5 روش تایید شده توسط متخصص برای کاهش درد فک

خواه به لحن رسیده باشید و یا یک شیفت هشت ساعته کار کنید ، سنگ زنی قسمت بزرگی از زندگی ما است. اما ، وقتی نوبت به دندان قروچه می رسد ، ما نمی خواهیم هیچ کاری با آن داشته باشیم.

در حالی که ما معمولاً از درد مزمن و ناتوان کننده فک به عنوان TMJ (مفصل گیجگاهی فکی) یاد می کنیم ، اصطلاح پزشکی این اختلال در واقع TMD (اختلال گیجگاهی فکی) است. بورلی هیلز ، مرجان میرانی ، دندانپزشک زیبایی کالیفرنیا ، DDS می گوید: “مردم به اشتباه این اختلال را TMJ می نامند ، اما این دقیق نیست.” “TMJ مفصلی فیزیکی است که استخوان فک را به جمجمه متصل می کند ، اما TMD نوعی اختلال در مفصل است که باعث درد TMJ ، بیرون آمدن یا کلیک ، دامنه حرکتی محدود فک و سردرد یا درد صورت می شود.” این ناراحتی می تواند به دلیل انبوه شرایط مختلف ایجاد شود ، اما دندانپزشکان می گویند راه حل هایی وجود دارد.

سر بالا

حدود 12 درصد از افراد در دوره ای از زندگی خود از TMD رنج می برند و پاول ، نیل پاتل ، دندانپزشک لوازم آرایشی و بهداشتی ، DDS می گوید این می تواند به طور قابل توجهی آسیب ببیند. “از آنجا که TMJ هنگام صحبت کردن ، جویدن ، خندیدن و حتی نفس کشیدن از طریق دهان به طور مداوم فعال است ، درد مزمن در این مفصل می تواند کیفیت زندگی را به طور جدی کاهش دهد.” به همین دلیل ، دانستن علائم هشدار دهنده این اختلال یک مرحله اساسی در درمان TMD قبل از پیشرفت آن است.

بورلی هیلز ، دندانپزشک زیبایی کوروش مداحی ، DDS ، می گوید: “هنگامی که TMD برای اولین بار شروع به شکل گیری می کند ، ممکن است سردرد و گرفتگی در فک ، گردن و شانه ها مشاهده کنید ،” سایر علائم گویایی که زمان مراجعه به دندانپزشک است. Chevy Chase ، کلودیا کوتکا ، دندانپزشک زیبایی MD ، DDS توضیح می دهد که “احساسات مختلف در گوش ، تغییر در شنوایی ، سیگنال های مختلف نویز ، یا احساس پری در گوش” نیز می تواند سیگنال هایی باشد که TMD در حال شکل گیری است. دکتر پاتل می افزاید: “این امر تا حد زیادی توسط استرس ایجاد می شود – دندانپزشکان از زمان COVID-19 در موارد TMD افزایش یافته اند – اما جنبه های مختلف زندگی روزمره ما وجود دارد که می تواند باعث تنش فک شود.” .

فرم تابع عملکرد است

دکتر کوتکا می گوید: “دانستن منشأ و علت این اختلال می تواند کسانی را که رنج می برند در مسیر درست قرار دهد.” “این اختلال از نحوه تعامل فک با بدن ناشی می شود. وقتی فک به روش های غیرعادی حرکت می کند ، خواه از ساییدن یا صحبت کردن باشد ، می توانیم فشار غیرضروری به دندان ها وارد کنیم و عضلات را کشش دهیم ، که می تواند به هر دو آسیب برساند و باعث TMD شود. ” رونالد گلدشتاین ، دندانپزشک زیبایی آتلانتا ، DDS اضافه می کند که این حرکت بیشتر از آنچه تصور می شود رایج است ، تخمین می زند که 80 درصد افراد به طور ناخودآگاه دندان های خود را در طول روز خرد می کنند یا فشار می دهند.

بیشتر اوقات ، TMD در اثر گره زدن و سنگ زنی ایجاد می شود.

-دکتر. کوروش مداحی

دکتر میرانی می گوید: “به طور کلی TMD ناشی از عدم تعادل در گزش و دندان بلند یا ساییدن دندان است.” “دندان ها ، مفاصل و عضلات دیگر با هم هماهنگ نیستند. با گذشت زمان ، نیش متعادل و دندانهای فرسوده می توانند منجر به از دست دادن تقارن صورت شوند. همچنین ، بیش فعالی عضله ماسیتر ، که عامل جمع شدن و خرد کردن است ، می تواند باعث بزرگتر شدن عضله شود ، در نتیجه عضله و برآمدگی یک یا دو طرف صورت به طور محسوسی افزایش می یابد. “

جاده بهبودی

در حالی که فرایند بهبودی فداکاری می کند ، دندانپزشکان می گویند قبل از اینکه TMJ به چیزی غیر قابل تحمل تبدیل شود ، می توان از طریق درمان جلوی آن را گرفت.

