6 راه برای رفع گودی های زیر چشم

“راه حل هایی برای زیر چشم های پف کرده” یکی از بالاترین جستجوها در گوگل در مورد نگرانی های زیبایی چشم است ، اما یک ثانیه نزدیک ، و چیزی که از متخصصان پوست و جراحان پلاستیک در مورد آن سال می شود ، “حفره های زیر چشم” است (ممکن است بشنوید پزشک شما از این ناحیه به عنوان جاروی اشک یاد می کند) که می تواند کسی را پیرتر یا خسته تر از آنچه که هست نشان دهد.

حفره های زیر چشم چیست؟

فورت لاودردیل ، دکتر متخصص پوست ، FL می گوید که در صورت های لاغر و بدون چربی زیر چشم ، بیشتر قابل توجه است که توخالی می تواند ارثی یا نتیجه پیری و کاهش حجم در صورت باشد – “کمبود خواب می تواند باعث بدتر شدن آنها نیز شود.” ایگور چاپلیک. در گذشته ، پنهان کردن آنها و همچنین از بین بردن آنها کاملاً سخت بوده است ، اما گزینه های مدرن کار را آسان تر از همیشه می کنند.

توسان ، جراح پلاستیک AZ ، رامان سی مهابیر ، دکتر می گوید دو م componentsلفه اصلی برای ارزیابی هنگام نگاه کردن به پایین چشم وجود دارد: “اغلب برآمدگی پلک پایین و یک منطقه فرورفته وجود دارد که پلک با گونه برخورد می کند – در اصل یک قله و یک فرورفتگی از کناره مشاهده می شود. ناحیه بالا و پایین باعث ایجاد سایه یا تیرگی زیر چشم می شود که این یک نگرانی معمول است. ” اغلب اوقات ، بهترین راه حل برای دستیابی به نتیجه ای طبیعی ، ترکیبی از مواد پرکننده ، تزریقی ، لیزر و جراحی پلک پایین است.

درمان های لیزر

دکتر مهابیر می گوید: “اگر بیمار فقط کمی پوست اضافی و کمی برآمدگی دارد ، بهترین گزینه لیزر CO2 برای سفت شدن پوست برآمده است.” “من دریافتم که این روش برای افراد جوان بهتر است.”

پرکننده های اسید هیالورونیک

در حال حاضر ، هیچ پرکننده ای در ایالات متحده آمریکا برای درمان توخالی زیر چشم مورد تایید FDA نیست ، اما یک آزمایش بالینی FDA برای استفاده از پرکننده اسید هیالورونیک (HA) در منطقه در حال انجام است. بانوكبورن ، هدر داونز ، متخصص پوست IL می گوید فیلر مورد نظر پزشك برای این ناحیه از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا “بسیاری از آنها ضخیم تر هستند یا تورم زیادی در زیر چشم ایجاد می كنند.”

دقیقاً به همین دلیل است که Dilip D. Madnani، MD ، جراح پلاستیک صورت در نیویورک دوست دارد از نازک ترین مواد پرکننده ممکن در این منطقه ظریف استفاده کند. او می گوید: “چندین گزینه خارج از برچسب وجود دارد ، از جمله ترازوی Belotero ، Restylane ، Revance RH2 ، Juvéderm Volbella و Revanesse Versa.” “من فکر می کنم این موارد رایج ترین مواردی است که می توان زیر چشم استفاده کرد ، اما من ترجیحاً از Belotero استفاده می کنم. این به ترجیح پزشک برمی گردد. ” دکتر چاپلیک همچنین Belotero را ترجیح می دهد: “من فکر می کنم قابل پیش بینی ترین و منسجم ترین و کمترین واکنش ممکن است باشد.”

قرار دادن پرکننده نیز مهم است. دکتر داونز می گوید: “اگر خیلی سطحی زیر چشم قرار بگیرند ، می توانند تورم مایل به آبی به نام اثر Tyndall ایجاد کنند.” “بنابراین ، من تمایل به تزریق مواد پرکننده در زیر لایه عضلانی در این منطقه دارم.” در بعضی موارد ، پزشکان پیشنهاد می کنند که گونه ها را نیز پر کنید ، همانطور که کاوینگتون ، متخصص پوست ، کریستل مالینسکی ، MD ، می گوید گونه ها و فرورفتگی ها ارتباط تنگاتنگی دارند. “اگر لازم است به هر دو مورد پرداخته شود ، من اغلب از یک پرکننده حمایتی بیشتر مانند Restylane Lyft یا Juvéderm Voluma ، در ناحیه گونه و یک پرکننده نرم تر مانند Restylane یا Juvéderm Volbella ، در گودال اشک استفاده می کنم.”

دکتر مهابیر استفاده از Juvéderm Voluma یا Restylane Lyft را ترجیح می دهد ، آن را به صورت عمیق در کنار استخوان تزریق می کند. وی می گوید: “خبر خوب این است که این تزریق های عمیق به ندرت کبودی را نشان می دهد و به طور صحیح انجام می شود و از بین رفتن آن بسیار کم است. “آنها باید از تمرینات شدید پرهیز کنند یا چند روز بعد با ورزش تماس بگیرند ، اما در غیر این صورت ، حداقل محدودیت ها را دارند.”

