چرا شما به روال مراقبت از پوست خود به اسید ماندلیک نیاز دارید

انواع پوست های کسل کننده ، متراکم و بدون هیچ کاری همیشه به دنبال تازه سازی سریع هستند و یکی از قابل اعتمادترین مواد برای انجام این کار ، اسید ماندلیک است. این عضو غیر تحریک کننده از خانواده آلفا هیدروکسی اسید (AHA) برای اثربخشی بدون تحریک مورد استفاده قرار می گیرد. اگر پوست شما بیشتر اسیدها را تحمل نمی کند یا حساس یا مستعد آکنه است ، اسید ماندلیک ملایم را در نظر بگیرید.

ماندلیک اسید چیست؟

اسید ماندلیک از بادام تلخ حاصل می شود. Laura Lam-Phaure ، شیمی دان لوازم آرایشی و بهداشتی می گوید که اندازه مولکولی بزرگ این اسید (در مقایسه با سایر AHA ها مانند اسیدهای گلیکولیک و لاکتیک) امکان استفاده ملایم و نفوذ کندتر با حداقل واکنش های جانبی مانند خشک شدن و پوسته پوسته شدن را دارد. وقتی نوبت به محصولات مراقبت از پوست OTC می رسد ، غلظت 2 تا 10 درصد ، مانند اسید ماندلیک معمولی 10 درصد (7 دلار) و By Wishtrend Mandelic Acid 5 درصد آب آماده پوست (22 دلار) برای موثر بودن کافی است. هر چیزی بالاتر از آن ممکن است منجر به لایه برداری شود.

ماندلیک اسید چه کاری برای پوست انجام می دهد؟

ماندلیک اسید مزایای پوستی زیادی دارد ، مانند کاهش قابل توجهی در قرمزی پوست و به حداقل رساندن پیری عکس ، چین و چروک و رنگ آمیزی زیاد. جولی روساک ، متخصص پوست نیویورک ، MD می افزاید: “این ماده همچنین باعث بهبود رنگ ، بافت و اندازه منافذ پوست می شود.”

این اسید به دلیل افزایش گردش سلول به خوبی شناخته شده است ، که به از بین بردن سلول های مرده پوست برای داشتن پوستی روشن ، جوان و سالم کمک می کند. کمپبل ، متخصص پوست ، آملیا کی هاوساور ، MD ، می گوید: “مانند سایر AHA ها ، اسید ماندلیک به عنوان لایه بردار برای از بین بردن ارتباط بین سلول های سطحی پوست کار می کند ، بنابراین آنها برای پوستی که می درخشد و به طور مساوی تر می شود ، ریزش می کنند.” “این همچنین به تقویت کلاژن کمک می کند – افزایشی بیشتر برای رنگ بهتر پوست.”

دکتر هاوزاور نشان می دهد که اسید ماندلیک مانند گلیکولیک از سایر اسیدها نرم تر است. “این باعث می شود که برای کسانی که پوست حساس ، پوست تیره دارند و در معرض سوختگی با لایه برداری قرار دارند و بیماران مستعد آکنه با منافذ مسدود شده ایده آل است.” علاوه بر این ، اسید ماندلیک می تواند به روشن شدن لکه های آکنه طولانی و لکه های آفتاب تیره کمک کند. وی اضافه می کند: “از آنجا که لایه برداری می کند ، اسید ماندلیک می تواند حساسیت بیشتری به شما در برابر آفتاب داشته باشد ، بنابراین ضد آفتاب بسیار مهم است.”