Nightguard بپوشید
در جهان ارتودنسی گزینه های زیادی برای درمان TMD وجود دارد ، اما دکتر پاتل می گوید اولین روش عمل وی معمولاً ایجاد یک محافظ شبانه متناسب است که در اصطلاح آتل نامیده می شود. “اگر می دانید که شب سنگ زنی می کنید – یک علامت آن فک محکم و دردناک است صبح بیا – یک دندانپزشک زیبایی می تواند یک محافظ شب ضخیم ایجاد کند تا هنگام چرت زدن دندان های شما را بپوشد. این امر به شما امکان می دهد تا عضلات فک استراحت کرده و بهبود یابد تا از ساییدگی و پارگی بیشتر جلوگیری شود. “

خودمراقبتی را تمرین کنید
متخصص زیبایی نیکول کارولین توصیه می کند برای رفع تنش ، گوا شا ، هنر چینی در تراشیدن صورت و بدن را انجام دهید. “درمورد مشتریانی که TMJ دارند ، من دوست دارم روی شقیقه ها ، همچنین عضلات پشت و عضلات سینه کار کنم ، و با فشار محکم ، البته ملایم ، به بیرون خراش می دهم. این می تواند تنش در گردن و فک را آزاد کند تا درد ناشی از TMJ کاهش یابد. ” Daily Concepts Jade Gua Sha (16 دلار) نه تنها درد فک را تسکین می دهد ، بلکه به تخلیه لنفاوی نیز کمک می کند.

نکته: سنگ زنی می تواند حدود 200 پوند فشار به فک وارد کند ، اما استفاده از محافظ شب می تواند در برابر آسیب محافظت کند. یکی از بازیکنان جدید بازی آتل ، Goodbite است ، یک شرکت از خانه انجام می شود که محافظ شبانه خود را با یک لایه بیرونی سخت برای پایداری و یک لایه داخلی نرم برای راحتی طراحی می کند.

از غذاهای سخت پرهیز کنید
هر چقدر هم که از غذاهای سخت مانند بادام ، آب نبات یا آدامس لذت ببریم ، دکتر مداحی می گوید خوردن آنها فقط اوضاع را بدتر می کند. “استفاده از غذاهای نرم در رژیم غذایی خود – فکر کنید ماست ، سیب زمینی له شده و اسموتی ها – به شما کمک می کند فشار از روی مفصل جلوگیری کرده و عضلات را از اسپاسم دور نگه دارید.”

دارو مصرف کنید
هنگامی که شما یک مشکل حاد دارید یا یک مشکل TMD دارید که در حال حاضر شدید است ، ما می توانیم با تجویز داروهای ضد التهاب یا شل کننده های عضلانی همراه با کمپرس گرم و سرد در آن مداخله کنیم. ” یک راه حل ساده ، ایبوپروفن می تواند به کاهش التهاب سریعتر از آنچه تصور می شود کمک کند.

سایت تزریق

اگرچه جودی لوین ، متخصص پوست نیویورک ، دکتر توصیه می کند قبل از اتکا به نوروتوکسین ها به یک دندانپزشک زیبایی ، ارتودنتیست یا متخصص گوش و حلق و بینی (گوش ، بینی و گلو) برای بحث در مورد یک برنامه درمانی مراجعه کنید ، اما او اغلب تزریقات بوتاکس آرایشی را به عضلات ماستر به عنوان درمانی برای TMD وی گفت: “لوازم آرایشی بوتاکس با آرامش بخشیدن به عضلات فک ، مانع از خرد شدن ، سفت شدن و ایجاد درد در ناحیه می شود ، به تسکین علائم TMD کمک می کند” ، افزود: این روش درمانی بسته به نوع بدن آن را نگه دارد. “پس از تزریقات اولیه ، شروع به کار نوروتوکسین سه روز طول می کشد و طی دو هفته به حداکثر اثر خود می رسد. معمولاً بیماران مبتلا به TMD ظرف چند روز پس از درمان احساس تسکین می کنند و فقط پس از یک هفته کاهش درد قابل توجهی را تجربه می کنند. “

یک دکتر پیدا کنید

یک زیبایی جدید پیدا کنید “بهترین دکتر زیبایی” نزدیک تو


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>