5 افسانه موانع پوست متخصصان پوست می خواهند دیگر باور نکنیم

در حالی که سالهای اخیر در بازی با مانع پوستی سر و صدای زیادی دیده می شود ، دکتر فردریک هابرمن ، متخصص پوست در نیویورک می گوید ، با ساده ترین اصطلاحات ، مانع پوست بیرونی ترین محافظ آن است – و در واقع احتیاج به مراقبت بیش از حد ندارد. “برای حفظ سلامت پوست ، به اصول اولیه نیاز دارد ، که شامل یک پاک کننده ملایم ، ضد آفتاب با طیف گسترده و مرطوب کننده است.” در اینجا پنج افسانه دیگر (و یک طرح بازی پاداش) وجود دارد که کارشناسان آرزو می کنند دیگر باور نکنیم.

باور غلط 1: پوست “اسیدی” بد است

دکتر هابرمن با استفاده از اسیدهای مراقبت از پوست اشتباه گرفته شود ، می گوید که مانع پوستی شما در واقع کمی اسیدی است – و این یک چیز خوب است. “این اسیدیته ، همان گوشته اسید ، به ایجاد نوعی بافر در برابر رشد باکتریها ، ویروس ها و قارچ های مضر کمک می کند که می تواند به پوست شما آسیب برساند و منجر به عفونت و سایر بیماری های پوستی شود.”

باور غلط 2: لایه برداری ، لایه برداری و لایه برداری بیشتر خوب است

Davie ، متخصص پوست و مو ، ماریانا بلومین-کاراسیک ، MD می گوید که ، به طور کلی ، یک مانع پوست سالم از اجزای مختلف تشکیل شده است ، اما ، به نظر وی ، سه مورد مهم حفظ سطح مناسب هیدراتاسیون است (رطوبت سطح که باعث محافظت و محافظت از پوست می شود) عملکرد مهر و موم لایه فوقانی پوست) ، تعادل pH و تعادل میکروبیوم – اشاره ای به تعادل خوب میکروب های بد خوب که عملکرد بهینه را تعیین می کنند.

وی می گوید: “بزرگترین افسانه ای که در مورد عملکرد مانع شنیده ام این است که لایه برداری شدید روزانه برای ایجاد مانع در پوست بسیار مناسب است.” “نه ، لایه برداری مکانیکی یا شیمیایی تهاجمی مانع محافظت از پوست از هر سه عامل فوق است. کمتر مربوط به لایه برداری است. به پوست گوش دهید ، اگر پوسته پوسته شدن ، لایه برداری ، سوزش ، قرمزتر است ، پوست را کند کنید و در عوض ، مرطوب کنید! “

باور غلط 3: غدد چربی پوست شما بسیار استاندارد هستند

نه دقیقا. دکتر بلومین-کاراسیک می گوید: “پوست صورت به طور قابل توجهی غدد چربی بیشتری دارد و بنابراین تولید نرم کننده های طبیعی برای تقویت مکانیسم آبرسانی مانع است.” “پوست بدن غلظت غده چربی کمتری دارد ، از این رو به طور متوسط ​​از طریق مرطوب کننده ها یا مرطوب کننده های نرم کننده به آبرسانی در خارج بدن نیاز دارد.” به طور متوسط ​​دو بار در روز.

افسانه 4: … و ضخامت پوست شما نیز همینطور است

این یکی به نوعی روی حیله و تزویر است ، اما مطابق با موارد فوق است. دکتر هابرمن توضیح می دهد: “ضخامت پوست شما در مناطق مختلف متفاوت است.” “درم در پشت شما ضخیم ترین و پلک شما باریک ترین است. صورت و اثرات شیمیایی مانند آفتاب سوختگی ، زخم و تحریک ماسک صورت می تواند به صورت آسیب ببیند. در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب و زخم حاد و مزمن خشک ، ترک خورده و سوختگی می یابد و باید از مراقبت های پوستی مناسبی برخوردار باشد. “

باور غلط 5: به محض آسیب رسیدن از مانع ، غیرقابل برگشت است

دکتر هابرمن می گوید ، برخلاف اکثر حرکات بد در زندگی ، انجام این کار (منطقی) انجام می شود: “مانع پوست دائماً برای محافظت از شما کار می کند.” “با این حال ، به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید ، آلاینده ها ، باکتری ها و سایر خطرات ممکن است مانع پوستی شما آسیب ببیند ، اما بیشتر آسیب ها قابل برگشت هستند – اگرچه شما می خواهید سریع عمل کنید. اثرات شیمیایی مانند آلودگی یا درمان های پوستی و همچنین اثرات جسمی مانند آفتاب سوختگی ، زخم ها و تحریک ماسک صورت می تواند به سلول های پوستی آسیب برساند که شامل سیستم ایمنی بدن است. این تأثیرات می تواند منجر به خارش پوست ، شکستگی ، بثورات پوستی ، خطوط ریز یا علائم دیگر شود ، اما همچنین می تواند شما را در معرض این عناصر قرار دهد و در معرض خطر قرار گیرد.

پاداش دور: مواد لازم برای جستجو

همانطور که دکتر هابرمن توضیح می دهد ، سرامیدها لیپیدهای مومی هستند که به ویژه با غلظت زیاد در لایه شاخی مشاهده می شوند – و برای عملکرد سالم سد پوست شما بسیار مهم هستند. توصیه او در راه رسیدن به پوست سالم: «استفاده از پاک کننده و مرطوب کننده CeraVe را در نظر بگیرید. یک مرطوب کننده مرطوب با کاهش میزان از دست دادن آب از پوست به سد پوست کمک می کند. این محصولات یک فیلم نازک روی پوست شما می گذارند که به حفظ رطوبت کمک می کند. یکی از مرطوب کننده های انسدادی که به طور مکرر توصیه می شود ، پترولاتوم است. یک مرطوب کننده مرطوب با کاهش میزان از دست دادن آب از پوست به سد پوست کمک می کند. این محصولات یک فیلم نازک روی پوست شما می گذارند که به حفظ رطوبت کمک می کند. مواد پاک کننده با کشیدن آب – یا از محیط یا از داخل بدن شما – و اتصال آن در سد پوست کار می کنند. سعی کنید به دنبال محصولاتی باشید که حاوی اسید هیالورونیک ، گلیسیرین ، عسل و اوره هستند. ”

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>