگر پوست خشک دارید ، مقدار سبوم یا روغن تولید شده بسیار کمتر از حد طبیعی است و کمبود چربی های طبیعی مورد نیاز برای روغن کاری ، حفظ رطوبت و حمایت از یک سد پوستی قوی دارید.” دکتر شبان با نقاشی تصویری از یک دیوار آجری ادامه می دهد: «مانع پوست ما مانند دیوار آجری است ، آجرها از سلول های اپیدرم و ملات از انواع مختلف لیپید تشکیل شده است. اگر چربی ها به خطر بیفتند یا آجرها کوچک شوند ، پوست خشک می شود ، ترک می خورد ، پوست می گیرد و پوسته پوسته می شود. “

از سوی دیگر ، Saddle Brook ، متخصص پوست NJ ، فردریک هابرمن ، MD گفت: بر خلاف پوست خشک ، پوست کم آب کمبود آب و نه روغن دارد. وی توضیح می دهد: “چهره شما می تواند چرب باشد ، اما هنوز هم می توانید پوستی کم آب داشته باشید.” دکتر شبان اضافه می کند: “منبع پوست کم آب به معنای واقعی کلمه کمبود آب در داخل سلول ها و فضای داخل سلولی است و می تواند خود را در صورت کمبود آب در رژیم غذایی یا در صورت عدم جذب صحیح رطوبت توسط پوست نشان دهد.”

علل هر یک

دکتر شبان می گوید: “وقتی پوست ما کم آب باشد ، بیشتر اوقات به دلیل آب و هوا ، سیستم های تهویه هوا و سیستم های گرمایشی ، ارتفاع ، عدم مراقبت مناسب از پوست یا کافئین زیاد است.” “خشکی پوست نیز توسط آب و هوا تشدید می شود ، اما سن ، هورمون ها و آسیب های ناشی از آفتاب نیز مقصر هستند.”

تینا آلستر ، متخصص پوست واشنگتن دی سی می افزاید که خشکی پوست اغلب یک استعداد ژنتیکی است. وی می گوید: “بسیاری از اوقات ، افراد با پوست خشک متوجه می شوند که اعضای خانواده آنها نیز به طور مشابه تحت تأثیر قرار گرفته اند.”

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم

دکتر آلستر ، که به شما گام به گام دستورالعمل نحوه انجام آزمایش را ارائه می دهد ، می گوید: “برای تعیین اینکه آیا پوست کم آب است ، یک آزمایش ساده خرج کردن است.” “یک قسمت کوچک از پوست را در پشت دست خود نیشگون بگیرید ، به مدت سه ثانیه نگه دارید و رها کنید. اگر پوست بلافاصله به حالت اولیه بازگردد ، احتمالاً کمبود آب ندارید ، فقط خشک هستید. اگر چند ثانیه طول بکشد تا پوست به حالت اولیه خود برگردد ، ممکن است کم آبی بدن مقصر باشد. ” دکتر هابرمن اضافه می کند که این آزمایش می تواند در قسمت های دیگر بدن مانند شکم ، گونه یا قفسه سینه نیز انجام شود.

چگونه با هرکدام رفتار کنیم

برای جلوگیری از خشکی پوست ، Nanuet ، متخصص پوست ، نیویورک ، هیدی والدورف ، دو نکته اساسی ارائه می دهد: «از شستشوی زیاد خودداری کنید و همیشه پس از تمیز کردن ، حتی در روزهایی که نمی شوید ، مرطوب شوید. شستشوی بیش از حد شامل شستن بیش از حد معمول یا شستن با پاک کننده هایی است که عوامل مرطوب کننده طبیعی پوست و چربی ها را از بین می برد و سد پوست را تشکیل می دهد.

برای درمان پوست کم آب ، دکتر آلستر “یک مرطوب کننده سبک تر حاوی اسید هیالورونیک را دوست دارد زیرا به عنوان یک ماده مرطوب کننده به اتصال آب و حفظ رطوبت کمک می کند.” با این حال ، دکتر هابرمن می گوید که خوردن غذاهای مرطوب کننده – خیار ، کلم ، توت فرنگی ، گوجه فرنگی و کدو سبز با آب پر می شوند – و نوشیدن آب فراوان می تواند به درمان پوست کم آب از داخل کمک کند.

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو
Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>