چگونه می توان از بیماری لثه جلوگیری کرد و اگر خیلی دیر انجام شود چه باید کرد

در حالی که دندان ها معمولاً بیشتر از همه در مورد لبخند زیبا صحبت می کنند ، دندانپزشکان زیبایی می گویند که صبر در سلامت لثه راه شماره یک برای حفظ ظاهر و احساس سلامتی لبخند است.

طبق CDC ، بیماری لثه ، که در اصطلاح دیگر به آن پریودنتیت گفته می شود ، تقریباً 50 درصد از بزرگسالان 30 سال به بالا را تحت تأثیر قرار می دهد. این مسئله کند شکل گیری فقط به معنای لبخند نه چندان زیبا نیست ، بلکه با از دست دادن دندان ، بیماری های قلبی و حتی دیابت نیز ارتباط دارد. نحوه پیشگیری از حمله لثه قبل از اینکه خود را نشان دهد: این کار به سادگی انجام یک برنامه روتین مراقبت از دهان و مراجعه به دندانپزشک یا متخصص بهداشت دهان و دندان هر چهار تا شش ماه است.

زمین خطرناک
در حالی که همه اشکال بیماری های لثه خطرناک است ، Beverly Hills ، کاترین آن والاس ، دندانپزشک زیبایی CA ، DDS می گوید: “التهاب لثه و پریودنتیت دو نوع شایع هستند ، اما از جهات مختلف متفاوت هستند. التهاب لثه ، تنها مرحله بیماری پریودنتال است که قابل برگشت است ، اولین مرحله از بیماری لثه است ، اما ایرنه گرافمن ، دندانپزشک زیبایی نیویورک ، DDS می گوید تشخیص آن دشوار است. وی اضافه می کند: “از آنجا که مراحل اولیه بیماری لثه با درد همراه نیست ، بسیاری از افراد تا دیر نشده آن را نادیده می گیرند.” آن وقت است که مرحله دوم برگشت ناپذیر و بسیار خطرناک بیماری لثه شروع می شود: پریودنتیت.

علائم هشدار دهنده
دکتر گرافمن توضیح می دهد که لثه های حساس از اولین علائم هشدار دهنده بیماری لثه هستند. همچنین در این لیست وجود دارد: لثه های قرمز ، متورم و هالیتوز. هنگامی که بیماری لثه به پریودنتیت پیشرفت می کند ، علائم می توانند به تغییر مکان دندان و حتی از دست رفتن دندان منجر شوند.

جیسون کسارسکی ، DDS ، دندانپزشک زیبایی نیویورک هشدار می دهد: “بین مسائل پریودنتال و مشکلات قلبی ارتباط وجود دارد.” “اگر قلب شما با مشکل روبرو است ، بافت لثه خود را از نزدیک ببینید. اغلب اوقات ، تعداد باکتریها به میزان قابل توجهی افزایش یافته و منجر به عفونت می شود. “

چیزی که مردم متوجه آن نیستند این است که دندان های بیشتر در اثر لثه های ناسالم از بین می روند تا پوسیدگی

-دکتر. جیسون کسارسکی

روشهای پیشگیری
مراقبت مناسب از دندان و لثه از همان ابتدا بهترین راه برای جلوگیری از بیماری های لثه است. گای ام. لوئیس ، دندانپزشک زیبایی هوستون ، DDS می گوید: “گرچه نخ دندان برای حفظ لبخند سالم بسیار مهم است ، اما بسیاری از مردم آن را کنار می گذارند یا این کار را اشتباه انجام می دهند.” خوشبختانه ، دندانپزشک زیبایی آتلانتا ، رونالد گلدشتاین ، DDS نکات ساده ای را در مورد چگونگی انجام صحیح این کار ارائه می دهد: “یک طرف دندان را با دقت با نخ تمیز کنید ، سپس نخ را به آرامی در ناحیه تماس بالا ببرید و سپس سطح دیگر را تمیز کنید” او توضیح می دهد ، هشدار می دهد که “بافت لثه خود را گیوتین نکنید.”