آیا ماندلیک اسید به آکنه کمک می کند؟

دکتر. Hausauer می گوید که اسید ماندلیک منحصر به فرد است زیرا هم در آب حل می شود و هم در چربی / لیپید محلول است ، “بنابراین می تواند به عمق منافذ محل تولید پوست برسد. اکثر AHA ها محلول در آب هستند و باعث می شوند در درمان آکنه اثر کمتری داشته باشند. اسیدهای بتا هیدروکسی مانند اسید سالیسیلیک به طور معمول در لیپید حل می شوند و داشتن هر دو ویژگی باعث می شود اسید کاربردهای مختلفی داشته باشد. ” “این برای کسانی که پوستی مستعد آکنه دارند خشک یا حساس نیز است زیرا بدون پاک شدن آب بدن پاک می شود.”

مطالعه ای در مجله پوست آرایشی دریافت که 45٪ لایه بردارهای شیمیایی اسید ماندلیک به اندازه 30٪ لایه بردارهای اسید سالیسیلیک در افرادی که دارای آکنه خفیف تا متوسط ​​هستند م effectiveثر است. بعلاوه ، ثابت شد که اسید ماندلیک درمان بهتری برای ضایعات التهابی با عوارض جانبی کمتر است.

آیا اسید ماندلیک باعث بهبود رنگ پوست و ناهمواری آن می شود؟

Lam-Phaure اسید ماندلیک را اسید ملایمی می نامد که روی چندین رنگ و نوع پوست کار می کند. “رنگ پوست های تیره از لطافت آن تا حد زیادی بهره مند می شوند ، که خطر بزرگ شدن هایپرپیگمنتیشن را که سایر اسیدها می توانند ایجاد کنند کاهش می دهد. بعلاوه ، به عنوان یک لایه بردار شیمیایی برای کمک به روشن و روشن شدن پوست و در نتیجه کاهش رنگ آمیزی پوست عمل می کند. “

نحوه استفاده از اسید ماندلیک:

اسید ماندلیک به عنوان درمان های مطب (لایه برداری شیمیایی) و محصولات خانگی در دسترس است. حتی اگر اسید ماندلیک خفیف است ، برای جلوگیری از لایه برداری ، حساسیت و تحریکات ، بیش از حد از آن استفاده نکنید (یک یا دو بار در هفته آن را محدود کنید). برای جلوگیری از خشکی ، اسید را با اسید هیالورونیک یا ماده آبرسانی دیگری جفت کنید تا رطوبت دوباره برقرار شود.

اسید ماندلیک در لایه بردارهای شیمیایی درجه حرفه ای محبوب است. استودیو سیتی ، کالیفرنیا ، متخصص پوست ، ژن روبنشتاین ، MD ، که اغلب این لایه برداری را به کسانی که پوست حساس دارند و کاندید اقدامات تهاجمی نیستند ، توصیه می کند. “لایه بردارهای اسید ماندلیک درمان درخشان من برای بیمارانی است که جلوی دوربین می روند و توانایی پرداخت هرگونه زمان خرابی را ندارند اما می خواهند پوستی درخشان داشته باشند.” دکتر روساک موافق است و Glytone Mandelic Acid 40٪ Peel را به عنوان گزینه مورد علاقه خود در نظر می گیرد.

در بیشتر موارد ، اسید ماندلیک با سایر مواد به خوبی کار می کند. اگرچه عوارض جانبی تا حدودی غیرمعمول است ، اما از مخلوط کردن اسید ماندلیک با سایر اسیدها ، رتینول و رتینوئیدها جلوگیری کنید. Lam-Phaure توصیه می کند: “این می تواند باعث حساسیت بیش از حد پوست شود که ممکن است باعث پوسته شدن ، پوسته پوسته شدن ، سوختگی یا گزش شود.” و هرگز ماندلیک اسید را روی پوست آفتاب سوخته قرار ندهید.

چه مدت طول می کشد تا اسید ماندلیک کار کند؟

مانند اکثر محصولات مراقبت از پوست دارای سوپرشارژ ، نتایج اسید ماندلیک فوری نیستند ، اما می توانید انتظار داشته باشید که پس از حدود هفته اول یا همین نتیجه و در 6 تا 12 هفته استفاده مداوم ، بهبودی در پوست خود مشاهده کنید.

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>