چرا این جراح پلاستیک صورت می گوید شما هرگز نباید یک درمان زیبایی را یک خرید پوچ بدانید

پس از 15 سال تمرین ، جیمز سی ماروتا ، جراح پلاستیک صورت اسمیت تاون نیویورک ، یک نگرانی ناراحت کننده (در عین حال رایج) از بیماران خود را می شنود ، زیرا بسیاری به او می گویند که آنها ابراز شرم و گناه می کنند زیرا می خواهند ظاهر خود را تغییر دهند. او می گوید: “آنها دوم خودشان را حدس می زنند و نگران این هستند كه ظاهری به نظر برسند.” “آنها از اینكه توسط دوستان و خانواده قضاوت شوند می ترسند.” این ارتباط عاطفی – روانی است که باعث تحریک دکتر ماروتا برای نوشتن کتابی شد ، “شما یک خرید غرور نیستید: چرا نباید از ظاهر خوب بد (16 دلار ، رقعی) ، در این ماه شروع به کار کند. دکتر ماروتا به تازگی با ما در میان گذاشته است تا آنچه خوانندگان –و کاندیداهای بالقوه جراحی با توجه به درمانی که ممکن است دارای افکار مشابه باشند– را به عنوان اقدامات اصلی انتظار داشته باشند:

مسائل ظاهری:
آنچه باعث شد تصمیم بگیرم کتاب را بنویسم واقعاً سالها تجربه بیمارانی بود که وارد مطب من شدند. گاهی اوقات ، در میانه درمان ، به من می گویند ، “شما دکتر را می دانید ، من واقعاً نمی دانم چرا اینقدر به نوع نگاهم اهمیت می دهم. آیا من دیوانه ام؟” به نظر می رسد مردم با پیگیری خود در زمینه جراحی زیبایی یا اقدامات جراحی زیبایی دست و پنجه نرم می کنند و من شروع به تعجب کردم که انگیزه آنها در پشت این چیست؟ به ویژه ، یکی از بیماران من ، زنی در 80 سالگی که شوهرش از دنیا رفته بود ، تصمیم گرفت که جراحی شود. تا آنجا که من می دانم ، او این کار را برای شخص دیگری غیر از خودش انجام نداده بود – اما در این مورد احساس گناه کرد. این نوعی احساس است که بارها و بارها تکرار می شود. من می بینم که بیماران توسط خانواده های خود شرمنده می شوند که حتی به فکر انجام لیفت صورت یا به طور کلی فکر انجام هر نوع عمل زیبایی هستند. من یک زن داشتم ، در حالی که او هنوز در حال انجام عمل جراحی بود ، به معنای واقعی کلمه توسط خانواده اش شکنجه می شد ، که به او طعنه می زدند و به او می گفتند ، “شما ظاهری عجیب و غریب خواهید داشت. شما قصد دارید ظاهری ناخوشایند داشته باشید. شما می خواهید مانند یکی از ستاره های هالیوود به نظر برسید. چرا میخواهی چنین کاری بکنی؟” در دوران نقاهت ، او با هیستریک گریه می کرد. وحشتناک بود