اگر بیماری لثه وجود داشته باشد ، ممکن است لثه عقب مانده به نظر برسد و باعث طولانی شدن دندان شود. حتی بدون وجود بیماری لثه در ترکیب ، این روش های زیبایی تایید شده توسط متخصص می تواند به بیماران در بهبود لبخند کمک کند:

کانتورینگ آدامس
Prospect ، دندانپزشک زیبایی سارا کامینز ، DMD ، توضیح می دهد: “کانتورینگ لثه ، که به عنوان طولانی شدن تاج نیز شناخته می شود ، موقعیت یا شکل لثه را در اطراف دندان تغییر می دهد.” “برای بهینه سازی زیبایی لبخند ، سطح و شکل بافت از راست به چپ متقارن است.”

آسانسور لثه
دکتر لوئیس با اشاره به این به عنوان “لبخند لثه ای” می گوید: “وقتی لثه بیش از حد در قسمت بالای دندان ها وجود داشته باشد ، دندان ها کوتاهتر به نظر می رسند.” برای پرداختن به آن ، او از لیزر دیود استفاده می کند ، که دکتر Kasarsky می گوید “انرژی را برای از بین بردن بافت لثه اضافی و افزایش ارتفاع دندان مهار می کند” ، زیرا باعث درد صفر می شود و نیازی به خرابی ندارد. مانند کانتورینگ آدامس ، ممکن است قبل از روکش یا تاج به لیفت لثه نیز نیاز باشد. لیفت لثه همچنین می تواند برای اصلاح یک خط ناهموار لثه ، با تمرکز بر روی بالای دندان ها ، ایجاد یک خط لثه با زیبایی و ایده آل تر.

پیوند صمغ
اگر بیمار در مراقبت از دندانهای خود در طول زندگی کار ضعیفی انجام داده باشد ، در مراحل پایانی بیماری لثه قرار دارد یا مستعد دندان قروچه است ، مشاهده علائم فرسودگی لثه معمول است. دکتر لوئیس توضیح می دهد: “هنگامی که رکود اقتصادی اتفاق می افتد ،” جیب های “کوچکی بین دندان ها و بافت لثه ایجاد می شود ، جایی که باکتری ها مایل به چرک شدن هستند. “پیوند لثه عمق جیب ها را کاهش می دهد و مقدار کمی بافت جدید در محل رکود قرار می گیرد.”

دکتر کامینز می گوید این روش را می توان به دو روش مختلف انجام داد: “می توان بافت اهدا کننده را از نواحی دیگر دهان بیمار خارج کرد و به محل پیوند منتقل کرد ، یا می توان از بافت جسد استفاده کرد که به طور خاص برای استفاده در این موارد درمان شده است موارد “

دکتر لوئیس و بیمار 30 ساله اش لیفت لثه را با روکش انتخاب کردند تا لبخند لثه ای و دندانهای کوتاه و مربع شکل او را برطرف کنند. نتیجه: لثه های یکنواخت و دندان های بلندتر که متناسب با شکل دهان او است.

1
/
4

Curaprox Hydrosonic Pro (200 دلار) به آرامی پلاک های پشت کاشت دندان ، بین بریس ها ، دور تاج ها و پشت دهان را برای لثه های تمیز و سفیدی مروارید از بین می برد.

2
/
4

Toothshower Suite 2.0 (100 دلار) برای کسانی که به طور معمول از آبگیر خود در زیر دوش استفاده می کنند ، برای داشتن یک تجربه کارآمد که باعث می شود دهان احساس خستگی تمیز کند ، به زیر دوش متصل می شود.

3
/
4

Klēn Expanding Natural Mint Floss (10 دلار) با مکانیزم انبساطی منحصر به فرد خود باعث جمع شدن پلاک از زیر دندان می شود که به شما امکان می دهد در حین استفاده “پف کند” و مانند اسفنج باکتری را مکش کند.

4
/
4

خمیر دندان با ژل Plus Ultra Natural Gel (10 دلار) با آب آلوئه ورا ، عصاره بامبو و نعناع فلفلی ساخته می شود و به پاک سازی پلاک ها و باکتری ها از هر گوشه دهان کمک می کند.

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “دکتر برتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>