یک مطالعه جدید می گوید مصرف مرکبات باعث افزایش خطر ملانومای شما می شود

اشعه ماورا بنفش هرگز در مورد فاکتور پوست سالم از اعتبار خوبی برخوردار نیستند ، اما تحقیقات جدید در خارج از انگلیس ارتباطی بین دسته مرکبات نه چندان شوم – با تمرکز بر پرتقال و آب پرتقال ، به ویژه – و افزایش خطر ابتلا به ملانوم.

طبق تحقیقاتی که در دانشگاه ایندیانا انجام شده و در مجله پوست انگلیس، این مطالعه نشان می دهد که “مصرف بیش از دو وعده مرکبات در روز با 63 درصد افزایش خطر ملانوم نسبت به افرادی که هیچ مصرفی ندارند مرتبط است.”

محققان با استفاده از داده های Biobank انگلستان ، توانستند نمونه بزرگی از 198،964 نفر را كه شامل 1592 نفر با تشخیص ملانوم و 197372 فرد كنترل است ، بررسی كنند. “داده های مصرف مرکبات از طریق پنج دور پرسشنامه جمع آوری شد و از شرکت کنندگان خواسته شد که میزان مصرف مرکبات را طی 24 ساعت گذشته به خاطر بیاورند. علاوه بر این ، مطالعه نشان داد که مصرف پرتقال به طور مستقل با افزایش خطر ابتلا به ملانوم مرتبط است ، در مقایسه با مصرف کنندگان بدون مصرف. این تحقیق نشان داد که افرادی که بیش از یک وعده پرتقال در روز مصرف می کنند ، 79 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به ملانوم قرار دارند در مقایسه با افرادی که هیچ مصرفی ندارند و مصرف بیش از یک وعده آب پرتقال 54 درصد خطر را افزایش می دهد. ”

دکتر اندرو آر مارلی ، نویسنده اصلی تحقیق ، گفت: “پسورالن از ویژگی های حساسیت به نور و فتوکارسین زایی برخوردار است و به وفور در محصولات مرکبات یافت می شود.” وی افزود: “این واقعیت باعث ایجاد مطالعاتی برای بررسی اینكه آیا مصرف زیاد مرکبات با خطر ملانوم ناشی از فتوسارسین زایی پسورالن ارتباط دارد ، می شود. این تحقیقات نشان می دهد که افزایش قابل توجهی در خطر ملانوم همراه با مصرف بیشتر مرکبات است و این یافته ها می تواند به خوبی راهنمایی در معرض آفتاب و نحوه مشاوره به بیمارانی را که در معرض خطر بالای ملانوم هستند قرار دهد.

در حالی که Saddle Brook ، متخصص پوست NJ ، فردریک هابرمن تشخیص می دهد که خطر ابتلا به ملانوم بدخیم پوستی مرتبط با مصرف مرکبات به صورت آینده نگر در این مطالعه مورد ارزیابی قرار گرفته است ، وی تأکید می کند که آیا مصرف رژیم غذایی غذاهای غنی از پسران می تواند خطر ابتلا به ملانوم را افزایش دهد یا خیر؟ باید به مردم در مورد پسورالن های رژیم غذایی توصیه شود ، هنوز یک سوال باقی مانده است.

وی افزود: “میوه ها دارای بسیاری از موارد مثبت و سرشار از مواد مغذی هستند و احساس می كنند كه این از هرگونه خطر بالقوه تئوریكی خطر ابتلا به ملانوم بیشتر می شود.” مرتباً چک کنید و نگران نوشیدن روزانه یک لیوان آب پرتقال نباشید و مصرف خود را مطابق با یک رژیم غذایی متعادل نگه دارید. “

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “دکتر برتر زیبایی” نزدیک تو
Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>