9 روش تأیید شده توسط متخصص برای تسکین آفتاب سوختگی به طور طبیعی

مهم نیست که چه مقدار ضد آفتاب برای تابستان ذخیره می کنیم ، به نظر نمی رسد کاملاً از آفتاب سوختگی مخفی پنهان شویم. دفعه بعدی که پوست شما کمی رنگ می گیرد هم قرمز ، برای تسکین آفتاب سوختگی دردناک به این نکات متخصص اعتماد کنید.

11
/
19

راحت برو

متخصص پوست نیویورک ، مارینا پردو ، MD می گوید حمام یا دوش ولرم به خنک شدن پوست کمک می کند ، اما هنگام انجام این کار باید مراقب باشید. وی افزود: “مهم نیست که پوست را مالش ندهید ، بلکه برای جلوگیری از تحریک پوست خود را خشک کنید.”

12
/
19

غبار آرامش را انتخاب کنید

دکتر Peredo خاطرنشان می کند که فندق جادوگر “برای کمک به خارش و به حداقل رساندن درد” بسیار مناسب است ، اما وقتی آن را برش نمی دهد ، او هنگام مراقبت از آفتاب سوختگی هم روی صورت و هم بدن یک محصول خاص را به شما توصیه می کند: PrimaSkin Nano-Formulated Skin Solution (54 دلار) دکتر می گوید: “گلوتاتیون مولکولی نانو ماده موثری در مه است که یک آنتی اکسیدان است و دارای خواص ضد التهابی است.”

13
/
19

به آب سرد اعتماد کنید

بیبا دی سوزا ، متخصص زیبایی ، مشهور می گوید: “دوش گرفتن و / یا شستن صورت با آب سرد به جلوگیری از تاول زدن و سفت شدن پوست کمک می کند.” جدا از خیساندن در آب سرد ، که به گفته دی سوزا بهترین گزینه شما به جای دوش گرفتن سریع است ، رنی رولو زیبایی شناس مشهور نیز نوشیدن آب سرد را توصیه می کند. وی توضیح می دهد: “از آنجا كه بدن شما در اثر گرم شدن بیش از حد مایعات از دست می دهد ، نوشیدن آب یخ برای پایین آوردن درجه حرارت بدن و هیدراتاسیون داخلی ضروری است.”

دکتر پردو اضافه می کند: “می توان از کمپرس سرد ، مانند کیسه یخ که در حوله پیچیده شده است ، استفاده کرد تا گرما ، درد و تورم را کاهش دهد.”

دوش

14
/
19

هیدراته بمانید

استفاده از مواد تسکین دهنده و مرطوب کننده روی سوختگی درد را به حداقل می رساند ، اما دکتر پردو خاطرنشان می کند که مرطوب ماندن از داخل و بیرون مهم است. او می گوید: “مهم است که بدن خود را مرطوب نگه دارید و مایعات زیادی بنوشید تا از کمبود آب بدن که در اثر آفتاب سوختگی ایجاد می شود جلوگیری کنید.”

اب

15
/
19

بدانید کدام آلوئه را استفاده کنید

کارشناسان اتفاق نظر دارند که بهترین شکل آلوئه ورا آلوئه رقیق شده از خود گیاه است. با این حال ، اگر به آن دسترسی ندارید ، ژل آلوئه این کار را انجام می دهد – اما اطمینان حاصل کنید که این ماده تا حد ممکن طبیعی است. رولو می گوید: “ژل باید تا حدودی به رنگ طلایی شفاف باشد.” رولو می گوید: “سعی کنید قبل از استفاده از لایه ضخیم روی سوختگی ، ژل را در یخچال حدود 30 دقیقه قرار دهید.” وی با بیان اینکه هر 3 ساعت یکبار مراحل را تکرار می کنیم ، می گوید: “ژل را روی پوست بگذارید ، بگذارید به مدت 15 دقیقه خشک شود و سپس بشویید. اگر آلوئه در دست ندارید ، نریدا جوی زیبایی شناس مشهور می گوید که خیارهای سرد بهترین گزینه بعدی شماست.

شاتر استوک 1025052694

16
/
19

در شیر خیس بخورید

رولو با توصیه یک حمام ولرم یا خنک که با شش فنجان شیر مخلوط شده باشد ، می گوید: “خیساندن در شیر به بهبود سوختگی نیز کمک می کند.” “یک حمام خنک به کاهش دمای داخلی بدن کمک می کند و شیر ، به دلیل چربی ، پروتئین و pH ، می تواند یک اثر ضد التهابی داشته باشد و به راحتی به پوست سفت و سوخته کمک کند.”

حمام 2

17
/
19

حیله گر با بلغور جو دوسر باشید

د سوزا توضیح می دهد ، آب کلوئیدی – که هنگام خیساندن بلغور جو دوسر کلوئیدی در آب و سپس استحمام در آب تیره ساخته می شود – برای بهبودی مفید است. روش دیگر برای استفاده از مزایای آن: آسیاب کردن یک فنجان بلغور جو دوسر کلوئیدی و افزودن آن به حمام سرد خود.

بلغور جو دوسر

18
/
19

آبجو درست کنید

Covington ، متخصص پوست ، LA Christel Malinski ، MD می گوید چای سبز به طور شگفت انگیزی برای پوست های حساس عالی است. او می گوید: “من دوست دارم چای سبز دم کرده و آن را در یخچال سرد کنم تا کمپرس برای آفتاب سوختگی بعد از عمل درست کنم.”

چای

19
/
19

لیست سیاه را بدانید

جوی می گوید: “با هر نوع آفتاب سوختگی ، می خواهید از میوه های اسیدی ، همه روغن ها و گرما دور باشید.” مواد دیگری که باید از آنها دوری کرد شامل نفت ، بنزوکائین یا لیدوکائین است.

روغن نارگیل

The post 9 روش تأیید شده توسط متخصص برای تسکین آفتاب سوختگی به طور طبیعی اولین بار در NewBeauty ظاهر شد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>