چرا مردم ادعا می کنند این داروی آکنه به آنها “عمل بینی رایگان” داده است

در رشته ای از فیلم های اخیر ، کاربر رسانه های اجتماعی پس از کاربر با استفاده از صدا در TikTok با استفاده از یک داروی قدرتمند آکنه ایزوترتینوئین یا Accutane ، به ایجاد “عمل بینی رایگان” منجر شد. در حال حاضر حدود 40 فیلم از افرادی که قبل و بعد از عکس های بینی خود قبل و بعد از آکنه با بینی بینی به اشتراک گذاشته اند وجود دارد که به نظر می رسد تغییر کرده است.

پس چرا Accutane باعث می شود مردم فکر کنند بینی آنها کوچک می شود؟ اسمیت تاون ، جراح پلاستیک صورت جیمز سی. ماروتا ، MD ، می گوید: “اول از همه ، توجه به این نکته مهم است که استفاده از Accutane خارج از استفاده تجویز شده ، معمولاً برای آکنه ، توصیه نمی شود و بسیار خطرناک است. “آكوتان با مهار تولید سبوم یا روغن در پوست و كاهش اندازه غده سباسه عمل می كند. از نظر تئوری ، کسی که پوست ضخیم شده است ، به دلیل رشد بیش از حد این غدد در شرایطی مانند آکنه یا رینوفیما ، می تواند با بهبود Accutane ، برخی از ضخامت های پوست را بهبود بخشد ، اما این به هیچ وجه “عمل بینی” نیست. ”

Spokane ، WM متخصص پوست WM ، می افزاید: “این خبر جدیدی نیست.” فیلیپ ورشلر ، دکتر “در واقع قدیمی است. این فقط برای افرادی که هیپرپلازی غدد سباسه یا غدد چربی بزرگ و بزرگ رشد دارند ، و فقط در بینی بلکه چانه و پیشانی نیز موثر است. “

وقتی صحبت از توانایی این دارو در تغییر شکل ظاهری فرد می شود ، دکتر ورشلر خاطرنشان می کند که این ماده سالها یک ماده اصلی هالیوود بوده است. او می گوید: “این از دهه دهه پیش در صنعت فیلم آغاز شد.” “متخصصین پوست استودیو می توانند بازیگران جوان را برای مدت زمان طولانی در حین فیلمبرداری با دوز پایین Accutane در هنگام فیلمبرداری قرار دهند تا تولید روغن کاهش یابد و در نتیجه آرایش به مدت طولانی تر حفظ شود.”

با این حال ، دکتر ورشلر توضیح می دهد که Accutane استخوان یا غضروف را هدف قرار نمی دهد و آن را درمان نمی کند. “همانطور که می دانید ، این همان چیزی است که اندازه و شکل زیرسازی بینی را تعیین می کند. با این حال ، این بافت غنی از غده چربی بینی را هدف قرار می دهد و می تواند در موارد رشد بیش از حد ، باعث جمع شدن بینی از طریق جمع شدن بافت چربی شود. ”

دکتر ماروتا اضافه می کند که اصطلاح “عمل آزاد بینی” بسیار گمراه کننده است و مصرف کنندگان دارو نباید انتظار داشته باشند که نتایج جراحی زیبایی بینی را مشاهده کنند. “جراحی زیبایی بینی یا عمل بینی شامل تغییر استخوان و غضروف زیرین و گاهی اوقات نازک شدن پوست نوک بینی با جراحی است. آكوتان هيچ كاري در تغيير استخوان و غضروف كه اهداف اصلي در جراحي بيني هستند ، انجام نمي دهد. ”

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>