11 اشتباه در لایه بندی که باعث می شود مراقبت از پوست شما کار نکند

در کتاب قانون مراقبت از پوست ، هیچ فصلی به اندازه گیج کننده – و به همان اندازه بحث شده – به عنوان فصل مربوط به لایه لایه وجود ندارد. “ورونیکا بارتون شوارتز” زیبایی شناس مشهور می گوید: “این کار در مورد پاکسازی پوست ، درمان پوست و سپس محافظت از پوست است.” “من همیشه به مشتریانم می گویم که از آب بیشتری به ضخامت بیشتری بروند ، که تا جذب کاهش می یابد. اگر ابتدا فرمول غنی تر و ضخیم تری استفاده کنید ، از نفوذ فرم های نازک جلوگیری می کند. ” این برنامه بازی است که به گفته کارشناسان برای تلاش برای درخشش و سلامت پوست:

سرم استپ

تکرار: همیشه قبل از مرطوب کننده ها سرم بزنید. دلیل: “برای اینکه محصولات بتوانند به طور موثر جذب شوند ، ابتدا باید مواد موثره ای که معمولاً در سرم ها یافت می شوند ، ادامه داشته باشند.” جودی A. Levine ، متخصص پوست ، نیویورک ، دکتر ، اضافه می کند: “به وسیله نقلیه استفاده شده توجه کنید و موارد را به ترتیبی که به بهترین وجه جذب پوست شود ، اعمال کنید.” “پاک کننده ، تونر ، سرم ، کرم سفارش خوبی است.”

راه آب

دکتر دبورا لانگویل ، متخصص پوست میامی می گوید ، به نظر می رسد به اندازه کافی ساده ، اما منترا ، “همیشه محصولات پایه آب خود را قبل از هر محصول با روغن استفاده کن” باید باید دنبال شود.

قوانین رتینول

دکتر لانگویل تأکید می کند: “اگر از ترتینوئین استفاده می کنید ، به طور همزمان از هیچ گونه فرآورده های بنزوئیل پراکسید استفاده نکنید زیرا این امر باعث غیرفعال شدن ترتینوئین می شود” و افزود که به نظر وی ، دور از استفاده از ترتینوئین در طول روز هوشمندانه است.

پاک کردن

خواه شما آنها را دوست داشته باشید یا از آنها متنفر باشید ، دکتر Longwill می گوید از محصولات مراقبت از پوست بعد از مرطوب کردن دستمال استفاده نکنید. “در عوض ، قبل از استفاده از پوست ، به درستی تمیز کنید.”

بیش از حد نکن

دکتر لوین می گوید یکی از رایج ترین اشتباهات لایه بندی که او می بیند استفاده بیش از حد از روش است ، به خصوص که مربوط به فعال است. “من فکر می کنم بزرگترین اشتباه در لایه بندی بیش از حد بسیاری از مواد است که در کنار هم باعث خشکی و تحریک می شود و بنابراین ، مراقبت از پوست نمی تواند به طور موثر کار کند. یک محصول بنزوئیل پروزاید که به صورت لایه لایه با یک سرم ویتامین C ، یک اسید آلفا یا بتا هیدروکسی یا یک رتینول ایجاد می شود ، می تواند باعث خشکی بیش از حد شود. هر محصول به تنهایی می تواند موثر باشد ، اما در صورت لایه لایه شدن با یک یا چند ماده دیگر ممکن است بیش از حد تحریک کننده باشد. بهتر است صبح یک محصول با یکی از این مواد م effectiveثر و یک محصول متفاوت در عصر یا روزها و شبهای جایگزین هر محصول استفاده شود. ” یک استثنا: “استفاده از پاک کننده با یکی از این مواد – مانند پراکسید بنزوئیل یا AHA / BHA – اشکال ندارد زیرا پاک کننده قبل از استفاده از محصول بعدی شسته می شود ، امیدوارم منجر به تحریک کمتر شود.”

شعر لحن

گرچه دکتر Longwill مخالف استفاده از تونرها نیست ، اما توصیه می کند از استفاده از مواد خشن خودداری کنید ، زیرا این کار باعث از بین رفتن چربی ها در پوست شما می شود و می تواند هر چیزی را که روی آن قرار می دهید از بین ببرد.

فقط یک دقیقه

آیا کسی هنوز کرونومتر مراقبت از پوست را اختراع کرده است؟ (در غیر این صورت ، لطفاً این کار را به عنوان حرکت غیر رسمی ما در زمینه کپی رایت به حساب آورید.) به گفته دکتر لانگویل ، همیشه قبل از استفاده از محصول بعدی خود ، چند دقیقه به محصولات خود فرصت دهید تا به داخل پوست نفوذ کنند ، “زیرا نمی خواهید هیچ ماده ای غیرفعال شود” بارتون شوارتز می افزاید: “یک قاعده خوب این است که 30 ثانیه تا یک دقیقه بین لایه ها صبر کنید تا حداکثر جذب را داشته باشید. “این به شما كم می كند كه فرمول ها روی پوست شما قرص بزنند و بالا بیایند. همچنین ، استفاده بیش از حد از محصول می تواند باعث ایجاد لایه برداری شود. اگر لایه لایه می شوید ، محصولات را به آرامی به پوست فشار دهید. “

نم دار

یکی از نزدیکان “مطبوعات” ، دکتر Longwill توصیه می کند پوست را “خشک” کرده و برای نفوذ بهتر از پوست مراقبت از پوست در حالی که مرطوب است استفاده کنید.

نشت نفت

به گفته بارتون شوارتز ، مرحله آخر برنامه های مراقبت از پوست در عصرها باید روغن صورت باشد. “روغن صورت همیشه ماندگار است. دلیل آن این است که روغن مخفی است ، به این معنی که مانعی ایجاد می کند. روغن ها از طریق مرطوب کننده ، سرم و لوسیون ها عبور می کنند. هیچ چیزی از راه روغن عبور نمی کند ، بنابراین همیشه در روند پوست بعد از ظهر شما آخرین است. “

مرحله SPF

به همین ترتیب ، بارتون شوارتز می گوید ، صبح آن را روشن کنید تا ضد آفتاب ماندگار شود – استثنا. “فرمول شما شیمیایی باشد یا فیزیکی ، ضد آفتاب همیشه باید ماندگار باشد. شما آن را از بالا می خواهید زیرا مانع نفوذ اشعه به پوست می شود. “

شکل جفت

همیشه از ترکیبات مواد تشکیل دهنده برای جلوگیری از مصرف آنها از متخصص پوست یا زیبایی خود سال کنید. اگر از چندین ماده فعال معمول در برنامه خود استفاده می کنید ، مطمئن شوید که می توان آنها را با خیال راحت جفت کرد.

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “دکتر برتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>