فرود ایمن:
من دیده ام که بسیاری از افراد احساس گناه ، ترس ، شرم و احساس کلی منفی در مورد جوان سازی لوازم آرایشی را تجربه می کنند. این کتاب واقعاً تلاشی برای یافتن مکانی امن برای فرود این بیماران بود و به آنها اطلاع داد که افراد دیگری نیز هستند که دچار همین احساسات می شوند. همچنین ، من می خواستم با عمق بیشتری کشف کنم که چه عواملی باعث می شود مردم این همه طول بکشند و اعتماد به نفس خود را که روزانه می بینیم ، برای انتخاب عمل جراحی داشته باشند ، داشته باشم. شما در حال انجام یک سرمایه گذاری عظیم مالی هستید – بدیهی است که باید یک دلیل بسیار قوی وجود داشته باشد که باعث شود مردم به بهترین شکل خود فراتر از نظر دیگران نگاه کنند. صادقانه بگویم ، بیمار روزمره ای که در مطب من می بینم کسی نیست که شما با کسی در ارتباط باشید که فقط تحت عمل جراحی قرار گرفته است تا از نظر دیگران بهتر باشد. بسیاری از افراد به دلیل اینکه واقعاً نوعی نقص جسمی دارند ، عمل می کنند – و این نقص جسمی مانع پیشرفت معنوی ، جسمی و عاطفی آنها می شود. مانع این می شود که آنها چه کسانی هستند و آنها هر روز با آن دست و پنجه نرم می کنند. هنگامی که آنها آن را برداشته یا تغییر شکل دادند ، تبدیل به یک تحول روانی می شود ، همان چیزی است که در بسیاری از مردم مشاهده می کنیم.

عوامل انگیزشی:
این کتاب انگیزه بیشتر این مسئله را بررسی می کند که چرا هنگام جراحی زیبایی نباید گناه داشته باشیم. ما به عنوان یک انسان ، به شدت موجوداتی بصری هستیم. مردم همیشه می گویند ، “اوه ، برخی از افراد بصری هستند ، برخی دیگر کلامی ترند” ، که درست نیست. اکثر مردم یادگیری تصویری را ترجیح می دهند – به همین دلیل فیلم ها بسیار محبوب هستند! نورون ما به بینایی اختصاص یافته است و اعصاب بینایی چیزی حدود 10 هزار برابر تعداد اعصاب اعضا حسی دیگر دارند. از آنجا که ما بسیار بصری هستیم ، تفسیر ما از چهره و ویژگی های صورت افراد واقعاً ناخوشایند و خودکار است. ما برخی از ویژگی های جسمی را با ویژگی های شخصیتی یا خصوصیات مرتبط می دانیم. به عنوان مثال ، اگر کسی را با کیسه های چشم می بینید ، آنها خسته به نظر می رسند. اگر کسی را با ابروهای موج دار می بینید ، عصبانی یا ناامید به نظر می رسند. اگر کسی را ببینید که دهانش گوشه ای سقوط کرده باشد ، غمگین یا جدی به نظر می رسد. اینها انجمنهای رشد فرهنگی ، جامعه شناختی است که با ویژگیهای جسمی ایجاد می کنیم. این امر فوق العاده است ، اما ما نمی توانیم آن سالها و سالهای تکامل را نادیده بگیریم و داده های زیادی برای پشتیبانی این اطلاعات وجود دارد.

خوب به نظر برسید ، احساس خوبی داشته باشید:
این ساده نیست که گفتن همه اینها فقط در مورد ظاهر است – اینطور نیست. این چیزی فراتر از آن است که ظاهر فیزیکی ما نحوه ارتباط ما با دیگران را حکم می کند و به ما اطلاع می دهد و روابط ما با مردم در واقع همه چیز به عنوان یک انسان است. ما بصری هستیم و اجتماعی هستیم و مهمتر از همه ، موجوداتی اجتماعی هستیم و این با نحوه درک دیگران ارتباط دارد. حتی چیزی به سادگی یک مدل موی تازه وارد آن خواهید شد و مردم می گویند ، “واو”. واکنش مردم نسبت به شما متفاوت است. شما ممکن است در قدم خود کمی سبک تر باشید و نشانه های اجتماعی افراد را انتخاب کنید و در مورد احساس شما نسبت به خود یک حلقه بازخورد وجود دارد. وقتی به نظر خوب می آیید ، افراد دیگر شما را سالم و حیاتی می دانند و مردم در برابر شما واکنش مثبت تری نشان می دهند. این حلقه بازخورد مثبت برمی گردد. این یکی از توضیحات کتاب در مورد این است که چرا شما نباید احساس گناهی کنید که سعی می کنید به بهترین شکل خود ظاهر شوید.

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو
Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>