4 علامت: شما بیش از حد پوست خود را لایه برداری می کنید

هرگز اولین درمان واقعی صورت خود را فراموش نخواهم کرد. علاوه بر دلزده شدن و انجام اولین عمل استخراج ، لحظه ای بود که فهمیدم چیزی به عنوان لایه برداری بیش از حد صورت وجود دارد. همانطور که مشخص شد ، لایه برداری بیش از حد از پوست ما یک اپیدمی است و من تنها نبودم. فورت لادردیل ، متخصص پوست ، دکتر متیو الیاس ، توضیح می دهد: “لایه برداری بیش از حد یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که در مراقبت از پوست مشاهده می کنیم.” “شما باید تقریباً یک بار در هفته لایه برداری کنید ، حداکثر دو بار در هفته”.

اگرچه اغلب نوعی مرحله لایه برداری ملایم تا متوسط ​​را در بسیاری از برنامه های پیشنهادی مراقبت از پوست مشاهده می کنید ، اما قرار نیست هر روز انجام شوند. سانتا مونیکا ، آوا شبان ، متخصص پوست کالیفرنیا می گوید به طور کلی ، اکثر علاقه مندان به مراقبت از پوست این مسئله را اشتباه می گیرند. وی توضیح می دهد: “ما می توانیم در بعضی مواقع در معرض خطر قرار گرفتن یک کشور با لایه برداری بیش از حد باشیم.” “این یکی از مهمترین درمانهای پشتیبانی پوست است ، اما در حد متوسط. برخی قطعاً ضروری و مهم هستند ، اما موارد بیشتری لزوماً بهتر نیستند و در واقع می توانند برای عملکرد ماتریس و مانع پوست مضر باشند. “

چرا نباید آن را زیاده روی کنید

پوست ما برای عملکرد سالم نیاز به روغن کاری طبیعی دارد که به صورت سبوم دریافت می کنیم. دکتر شمبان توضیح می دهد: “لایه برداری برای بلند کردن سلول های مرده پوست از سطح پوست است تا فولیکول ها از تجمع آزاد شوند ، اما پوست را از روان کننده سالم آن پاک نمی کند.” “مصرف بیش از حد لایه برداری می تواند با مخلوط کردن هر طیف مختلف از نظر فیزیکی و لایه بردارهای شیمیایی ، بیش از حد تهاجمی یا استفاده از مواد سفت کننده سفت به راحتی اتفاق بیفتد.”

بنابراین ، چگونه می توان فهمید که بیش از حد کار می کنیم؟ در اینجا ، نشانه های اصلی شما برای تخلیه سلول های مرده پوست شما وجود دارد.

پوست شما قرمز به نظر می رسد و احساس تحریک می کند

لیندا سی هونت ، متخصص پوست بلومفیلد هیلز ، MI ، گفت: پوست قرمز ، تحریک شده و ملتهب ، نشانه اصلی این است که ممکن است پوست شما به شکستگی نیاز داشته باشد. “وقتی بیش از حد لایه برداری می کنید ، پوست ممکن است تحریک شده و ملتهب شود. نیش زدن و / یا قرمزی می تواند هشدارهای ملایمی باشد که نشان می دهد شما بیش از حد تهاجمی یا خیلی زیاد لایه برداری می کنید. “

شما در حال تجربه Breakout هستید

دکتر شمبان می گوید: “شعله ور شدن آکنه نیز یک علامت است.” “بیش از حد لایه برداری باعث می شود که تولید روغن جبران شود. این غدد چربی را به واکنش نشان می دهد که می تواند منجر به ایجاد لکه و آکنه شود. ”

شما هفته ای چندین بار لایه برداری می کنید

دکتر الیاس خاطرنشان می کند: “بیشترین کاری که باید انجام دهید لایه برداری در هفته است.” “فراموش نکنید که اسکراب ، اسیدها و برس های تمیز کننده صورت که استفاده می کنید ، پوست مرده را از بین می برد ، بنابراین در هر زمان که از یکی از این ابزارها یا روش های درمانی استفاده می کنید ، یک بار برای هفته کافی است. اگر بیشتر از این لایه برداری می کنید ، احتمالاً بیش از حد لایه برداری می کنید. ” وی برای اصلاح مشکل اضافه می کند که ساده و کوتاه کردن برنامه روزمره شما کار بزرگی است. او می گوید: “كمتر كار كن”.

پوست شما پوسته پوسته می شود

اگر هنگام آرایش مشکل بافت دارید و یا آن لکه های خشک و لکه دار در اطراف بینی دارید ، دیوی ، متخصص پوست ، ماریانا بلومین-کاراسیک ، دکتر MD می گوید شما نیز ممکن است بیش از حد لایه برداری کنید. “اگر این اتفاق افتاد ، کمی از لایه برداری استفاده کنید ، بدن را آبرسانی کنید تا با محصولات مراقبت از پوست مبتنی بر cica مانند کرم Bioderma Cicabio (14 دلار) یا کرم بازیابی پوست برای تحمل کنترل تحمل پوست توسط Avène (35 دلار) بدن را مرطوب کنید.”

هنگامی که صورت خود را می شوید ، می لرزد

دکتر شمبان می گوید ، هنگامی که یک شستشوی صورت ساده صبحگاهی پوست شما را خشمگین می کند ، ممکن است پوست شما نیاز به یک استراحت تمیز از بین تمام محصولات سخت داشته باشد. “تمام محصولات رتینول را متوقف کنید. هرگونه لایه بردار فیزیکی یا شیمیایی را متوقف کنید ، داروهای آکنه یا هر نوع پراکسید بنزوئیل ، اسید سالیسیلیک و سایر اسیدهای پیشرفته را از بین ببرید. ” “تمام محصولات را با رایحه از بین ببرید و همچنین برای مدتی پاک کننده ها یا مطمئناً هر نوع محصول تمیز کننده عمیق با سولفات یا SLS” Sayonara “بگویید.”

به جای این سعی کنید

برای شروع تازه پوست ، کارشناسان ما می گویند لایه بردارهای فیزیکی مانند اسکراب و برس را کنار بگذارید و این کار را بعد از استراحت طولانی و خوب به پوست انجام دهید: سلولهای مرده پوست را به صورت مکانیکی از بین ببرید ، “خاطرنشان می کند دکتر شمبان. “به لایه بردارهای شیمیایی ملایم ساخته شده از آنزیم های میوه مانند آناناس و پاپایا ، یا اسیدهای هیدروکسی آلفا سبک مانند اسید لاکتیک بروید.”

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>