چگونه تشخیص دهیم که ضد آفتاب منقضی شده است

هنگامی که صحبت از ارتباط مهم بین ضد آفتاب و پیری پوست می شود ، دکتر پوست ، نیویورک ، دوریس دی ، MD بدنبال این تعقیب است. “ما می دانیم که تا 90 درصد از میزان پیر شدن پوست شما در معرض اشعه ماورا بنفش است. مطالعات انجام شده در استرالیا نشان داده است که در هنگام استفاده از کرم ضد آفتاب هر روز به جای بعضی روزها ، هر دو پیری پوست و سرطان پوست حدود 25 درصد کاهش می یابد. ” به مقدار کافی و در طول روز دوباره اعمال می شود.

از آنجا که متخصصان پوست توصیه می کنند هر روز از یک اونس ضد آفتاب استفاده کنید ، محصولی نیست که باید گرد و غبار روی غرور شما جمع شود. اما اگر به بطری ای برخورد کردید که مدتی است از آن استفاده نکرده اید ، در اینجا نحوه تشخیص اینکه آیا باید آن را بیندازید یا بر روی آن بکشید ، آمده است.

بطری را اسکن کنید

ضد آفتاب ها معمولاً با تاریخ انقضا مشخص می شوند. اگر یکی از آنها را پیدا نکردید – حتما قسمت پایین آن را بررسی کنید! – تینا آلستر ، متخصص پوست واشینگتن دی سی توصیه می کند با تولید کننده تماس بگیرید و تعداد زیادی از محصول را ارائه دهید تا بتوانند تاریخ را برای شما فراهم کنند. اگر یک ضد آفتاب بدون تاریخ انقضا خریداری کرده اید ، تاریخ خرید را روی بطری یادداشت کنید و به آن مراجعه کنید.

حساب سرانگشتی

مانند هر محصول مراقبت از پوست یا دارو ، ضد آفتاب ماندگاری دارد. دکتر آلستر توضیح می دهد که سازمان غذا و دارو (FDA) به تمام ضد آفتاب های مصوب نیاز دارد تا 100 درصد از تأثیرات اعلام شده خود را به مدت سه سال به نمایش بگذارند. “ضد آفتاب یک محصول حیاتی برای مراقبت از پوست است ، به همین دلیل FDA آن را به عنوان دارو کنترل می کند. اگر محصولی منشأ مشکوک دارد ، توصیه می شود از مصرف آن صرف نظر کنید. “

به گفته دکتر دی ، ماندگاری ضد آفتاب های شیمیایی به طور کلی حدود دو سال است ، “اما اگر یک بطری دو تابستان یا بیشتر دارید ، تهیه ضد آفتاب جدید ایمن تر است.” “ضد آفتاب های معدنی ، همچنین به عنوان ضد آفتاب های فیزیکی شناخته می شوند ، از مواد معدنی مانند روی و تیتانیوم ساخته شده اند که بی اثر هستند بنابراین منقضی نمی شوند ، اما هنوز هم خوب است که آنها را حداقل هر دو سال تغییر دهید ، به خصوص اگر بدون مواد نگهدارنده باشند ، “دکتر می گوید.

بازی بافت

اگر همه راه های دیگر به شکست منجر شد ، به عنوان یک محصول برای اندازه گیری میزان آمادگی ، به بافت محصول نگاه کنید. دکتر آلستر می گوید: “به طور کلی ، محصولات منقضی شده یا آنهایی که در معرض شرایط نامساعدی مانند گرما یا هوا بیش از حد هستند ، بوی بدی از خود نشان می دهند و یا دارای قوام یا بافت دانه ای هستند.” اگر این مورد ضد آفتاب شماست ، آن را بیندازید.

بازی با قوانین

دکتر آلستر می گوید استفاده روزانه از ضد آفتاب یک گام اساسی برای محافظت از پوست در برابر اشعه UVA / UVB پوست است و خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد. برای محافظت از پوست به بهترین شکل ممکن ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید: “ضد آفتاب باید حداقل 15 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب روی کل بدن قرار گیرد – یک اونس یا معادل اندازه توپ گلف یا شیشه گلوله.” دکتر آلستر “استفاده از ضد آفتاب هر دو ساعت در هنگام آفتاب و بیشتر پس از شنا ، تعریق زیاد یا خشک شدن حوله توصیه می شود.”

نکته کاربردی

برای اطمینان از پوشاندن هر اینچ از پوست ، دکتر Day روش روش تری را برای استفاده ارائه می دهد. “من اغلب توصیه می کنم از حاشیه صورت ، در امتداد خط مو و پایین به کناره های گردن سپس به وسط گردن و عقب تا صورت مرکزی ، بینی و گونه ها شروع کنم. پس از انجام این کار ، من توصیه می کنم مراحل را برای یک لایه دوبل تکرار کنید تا مطمئن شوید که پوشش کامل دارید و از ضد آفتاب کافی برای محافظت کافی استفاده کرده اید. “

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>