مهم است که بخاطر داشته باشید که گودی اشک می تواند یک منطقه بسیار مشکل برای پر کردن باشد ، بنابراین با انتخاب یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره که به درستی آموزش دیده و کاملاً با این موضوع آشنا هستید ، مطمئن شوید که از تزریقات ایمن و نتایج مطلوب برخوردار هستید. بخشی از آناتومی صورت. دکتر داونز می گوید: “من بسیاری از بیماران را دیده ام که فیلر زیر چشم خود بسیار ضعیف عمل کرده اند.” وی افزود: “این بیماران معمولاً توسط پزشكی كه دارای صلاحیت مشكوك است در داروخانه تزریق می شوند. من به بیمارانم تأکید می کنم که وقتی شما مجبورید برای اصلاح مواد پرکننده خود به یک پزشک معتبر هیئت مدیره بروید ، یک medspa هیچ معامله ای نیست. به طور معمول ، روش اصلاح یا معکوس کردن آنها با تزریق هیالورونیداز به ناحیه است که ماده پرکننده را حل می کند. “

پیوند چربی

اگرچه او تصدیق می کند که پرکننده های HA برای سوراخ های کم عمق بهترین هستند ، اما مواد مغذی عمیق دکتر مهابیر چربی خود بیمار است که از طریق فرایند انتقال چربی بدست می آید: چربی از یک قسمت از بدن مانند معده یا ران ها ، تمیز و پردازش شده و سپس در ناحیه زیر چشم تزریق می شود. وی توضیح می دهد: “این ماده دائمی است ، خطر كمتری نسبت به مواد پر كننده دارد ، زیرا بافت خود آنها است و مقدار زیادی وجود دارد.” “برای افرادی که دارای دهانه های واقعاً عمیق هستند ، این بهترین گزینه است زیرا هزینه بسیاری از مواد پرکننده از هزینه پیوند چربی بیشتر خواهد شد.”

دکتر مهابیر انتقال پلک به پلک های پایین این بیمار 33 ساله را انجام داد ،
و همچنین لیزر دوباره در اطراف چشم او ظاهر می شود.

جراحی بلفاروپلاستی

لیفت پلک پایین یا بلفاروپلاستی ، می تواند هرگونه پوست شل زیر چشم را که باعث ایجاد حفره می شود ، از بین ببرد و چربی را می توان دوباره جابجا کرد یا اضافه کرد تا پوست فرو رفته را صاف کند. دکتر مهابیر می گوید: “اگر بیمار پوست اضافی یا برآمدگی بیشتری داشته باشد ، بهترین گزینه بلفاروپلاستی درپوش تحتانی است که در آن چربی اضافی برداشته یا دوباره جابجا شود.”

دکتر مدنی می گوید که اغلب ، بلفاروپلاستی پایین تر با انتقال چربی یا پرکننده های اسید هیالورونیک ترکیب می شود تا نتایج بهینه حاصل شود. “روشهای ظریف دیگری نیز وجود دارد ، مانند انتقال چربی پلک پایین ، اما همه اینها روشهای پیشرفته ای است که به جراحانی با تجربه زیادی در درمان این مناطق نیاز دارد.” به گفته پزشكانی كه در اینجا مصاحبه كرده اند ، مهمترین بخش معادله انجام روش صحیح روی بیمار مناسب است.

محصولات مراقبت از پوست قوی

هانتینگتون بیچ ، متخصص پوست ، دیوید ریحان ، MD ، می گوید: “اگر شما در حال انجام هر نوع روش درمانی یا روشی برای رفع حفره های زیر چشم هستید ، باید از رتینوئید موضعی نیز استفاده کنید.” “رتینوئیدهای موضعی ، مانند Retin-A یا رتینولهای بدون نسخه ، با صاف كردن چین و چروك های كوچك و ضخیم شدن پوست ، به كاهش کیفیت پوست پلك تحتانی شما كمك می كنند تا از ظهور توخالی یا حلقه تاریك كمك كند. این به شما نتیجه بهتری از هر درمانی می دهد. ” اگر محصولات OTC ترجیح داده می شوند ، ما کرم چشم RoC Retinol Correxion (18 دلار) و Avène RetrinAL EYES (49 دلار) را دوست داریم.

آرایش شعبده بازي

هلن فیلیپس ، هنرمند ملی آرایش مجموعه Sephora ، می گوید بهترین راه برای پوشاندن حفره های زیر چشم استفاده از سایه های مختلف پایه یا کانسیلر است. “برای شروع ، از یک پایه یا کانسیلر متناسب با رنگ پوست زیر چشم خود استفاده کنید. این یک پایه صاف را فراهم می کند و به شما کمک می کند تا تاریکی را پنهان کنید. ”

“با استفاده از یک برس مسطح مسطح مانند Sephora Collection Pro Concealer Brush # 71 (22 دلار) ، یک کانسیلر را که حداقل دو تا سه سایه روشن تر از رنگ پوست شما است ، جایی که عمیق ترین قسمت سوراخ است ، به آرامی جارو کنید. با استفاده از همان برس ، لبه ها را کمی مخلوط کنید اما مات بودن کانسیلر سبک را در مرکز آن بگذارید. اگر نگران حرکت یا چین خوردن کانسیلر هستید ، آن را با پودر و اسفنج مرطوب یا پودر پودر تنظیم کنید. سپس پودر اضافی را با یک برس تمیز پاک کنید. “