3 دلیل ضروری بودن سرامیدها در برنامه مراقبت از پوست شما

هر کسی که با خشکی پوست دست و پنجه نرم می کند ، به احتمال زیاد کلمه “سرامیدها” را در یک یا چند محصول آبرسان خود ذکر کرده است. گرچه ممکن است ماده اصلی نباشد ، سرامیدها ممکن است مهمترین عامل در کل کارهای روزمره شما باشند.

Ins and Outs

سرامیدها را به عنوان فیبر کربن مراقبت از پوست در نظر بگیرید. مانند فیبر ، که برای تقویت و محافظت از مواد استفاده می شود ، سرامیدها برای غنی سازی ضروری هستند و پوست را به صورت یک تکه نگه می دارند (اکنون بسیار مهم به نظر می رسند ، درست است؟). در حقیقت ، سرامیدها یکی از محافظ ترین مواد افزودنی در مراقبت از پوست هستند ، زیرا “به تقویت سد رطوبت طبیعی پوست و دفاع در برابر متجاوزان روزانه و طولانی مدت کمک می کنند.” . سرامیدها به طور طبیعی در پوست ما یافت می شوند یا از گیاهان گرفته می شوند ، نوعی لیپید است که در طیف وسیعی از محصولات استفاده می شود ، اما شیمی دوبوس ، شیمی دان لوازم آرایشی می گوید که این مواد معمولاً در مرطوب کننده ها – چه برای صورت و بدن – و چه برای درمان های خاص فرموله می شوند. درماتیت آتوپیک یا اگزما

آنها سلولهای پوستی را با هم نگه می دارند.

سرامیدها را “چسبی” در نظر بگیرید که سلولهای ما را در لایه بیرونی پوست بهم متصل می کند “، توضیح می دهد اوماها ، جوئل شلسینگر ، متخصص پوست ، MD. “این لایه که اغلب سد رطوبت نامیده می شود ، دفاع اصلی پوست در برابر عوامل محیطی است که می تواند نشانه هایی از آسیب ایجاد کند.”

با وجود نقش سرامیدها در محافظت از پوست ، هنگامی که بدن ما آنها را با سرعت 1 درصد در سال تولید می کند ، وقتی می خواهیم به اواسط 20 سالگی برسیم توانایی تولید آنها را از دست می دهیم. آلیسون می گوید: “این کاهش می تواند با رفتارهایی مانند قرار دادن پوست در معرض مواد شیمیایی و عوامل محیطی مانند آلودگی نیز تسریع شود.” در حالی که وی توصیه می کند از محصولاتی استفاده کنید که سرامیدها را دوباره به پوست ما اضافه می کنند ، Melville ، متخصص پوست ، کالی پاپانتونیو ، MD گفت که مصرف غذاهای غنی از سرامید نیز می تواند کمک کند. وی می افزاید: “برخی از منابع طبیعی عالی ، سویا ، لبنیات ، تخم مرغ و سیب زمینی شیرین هستند.”

آنها به تسکین شرایط التهابی کمک می کنند.

یکی از مشهورترین صفات سرامیدها توانایی آنها در کاهش انواع مختلف بیماری های پوستی است. آلیسون می گوید: “پوست های مستعد آکنه و اگزما سطح سرامیدها را کاهش می دهند ، بنابراین وقتی که سرامیدها دوباره به آن اضافه نشوند ، سد پوستی که تحت تأثیر قرار گرفته می تواند بیشتر تحریک شده و در معرض شعله ور شدن باشد.” ترکیب سرامیدها در کل خط CeraVe. Dobos اضافه می کند ، وقتی سرامیدها به معادله اضافه می شوند ، “آنها مانع طبیعی پوست را تقویت می کنند و تولید طبیعی سرامید را تقویت می کنند تا تعادل و صافی را برقرار کند.”

نه نوع مختلف سرامید وجود دارد.

– تام آلیسون

اگر یک روش درمانی جایگزین آکنه در حال برنامه ریزی معمول شما باشد ، دکتر Schlessinger می گوید که افزودن سرامیدها فقط مفید خواهد بود. “آنها بسیار خوب با لایه بردارهای شیمیایی مانند اسید گلیکولیک جفت می شوند. لایه بردارها سلولهای مرده پوست را که روی سطح پوست قرار دارند ، حل می کنند و از بین می برند و به محصول سرامید اجازه می دهند تا عمیق تر نفوذ کند. “

آنها آخرین ابزار ضد پیری هستند.

هرچه تلاش کنیم ، نمی توانیم جلوی پیری پوست خود را بگیریم ، اما آنچه می توانیم انجام دهیم اقدامات پیشگیرانه برای به تعویق انداختن کمی آن است. در حالی که دکتر Schlessinger تأکید می کند که ضد آفتاب اولین محصول ضد پیری و جلوگیری از ایجاد لکه های تیره و چین و چروک است ، اما او می گوید سرامیدها به دلیل خواص محافظتی و مرطوب کنندگی ، ثانیه دوم هستند ، که به نوبه خود ، علائم پیری را به حداقل می رساند. Dobos اضافه می کند که “مکمل چربی های طبیعی پوست به شما کمک می کند تا با خطوط ظریف نرم تر و چاق تر شود.”

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو
Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>